BezpiecznaCiaza112023

FRANCJA

13 lata 9 miesiąc temu #24622 przez kielly
Wybralam porod w malutkiej klinice, ok 50 km od Paryza, ktora dziala na zasadach szpitala i podstawowa opieka jest refundowana. Trzeba doplacic do anestezjologa przy zalozeniu znieczulenia zewnatrzoponowego (153 EURO) i do pojedynczego pokoju (refundowane sa pokoje dwuosobowe, z lazienka i pokoikiem do kapieli dziecka). Jesli placimy nieobowiazkowe ubezpieczenie (tzw.mutuelle)zdrowotne to zazwyczaj te dodatkowe koszta sa pokrywane z premii za urodzenie dziecka, z tego ubezpieczenia.
Szkola rodzenia , 8h, jest refundowana, jest ich mnostwo rodzajow! teoretyczne grupowe zajecia, indywidualne u poloznych, ktore moga przygotowac do porodu bez znieczulenia wg jednej z metod oddychania czy relaksu...
A wybralam te klinike ze wzgledu na swiety spokoj, jaki tam panuje i brak typowo szpitalnej atmosfery. odsluguja ok 1200 porodow rocznie (szpital 3000)przy ciazach bezproblemowych.
Pierwsze dziecko rodzilam bardzo dlugo, gdyz odeszly wody a skurcze byly nieskuteczne, przeczekalam niedziele, a w poniedzialek rano, wyslano mnie do jednej z sal porodowych(jednoosobowych), podlaczona do kroplowki a potem poprosilam o zzo.nie czulam skurczow partych, maluszka ginekolog wyciagnal kleszczami. Nie przezylam jak trzeba tego porodu, rownie dobrze moglam wyjsc z sali, czulam sie niezbyt potrzebna. Na ten problem we Francji machaja reka, mowiac,ze to normalne przy pierwszym porodzie z zzo. Tu ze znieczulenia korzysta 90% kobiet!
Rok pozniej, rodzilam coreczke i poprosilam o malenka dawke zzo. Nie dosc, ze byla piekna niedziela, polozna pozwolila mi dlugo chodzic po parku i zdecydowac o tym, kiedy chce sie polozyc na lozko porodowe, to i pozwolila wybrac wygodna dla wszystkich pozycje na boku.Porod byl cudowny, z lekkim bolem, pelen wzruszenia...Nie bylo innych rodzacych, wiec polozna i pielegniarka byly dla mnie, bez lekarza, ktory jest na telefon w naglych wypadkach. Obecnosc tatusia jest klasyka!
Dziecko, w nocy po porodzie moze spac u pielegniarek, by dac odpoczac mamie, a potem juz zostaje z mama. Ucza wszystkiego, od a do z, ale jak nie maja za duzo pracy, bo czasem po prostu nie maja czasu i sa nieprzyjemnie oschle. Duzo sie mowi o baby blues-ie, gdy przychodzi placz, pociaszaja, wyjasniaja i przysylaja kompetentna osobe.Zachecaja mame do dbania o wyglad, lekkiego makijazu, ladnego dresu lub pizamy, co pomaga w szybszym dojsciu do formy. Dzieciatko ma wykonywane badania sluchu, na mukowicydoze, i chyba cos jeszcze, nie pamietam.
Do jego pielegnacji polecaja lagodny plyn/mydlo, sol fizjologiczna do oczu i noska, do pepuszka spirytus i taki czerwony plyn osuszajacy (oesine) - przy czym nie ma zakazu moczenia go przy kapieli, o uszach tez sie nie mowi. Z zalozenia, nie stosujemy ani kremow, ani oliwek, ani talkow, chyba, ze sa podraznienia. na pupe bepanthen (ktory tez goi brodawki) a na sucha skore czesto przepisuja dexeril. Wielka moda na kosmetyki bez parabenow! Porodowki maja podpisane umowy z Mustella, ale krzyczano o obecnych w nich parabenach, jakoby mialy rakotworcze dzialanie.
Piediatrow jest we Francji malo, pracuja w szpitalach, a dzieci sa szczepione i badane przez lekarzy rodzinnych, gdy nie ma wiekszych problemow.
U mnie nie ma problemow. A za 6 miesiecy przyjdzie na swiat, pewnie w tym samym szpitalu, nasze "trzecie"....
pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33507 przez DariaEm
Ja rowniez bede rodzila we Francji, tyle ze w publicznym szpitalu Lariboisiere przy Garde du Nord w Paryzu:) bylam zapisana do prywatnej kliniki ale pojawily sie komplikacje, ciaza zagrozona wiec odmowili mi przyjecia poniewaz nie maja odpowiedniej aparatury w razie gdyby w gre wchodzil przdwczesny porod:/
Jestem zadowolona z tego szpitala, maja bardzo mily i kopetentny personel, obchodza sie ze mna jak z piórkiem:) Szpital jest wyremontowany, nowiutki i ma przepiekny wielki ogrod:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #575621 przez violcia00

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #575634 przez violcia00
tez bede rodzic we Francji..w malym miasteczku,nie daleko Genewy.Tez jestem zadowolona.ale to moj pierwszy porod i to jeszcze za granica wiec mam pewne obawy.za nic nie place bo wszystko pokrywa ubezpieczenie :laugh: pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #575650 przez violcia00

Orientujecie sie jak to jest z macierzynskim we Francji???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl