BezpiecznaCiaza112023

Czym do porodu???

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 8 miesiąc temu #24761 przez Millerna
Nie znalazłam nigdzie takiego wątku, więc piszę tutaj.
Mój problem polega na tym, ze moj mąż nie ma prawa jazdy. Martwi mnie czym się dostać do szpitala... Wiadomo, że poród może nastapic w najmniej spodziewanym momencie :( Nawet w nocy...
Najrozsądniej wydaje mi się, będzie wziąć taksówkę. Co o tym sądzicie???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24769 przez Katarzynka
No u mnie to mąż zawizie w nocy a w dzień jak mąz w pracy, dzidek co mieszka 200 metrów dalej :)

Ale u Ciebie jak maż nie ma prawa jazdy, to taksówka to dobry pomysl, ale jak juz poród jest zawansowany to zawsze można wezwać pogotowie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24782 przez Joanna-Rona
W każdej chwili możesz wezwać pogotowie. Nie mają prawa odmówić tak jak szpital nie może nie przyjąć rodzącej, nawet bez aktualnego ubezpieczenia.

A nie masz kogoś zaufanego z rodziny kuzyna albo kuzynki, albo przyjaciółki z prawo jazdy?

Wiem też że w nie których korporacjach taxi można wcześniej umówić kurs. Podać adres, hasło oni wpisują w komputer i potem wystarczy, że w nocy o północy ;) podajesz im tylko np nazwisko a oni już wszystko wiedzą, co moim zdaniem jest cenne bo w nerwach można różne ciekawe rzeczy wyczyniać.

Pazdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24783 przez dziub12
dokładnie tak jak pisze Asia,mozesz wezwać pogotowie zawsze powinni przyjechać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24786 przez Kathi
Witam,
ja bym raczej wybrała taxi, chyba, że poród byłby już baaaaaaardzo zaawansowany lub odeszły wody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24797 przez Mirella
Ja miałam umówione dwa samochody, wariantowo :) Taksówka na mój gust przyjedzie szybciej niż pogotowie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24802 przez Kathi
Też mi sie tak wydaje, zwłaszcza, że pewnie zanim podjedzie to będzie mnóstwo pytań czemu pogotowie wzywa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24809 przez Joanna-Rona
Oczywiście macie racje, że zazwyczaj w naszych polskich realiach trzeba się tłumaczyć, ale z drugiej strony za coś się podatki płaci. A jak dziadziu znajomych był w nieciekawym stanie i pani dyspozytorka zaczęła się zastanawiać czy posłać karetę czy nie. To znajomi poprosili, żeby jeszcze raz podała imię i nazwisko i powiedziała stanowczo, że odmawia wysłania karetki na taki argument, biorąc pod uwagę że wszystko się nagrywa i w ewenualnym sądzie jest to karta przetargowa nikt nie zaryzykuje. A prawda jest taka, że nawet jeśli wydaje Ci się, że się źle czujesz masz prawo wezwać pogotowie a oni mają obowiązek przyjechać. Przynajmniej mnie tak mówili na prawie na moich studiach ze zdrowia publicznego.

A taxi jest świetnym rozwiązaniem i być może szybciej przyjedzie, ale tylko w dużym mieście np z Szarowa do Krakowa wzywaj taxi w strefie pozamiejskiej. Gwarantuje, że kartka przyjesie szybciej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24825 przez Kathi
chyba nadal panuje taki zwyczaj, że jak karetka jest wezwana niepotrzebnie (oczywiście w ocenie ratowników) to należy uiścic opłate 150zł. Przynajmniej kiedys tak było, nie iwem jak teraz. To jest dopiero masakra

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24829 przez Moniq
taxi to dobry pomysł, jest tylko jedno ale; jeśli w nerwach powiesz że wzywasz taxi do porodu, to może się okazać że żaden taksówkarz nie chce przyjechać;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24833 przez jedynaczka
Moniq może któryś jednak okaże dobre serce i przyjedzie :)
mnie np do porodu wiezła przyjaciółka, pech chciał że akurat była ze mną w domu jak mi wody odeszły :D
więc może warto popytać jakiś znajomych albo rodzinke? na pewno znajdzie się ktoś chętny do podrzucenia WAS na porodówke :) w końcu raczej nie rodzi sie w 5 minut :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24837 przez sloneczko
najrozsadniejsze jest to jak wezwiesz pogotowie, wiadome czasem czekasz dluzej ale jak powiesz ze np wody Ci odeszly to przyjada odrazu.

mnie polozna powiedziala ze pod zadnym pozorem nie powinno sie jechac taksowka czy samochodem tylko powinno sie czekac na karetke, bo jak np wody odejda to wtedy pepowina moze wyjsc na zewnatrz i wtedy jest zagrozenie zycia dziecka i Twojego. i co najwazniejsze jak wody odjda powinnas lezec nie chodzic nie siedziec, ale lezec.

co innego jest jak sa skurcze, bo to czasem trwa wiec spokojnie tez mozesz wezwac karetke i powiedziec ze skurcze sa np co 4min wiec maja prawo Cie zabrac. Bo ten czas juz zalicza sie do rozpoczecia sie porodu.


choc u mnie od 4min skurczy trwalo to 30 godzin. ale przy Was, przy Tobie napewno tak nie bedzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24845 przez jedynaczka
o słoneczko... co Ty piszesz.. ja Cie.. mnie właśnie wody odeszły... ale na szczęście nic złego sie nie stało eh. a cały czas łaziłam <musiałam do końca sie spakować> no i jechałam prywatnym samochodem... ale i tak od odejścia wód do rozwiązania zeszło aż... 14 godzin..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24859 przez sloneczko
wiesz co mnie odszly wody w szpitalu i na tez ok 12 godzin przed finalam, ale pisze to co mi polozna mowila.

i jak mi w szpitalu wody odeszly to juz wstawac nie moglam i mocz mi odciagali.

Wiec juz niewiem jak to jest.Napisalam to co wiedzialam :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24862 przez paulinkaaa2202
No ja nie wiem czy z tą taksówką to dobry pomysł ja mieszkam na wsi i często nawet ta babka co przyjmuję zgłoszenia nie wiedziała gdzie ja mieszkam i żaden taksówkarz. Kiedyś taksówka jechała do mnie 2 godziny, mimo że to 2 km od granicy Wrocławia, poza tym cena chyba by mnie z nóg zwaliła.
Karetka z mojego rejonu i ze szpitala w którym zamierzasz rodzić jest tylko jedna więc może być niedostępna.
Jedynie zostali mi rodzice chyba że będą w pracy to będzie problem, bo narzeczony nie ma jeszcze prawka :( trzeba jeszcze z sąsiadami pogadać.
A znajomi troszkę daleko mieszkają więc na nich liczyć nie mogę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl