BezpiecznaCiaza112023

poród a hipoglikemia - niski cukier

13 lata 9 miesiąc temu #22230 przez poziomka32
Witam!! Mam spadki cukru. Zdarzają się rzadko, ale zauważyłam ze w sytuacjach stresowych szczególnie. Jestem w 25 tygodniu ciąży i zastanawiam się jak wygląda poród przy takich spadkach?? Podczas porodu nie można nic jeść ewentualnie woda..ale nie wyobrażam sobie jak przez tyle godzin nic nie zjem (mój pierwszy poród trwał 27 godzin)!!! Boję się, ze cukier może spaść mi do niskiego poziomu (50-55 - takie mam spadki)a wtedy to już nie panuję nad sobą. Ręce mi się trzęsą i w ogóle. Nie mam stwierdzonej konkretnie hipoglikemii. Te spadki są tak ok 1-na miesiąc ale się pojawiają. Problem ten miałam również przed ciążą.
Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie sugestie!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22243 przez Moniq
z tym jedzeniem w trakcie porodu to zależy od szpitala, w tym w którym rodziłam można było jeść cukierki, czekoladę itp żeby podnieść poziom cukru; ja miałam podobny problem w ciąży; jak tylko odeszły mi wody zjadłam porządny posiłek, w torbie do szpitala miałąm zapas cukierków, lizaków i batoniki i poprostu podjadałam; nawet jakby mi oficjalnie nie pozwolili to i tak bym podjadała lizaki; lizaki sprawdziły sięnajlepiej, bo w razie nagłego skurczu nie da się połknąć lizaka :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22256 przez Gosia
Będziesz w szpitalu pod dobrą opieką, więc napewno Ci pomogą. Nie pozwolą sobie na to żebyś im jeszcze zemdlała w czasie porodu. Powiedz o tym swojemu lekarzowi pewnie Ci coś podpowie i wyjaśni niejasności. No a badanie na krzywą cukrową już miałaś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22264 przez poziomka32
Badanie miałam już robione i po obciążeniu 50g glukozą wyszło po godzinie 137. Więc górna granica. Ale za kilka dni po śniadanku jak się zdrzemnęłam, to cukier spadł mi do 54. Więc skacze jak chce!!! Mam napisane w karcie ciąży "hipoglikemia" tylko, że to rożnie bywa zależy od dnia. Ale na pewno przemycę do szpitala jakieś słodkości:):):)Choć po badaniu siostra, która zobaczyła wynik, powiedziała ze mam nie jeść tyle słodyczy:(:(. Przy hipoglikemii też nie można:(:( ale ja czasem sobie coś tam podjadam:):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23107 przez basik_twins
To najlepiej sie lekarza swojego prowadzacego zapytac o to wszystko chyba

bedzie najlepiej bo tak to zostaje szmuglowanie batonikow na porodówke ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl