BezpiecznaCiaza112023

Kwas foliowy - jaki bierzecie?

5 lata 5 miesiąc temu #1068033 przez Temaria
O, nie wiedziałam, że partner też powinien brać kwas foliowy. Będę musiała z nim o tym porozmawiać i może to coś da. :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068734 przez mariannka
Ja brałam nie tylko kwas foliowy, ale też witaminę D, kwasy DHA, magnez i jod, ale nie osobno, wszystko w jednym, mama DHA. Zaczęłam przed ciążą i brałam do końca, teraz karmię piersią, więc biorę nadal, bo tak mi zaleciła położna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068742 przez Andreaa
"Warto jest wiedzieć również,ze kwas foliowy oraz zelazo powinien uzupełniać kazdy z nas. Albo suplementacją albo wprowadzeniem odpowiedniej diety, ktora zawiera składniki z dużą zawartościa kwasu. Zbyt mała ilość kwasu foliowego skutkuje ogólnym osłabieniem, anemiczną bladością skóry, krwotokami z nosa, a żelaza - biegunką, bezsennością, drażliwością. W skrajnych przypadkach, gdy zmaga się z tym pani w błogosławionym stanie, mogą wystąpić również zaburzenia. rozwoju układu nerwowego płodu.
Na tej stronie jest opisane jak ważny jest kwas foliowy w ciąży - poczytajcie sobie same.
ktomalek.pl/blog/kwas-foliowy-nie-tylko-...kobiet-w-ciazy/w-201

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 10 miesiąc temu #1068792 przez KasiaZPodlasia
Mój ginekolog twierdzi, że przy dobrych wynikach badań wystarczy stosować kwas foliowy, ale prawdą jest że każdy Polak powinien od września do kwietnia suplementować też witaminę D więc podejrzewam, że na jesień wybiorę jakiś złożony suplement diety dla kobiet w ciąży. Co myślicie o tym: www.aptekaolmed.pl/product-pol-19163-PRE...SIC-90-tabletek.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 11 miesiąc temu #1070904 przez agus89
Na opakowaniu często nie ma pełnej informacji. Wiele kobiet zastanawia się czy lepiej brać kwas foliowy rano czy może wieczorem? Poza tym po posiłku czy przed posiłkiem? Myślę, że ten artykuł fitrepublic.pl/kiedy-brac-kwas-foliowy-rano-czy-wieczorem/ rozstrzygnie wszelkie wasze wątpliwości. Rozejrzyjcie się tam i poczytajcie. Takie informacje mogą być bardzo przydatne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl