BezpiecznaCiaza112023

PROSZEK TROISTY

13 lata 3 dni temu #90783 przez Gosiaczek31
Sylka jesli karmisz cycem to spróbuj odstawić na jakiś czas mleko i nabiał a jeśli karmisz mlekiem modyfokowanym to moze powinnaś zmienić na inne. A infacol faktycznie rewelacja i mojego nie uczulił. Poza tym herbatka z koprem. Jeśli karmisz cycem to Ty możesz ją pić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90784 przez Monix
sylka napisał:

30 kropli dziennie? 4 razy czy częściej. Na noc dałam dziś 6 zobaczymy jak będzie

30 kropel na dobę, jednorazowo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu - 13 lata 3 dni temu #90855 przez sylka
Gosiaczek31 napisał:

Sylka jesli karmisz cycem to spróbuj odstawić na jakiś czas mleko i nabiał a jeśli karmisz mlekiem modyfokowanym to moze powinnaś zmienić na inne. A infacol faktycznie rewelacja i mojego nie uczulił. Poza tym herbatka z koprem. Jeśli karmisz cycem to Ty możesz ją pić.

Karmię piersią. Własnie dziś odstawiam nabiał :( (co ja jeść będę same mięcho :P)
choć i tak dużo nie używałam bo tylko śmietany do zabielenia sosu i zupy czy raz na jakiś czas zjadłam twarożek czy jogurt naturalny. Ale zawsze jakaś odskocznia w jadłospisie. Słodyczy unikam. Zjadam tylko petitki lub zwykłe same wafle.
Piję herbatkę dla mam karmiących z Hippa i tak jest koperek.

Monix kurcze 30 kropli na raz chyba narazie mu tyle nie zaaplikuje :P, na opakowaniu pisze: Espumisan dla niemowląt - powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2 (2 razy po 10 kropli) do 4 (4 razy na dobę po 5 kropli) dawkach podzielonych; lek Espumisan należy dodać do butelki z mlekiem albo podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią."
Będę dawać małemu w 3 dawkach by wyszło te 20 kropli.
Jak nie pomoże to wykorzystam Twoje dozowanie.
Dzięki za poradę w sprawie Espumisanu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90877 przez Asiersa
sylka napisał:

Piję herbatkę dla mam karmiących z Hippa i tak jest koperek.


Sylka a może przyczyną wzdęć jest właśnie ten koperek? Mnie położna przestrzegała przed koperkiem. Tzn, owszem miałam go podawać jak Mały miałby problem z kupką, ale nie za dużo.

Nie wiem, może odstaw koperek i podaj herbatkę rumiankową tak jak radziła Emme??
Tylko z rumiankiem też trzeba uważać bo lubi uczulać.




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90888 przez Emme
u nas rumianej jest zawsze w pogotowiu, zawsze dostaje jak dam jej marchewkę, bo rumianek rozluźnia. ogólnie odkąd dostaje rumianek, to nie ma brzuszkowych problemów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90890 przez sylka
Herbatkę piję co jakiś czas nie codziennie a rumianek mam taki w saszetkach i musiałabym chyba go osłodzić deko glukozą. Mały raz na jakiś czas teraz dostaj koperek z Hippa. NArazie odstawię nabiał zobaczymy po kilku dniach czy będzie poprawa jak nie to wyeliminuje herbatę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90910 przez Emme
Sylka ja nie dosładzam nic i Tola chętnie pije (może nie za pierwszym razem, ale później nie było problemu)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90922 przez Asiersa
ja też absolutnie nie dosładzam a już na pewno nie glukozą. Tomek na początku się krzywił, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90935 przez Monix

sylka napisał:

Monix kurcze 30 kropli na raz chyba narazie mu tyle nie zaaplikuje :P, na opakowaniu pisze: Espumisan dla niemowląt - powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2 (2 razy po 10 kropli) do 4 (4 razy na dobę po 5 kropli) dawkach podzielonych; lek Espumisan należy dodać do butelki z mlekiem albo podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią."
Będę dawać małemu w 3 dawkach by wyszło te 20 kropli.
Jak nie pomoże to wykorzystam Twoje dozowanie.
Dzięki za poradę w sprawie Espumisanu :D

Dziwne... chyba mamy różne ulotki, u mnie jest tak napisane: niemowlęta powyzej 1 miesiaca zycia 20 - 40 kropli na dobę lub 2 razy na dobę po 10 - 20 kropel lub 4 razy na dobę po 5 - 10 kropel i dalej jest tak samo, że espumisan należy dodać do butelki z mlekiem etc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #90960 przez Emme
a ja znalazłam taką ulotkę
Espumisan dla niemowląt - powyżej 1 miesiąca życia: 1 ml (20 kropli) na dobę w 2 (2 razy po 10 kropli) do 4 (4 razy na dobę po 5 kropli) dawkach podzielonych; lek Espumisan należy dodać do butelki z mlekiem albo podać na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 dni temu #91573 przez Gosiaczek31
Sylka ale jeśli jesz mięso to niestety też musisz ograniczyć bo to też białko. Moja koleżanka musiała zrezygnowac z karmienia cycem bo okazało się że nie mogła nic jeść ani nabiału ani mięsa. mały miał cały czas biegunki.A jak dostał mleko nutramigen to od razu była poprawa. Trzymam kciuki aby Wam się udało :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 dni temu #91671 przez sylka
U nas mały nie ma biegunek ani zaparć. Kupka jest normalna ok. 2 dziennie tylko te wzdęcia :( zanim puści bąka, ale zauważyłam wczoraj poprawę odkąd daję większą dawkę espumisanu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 dni temu #91676 przez Emme
sylka musicie to po prostu przeczekać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 dni temu #91869 przez sylwus136
A rumianek kupujecie specjalny dla dzieci czy taki najzwyklejszy jak herbata?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 dni temu #91882 przez Emme
ja najpierw miałam rumianad od miesiąca, a teraz trafił się od tygodnia z hipp dla dzieci. skoro jest rozróżnienie to może jest troszkę inne stężenie więc takiego zwykłego bym chyba nie dała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl