BezpiecznaCiaza112023

poród po cieciu cesarskim

13 lata 7 miesiąc temu - 13 lata 7 miesiąc temu #29807 przez Kinga_23
Witam mam pytanie, jeżeli ktoś może udzielić mi odpowiedzi to bardzo o to proszę.
3,5 roku temu rodziłam córeczkę niestety przez cięcie cesarskie :( teraz jestem w 20 tygodniu ciąży zastanawia mnie jak będzie wyglądał mój drugi poród czy będzie to cięcie cesarskie czy poród naturalny... Pozdrawiam i czekam na jakąś odpowiedź

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29816 przez natmur11
wiesz najprawdopodobniej znow czeka cie cesarka, bo czesto blizny na macicy po cc sa przeszkoda do porodu naturalnego. zdaza sie ze po cc kobieta rodzi naturalnie jednak sa to raczej rzadkie przypadki, learze raczej tez od razu wola decydowac sie na cc zeby uniknac np rozejscia sie blizny czy popekania miejsca naciecia przy parciu.

(wytlumaczylam tak jak mi powiedziala siostra po cc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29817 przez ilona
Kinga_23 witam na forum :)

niedawno urodziłam przez CC choć bardzo nie chciałam lekarz który podjął decyzje że muszę mieć CC powiedział mi,że jeśli się wstrzymam z następnym dzieckiem dwa ;lata ( bo taki okres podobno najlepszy po cesarce) to wszystko się ładnie pozrasta itd i spokojnie jeśli nie będzie innych medycznych przeciwwskazań mogę urodzić naturalnie.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29822 przez _aga86_
Tez slyszalam o tym, ze po dwoch latach po CC jest duza szansa na porod naturalny. Porozmawiaj ze swoim lekarzem on rozwieje Twoje watpliwosci. Ps. Witam na forum :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #29844 przez Moniq
i moje informacje są takie, że gdy zajdzie się w ciąże po dwóch latach od cc to można rodzić naturalnie; to jeszcze zależy do tego co było przyczyną cięcia, czy nagła potrzeba, czy było planowane?? bo jeśli np budowa lub położenie macicy to nie masz szans na naturalny poród;
w praktyce wygląda to tak że często lekarza kwalifikują pacjentki po cc przy następnym porodzie automatycznie znowu do cc, a tak naprawde mogłyby rodzić naturalnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31752 przez Kinga_23
dziękuje wszystkim za odpowiedzi :) lekarz zapewniał mnie, że jak odczekam 3 lata będę mogła rodzić naturalnie ale zmienił zdanie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31756 przez _aga86_
Napewno mial jakis powod- moze jakies zrosty... Napewno wybral lepsze obcje dla Ciebie i dziecka. A jesli nie zabardzo w to wierzysz to idz na konsultacje do innego lekarza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32633 przez monami
ja miałam cc, Zuzia nie chciała się obniżać w kanale rodnym. Pytałam o drugie dziecko - jest du za szansa, że będę mogła urodzić naturalnie ;) tak więc..nic nie jest nigdy na 100% przesądzone :)

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32635 przez monami
ja miałam cc, Zuzia nie chciała się obniżać w kanale rodnym. Pytałam o drugie dziecko - jest du za szansa, że będę mogła urodzić naturalnie ;) tak więc..nic nie jest nigdy na 100% przesądzone :)

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #38798 przez Martynka__89
Ja miałam CC bo Mateuszkowi tętno spadało i nie chciał zejść do kanału rodnego, pytałam się lekarzy i pielęgniarek w szpitalu oraz mojej ginekolog i nawet znajoma mi mówiła że każda następna ciąża to tylko CC ponieważ lekarze nie chcą podjąć się ryzyka przy drugiej ciąży i porodzie naturalnym rozerwania rany po poprzednim porodzie(cc).



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43079 przez paulinkaaa2202
jeśli miało się cesarkę można przy drugim dziecku urodzić naturalnie ale chyba odstęp musi wynosić 2 lata. Mojego męża siostra pierwsze dziecko urodziła przez cc a następne naturalnie. Więc jest to jak najbardziej możliwe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #68478 przez Mika
Ja też rodziłam przez CC, mały ułożył się pośladkowo.
Lekarz powiedział że kolejny poród jak najbardziej mogę mieć naturalny, jeśli oczywiście wszystko będzie w porządku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #68572 przez Martynka__89
Mam pytanie bo po CC powinno się odczekać dwa lata ale ale z zajściem w ciąże czy kolejnym porodem ?



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #71007 przez Mika
Z tego co wiem, to po CC powinno się odczekać min. rok do kolejnego zajścia w ciążę. Tak mówił mój lekarz a ufam mu bardzo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 tygodni temu #93190 przez agaa
Jak ja się pytałam lekarza o poród SN po CC, to powiedział mi że przyjmuje się że poród SN po CC jest możliwy po 18 m od pierwszego porodu, ale wszystko zależy z jakiego powodu była CC, bo w większości przypadków sytuacja się powtarza i jest kolejne CC, średnio 1 na 5 kobiet po CC drugi raz rodzi SN
ja miałam pierwszą CC z powodu braku postępu porodu, poród był indukowany w 41+1 dc , położna przebiła pęcherz ale mimo to akcja się nie rozkręciła i zrobili CC, synek ważył 4 kg
teraz z córką miałam nadzieję na SN. niestety dość wcześnie zaczęłam podejrzewać że będzie kolejne CC bo dzidziuś na każdym USG był większy niż średnia, w 32tc miał już ok 2,5 kg,ale jeszcze wtedy lekarka nie przesądzała sprawy, ponieważ gdyby akcja porodowa się zaczęła sama i wszystko szło pięknie, to spokojnie mogłabym urodzić nawet 4,5 kg dziecko, chociaż przy dużych dzieciach po pierwszym CC drugie też się planuje
koniec końcem urodziłam w 39ti 3dc przez CC córka miała 4330 ,poród był po 22m od 1go porodu, u mnie po prostu bardzo trzymała szyjka , żadnego rozwarcia , była tylko skrócona, zero skurczy, a brzuch jak na bliźnięta ;)
w zasadzie im większy odstęp czasu tym lepiej , tak mi się wydaje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl