BezpiecznaCiaza112023

sucha skora u noworodka

9 lata 4 miesiąc temu #945888 przez Salwina
Moj synek ma już 9 dni, wizytę u pediatry mamy na 3 grudnia. A ja mam obawy odnośnie jego zbyt suchej skóry. Urodził się w 40 tyg i 2 dni, a na jego buzi, rączkach , kawałek brzuszka i przy stopach ma bardzo suchą skórę. Pomimo iż stostuje krem i oliwkę nie widzę poprawy. Na spotkaniu w szkole "laktacji" powiedziano mi że to normalne. Chociaż i to mnie nie uspokoiło.
Co mozna poradzić na suchą skórę

Najważniejszy mężczyzna mojego życia♥

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #945907 przez MARI
Witaj moja siostra miała ten sam problem u synka i pediatra powiedział jej na wizycie że bardzo dobre są kosm z firmy oilatum. Więc spróbowałyśmy emulsję do kąpieli i krem- mogę powiedzieć że bardzo to poprawiło skórkę u maluszka :) może i są drogie te kosm ale bardzo wydajne. Pozdrawiam
allegro.pl/oilatum-krem-350-ml-skora-suc...acy-i4823169714.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #945914 przez ferritka
Salwina, mój Kuba ma 13 dni..tez bardzo miał sucha skore na stopach, dłoniach, klacie...kapiemy go w Oilatum właśnie i na lekko osuszona skórkę daje emulsję do ciała tej samej firmy...i widzę diametralna zmianę na plus...spróbuj tego. Super konsystencja, bardzo wydajne i co najważniejsze bezzapachowe i nie zostawia tłustego ,jak np oliwka.

Nie wiem jak z oliwkami jest, słyszałam jednak ze one nie nawilżają tak jak potrzeba takiej " nowej" skorki..ze bardziej zatykają pory i skóra nie oddycha... :whistle:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #945917 przez meli1990
a ja polecam sposób od położnej. mojemu synkowi strasznie łuszczyła się skórka na początku. dawałam do kąpieli kilka kropli oliwy z oliwek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #945922 przez Anabelle
oliwka nie jest dobra na wysuszoną skórę noworodka, jest zbyt tłusta, obciąża gruczoły i dodatkowo zaburza gospodarkę łojową skóry.

mój syn też ma skórę ze skłonnością do skóry atopowej. Długo wystarczał oilatum ale niestety suchość nawracała. Ostatecznie lekarka kazała nam kąpać go jak i smarować kremem "mediderm". Co ciekawe emulsja 500 ml kosztuje połowę ceny oilatum, a krem 500 ml zaledwie 17-22 zł. Jest to wyrób medyczny, ma jeszcze lepszy skład niz oilatum i faktycznie wanienka ma aż białe tłuste naloty po tej emulsji.
Podziękowania: ferritka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #946455 przez Salwina
Dziękuję za porady. Bedę musiała zobaczyć czy w mojej aptece lub sklepie dostanę te oilatum.
Narazie zakupiłam kosmetyki firmy Sebamed, niby też mają pomóc. Więc zobaczymy.
Pozdrawiam

Najważniejszy mężczyzna mojego życia♥

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949677 przez midnight79
Siostra była z dzieckiem u dermatologa w Krakowie , bo też miało suchą skórę i pamiętam, że pani doktor przepisała specjalne kosmetyki natłuszczające dostępne tylko w aptece.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #982402 przez KarolineCZ
Nie myślałaś może o tym czy jest to objaw jakiejś alergii ? Czasami takie niepozorne rzeczy już dają nam znać że coś dzieje sie w organizmie naszego dziecka. Wiem że na www.mojealergie.pl/ można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat alergii. Jak rozpoznać objawy i jak leczyć. Poczytaj bo może okazać się że to objaw jakiejś alergii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #982575 przez aneczka21
I jak z maluchem? Co lekarz powiedział, już dobrze? Jeżeli znacie jeszcze jakieś sposoby na suchą skórę u dzieci to podzielcie się nimi bo na pewno się przyda. A dla rodziców, którzy nie orientują się jak o nią dbać, zachęcam do zrobienia krótkiego testu na www.mamazone.pl/psychotesty/male-dziecko...swojego-dziecka.aspx Można się dowiedzieć jak najlepiej dbać o skórę naszej pociechy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057783 przez GosiaR
My używamy Elodermu córka ma AZS i dobrze nam się sprawdza i nie jest tak bardzo drogi jak większość emolientów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl