BezpiecznaCiaza112023

Chcieć dziecko.. i się bać! pomocy?:P

12 lata 7 miesiąc temu #183978 przez Gastaro
Witam! Mój chłopak bardzo mocno chciałby mieć dziecko, ja również się nad tym zastanawiam. Dziecko jest dość piękną istotą i pielęgnacja jak i zajmowanie się nim jest czymś wręcz cudownym, a płacz nie jest przeszkodą. Lecz jest coś co mnie w tym wszystkim przeraża. Mam 19 lat, jestem osobą dość szaloną i jestem gotowa na dzieciątko, lecz niestety mam obawy. Słyszałam o ciąży, że się grubnie ( ważę nie wiele), i że jadanie jogurtu naturalnego czy też twarogu jest czymś codziennym ( nie lubię tego), a po porodzie pochwa zmienia swoją wielkość.. i brzuch nie opada, i to jest ten problem!!

Boję się, że gdy urodzę mój mężczyzna nie zechce mnie z powodu zmiany pochwy i braku jej powrotu do normalności, lub odejdzie gdy zobaczy wystający brzuch nie chcący opaść.. Czy u każdej kobiety tak jest? Czy każda kobieta staje się gruba bardzo podczas ciąży? Jak zwalczyć te lęki, oraz jak przekonać się czy mężczyzna odejdzie po porodzie??


Proszę, nie bierzcie tego za jakiś dziecięcy grymas, tylko doradźcie coś.

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184037 przez Mirella
najogólniej rzecz ujmując jeżeli obawiasz się że zmiana Twojego wyglądu sprawi że Twój chłopak odejdzie, to to nie jest miłość, więc ja osobiście na dziecko tu miejsca nie widzę...

z wagą w ciąży jest różnie, z wracaniem do sylwetki też, możesz podpytać kobiety w rodzinie jak u nich było, jest spora szansa że u Ciebie będzie podobnie, ale pamiętaj że może być zuuupełnie inaczej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184041 przez Asiersa
zjadanie jogurtu naturalnego czy też twarogu, nie musi być czymś codziennym :lol: :lol:
Co do zmian to musisz mieć tą świadomość, że będą spore, ale u większości kobiet, wszystko, szybko wraca do normy :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184066 przez sylka
Mając takie wątpliwości nie decydowałabym się na dziecko. Najpierw przekonaj się czy to co was łączy to prawdziwe uczucie czy nie. Jeśli facet kocha to zaakceptuje wszystkie zmiany nawet te które istnieją bądz pojawiąsię nawet bez ciąży. Mój mąż był przy porodzie i nie nabrał obrzydzenia, na sexs nie narzekamy. Wagowo wielgachna nie byłam ani przed ani po i waże tyle co przed ciążą. Fugurę mam ok żadnego brzucha opadającego. Twarogu nałodowo nie wcinałam :D
Czasu mam dla siebie mniej, ale za to zyskałam jeszcze jedną osobę do kochania, całowania :) Mojego synusia kochanego :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184191 przez Gastaro
Zastanawia mnie jak przy wzroście 162 wadze 47kg będę wyglądać w ciąży... :)

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184197 przez MagdaM
Pozatym co napisaly dziewczyny ja powiem tak: w ciazy przytylam 2 kg, twarogu i jogurtu nie jadam bo nie lubie :silly:

Co do reszty jeszcze sama nie moge sie wypowiedziec, ale po kolezankach nie zauwazylam zeby brzuch nie opadal. Wiekszosc wyglada lepiej jak przed ciaza ale wiadomo, ze tu tez wyzeczenia sa wazne choc nie zawsze. I wiekszosc mowi, ze po ciazy seks jest lepszy niz przed :silly: Wkoncu matka natura wie co robi, inaczej matki wielorodki nie mialy by pochwy tylko jakas czelusc bez dna a przeciez tak nie jest ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184222 przez gorla
Ja przede ciążą ważyłam 42 kg , wzrost 161 cm. Przytyłam 16 kg. Żadnych rozstępów nie mam . Zaraz , natychmiast po porodzie miałam zero brzucha, aż lekarz był zdziwiony, że ja urodziłam. Po 4 miesiącach od porodu ważyłam tyle samo co przed. Nie mam obwisłego brzucha, tylko piersi ciut sflaczały, ale odpowiednie masaże :) i kremy i jest ok.

Jeśli masz takie duże obawy co do wyglądu, reakcji partnera, może to jeszcze na czas na Ciebie. Poczekaj

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184256 przez natmur11
nie obraz sie ale czytajac o twoich obawach to ja zamiast dziecka zdecydowalabym sie na ksiazke. Jak chlopak cie kocha nawet jak przytyjesz 30kg w ciazy i 20 ci zostane to od ciebie nie odejdzie. zastanow sie jakie masz szanse utrzymania dziecka i zapewnienia mu dachu nad glowa czy edukacji. decyzja o dziecku bo chlopak chce to moim zdaniem troche egoistyczne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184272 przez Asiersa
Nawet jeśli uzyskasz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania to zapamiętaj jedno: porodu ani ciąży nie zaplanujesz tak jak byś chciała. Trzeba to przejść i przeżyć.
Każda z nas miała/ma jakieś obawy. Jedno jest pewne. Robisz to dla tej małej istotki, którą nosisz pod sercem lub masz już koło siebie :side:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184543 przez Gastaro
Jesteście kochani!:* dziękuję za pomoc :blush: :blush: :blush: :blush:

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #229263 przez malinia
Powodzenia;-)

Malinia;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #260394 przez renata20
Hej mam pytanie jesli mojego chłopaka siostra jest chora na autyzm to mozliwe jest że moje dziecko będzie chore??????Chciał bym bardzo zajść w ciąże ale sie boje!!Proszę o odpowiedz :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl