BezpiecznaCiaza112023

Zgroza! Przeczytajcie to :(

13 lata 9 miesiąc temu #25660 przez Joanna-Rona
Moje Drogie!
Dziś przegladając portal interia.pl wpadłam na artykuł i jestem zaskoczona, że aż tak źle wygląda sytuacja rodzących kobiet w szpitalu w Polsce. Chodzi mi o to, że my rodzące PŁACIMY mimo ubezpieczenia za wszystko. Owszem jesteśmy przyzwyczajone do tego, że żeby było dobrze trzeba się "postarać" sama przecież chce wziąć prywatny dyżur położnej, ale to co innego bo robie to świadomie. Przeczytajcie ten artykuł i powiedzcie co myślicie jako przyszłe rodzące i te co już rodziły. Czy jest tak jak piszą? Ja jeszcze w życiu w szpitalu nie byłam, do porodu pójde pierwszy raz. Czy to naprawde tak jest?? :(

A oto artykuł:

biznes.interia.pl/news/nik-alarmuje-te-o...a-nielegalne,1508456

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25701 przez Tibarka
Z tego co wiem, od dziewczyn, ktore rodzily ze mna, ze w niektorych szpitalach trzeba placic za porod rodzinny.
Tam gdzie rodzilam ja znieczulenie zewnatrzoponowe kosztowalo chyba 500zl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25718 przez Mirella
poród rodzinny był gratis, ale się nie udał, za obecność męża przy cesarce zapłaciliśmy 150zł, pokojów jednoosobowych w ogóle nie było, ja byłam w trzy osobowym z łazienką i nic za to nie płaciłam. Z tego co wiem płaciło się za położną przy porodzie jak ktoś chciał mieć swoją i za znieczulenie. Nic nadzwyczajnego. Zauważcie że w artykule jest mowa o tym że się proponuje płatne znieczulenie, ale nigdzie nie znajdziecie zapisu że się takowe należy gratis na życzenie. To nie wiem co lepsze, móc zapłacić czy nie mieć żadnej możliwości? Wydaje mi się że lepiej że można to zrobić legalnie i nawet pokwitowanie dostać niż dawać lekarzowi łapówkę żeby "zdiagnozował" medyczne wskazania do znieczulenia. Tak to przynajmniej te pieniądze trafiają do szpitali i coś z nich jest.
Co do sprzętu w szpitalach... nie od dziś wiadomo że bieda....
A tak naprawdę najwięcej zależy od personelu w szpitalu, nie od sprzętu. Owszem w krytycznych momentach sprzęt jest potrzebny ale na codzień ważniejsza jest ogólna życzliwość wobec rodzących i ich dzieci, ludzkie podejście po prostu.
Trochę mi się ten artykuł dziwny wydaje szczerze mówiąc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25729 przez martela89
U mnie w szpitalu znieczulenie jest gratis,a za poród rodzinny płaci się 100zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25744 przez monami
ja będę rodziła w prywatnej klinice i płacę za poród...ale...to mój świadomy wybór i liczyłam się z faktem, ze za komfort i wysoki standard zapłacę.

wiem natomiast, że w łódzkich szpitalach ( a przynajmniej w większości z nich )poród rodzinny jest bezpłatny i znieczulenie zewnątrzoponowe również ( jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych ). Może szpitale nie wyglądają, jak hotele pięciogwiazdkowe..ale nie ma tragedii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25745 przez Katarzynka
U mnie wszpitalu tez nie jest źle, a teraz po remoncie sale jedno lub dwuosobowe z lazienkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25752 przez monami
ja uważam, że wszystko powoli się zmienia jednak na lepsze... chce wierzyć w to, że niedługo naprawdę będzie widać różnicę a komfort i znieczulenie przy porodzie nie będą czymś, za co trzeba będzie płacić extra.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25759 przez Moniq
wszystko zależy od tego jak jest zorganizowany szpital, ja na ten, w którym rodziłam nie mogę złego słowa powiedzieć a nie zapłaciłam ani złotówki :) myślę, że dużo się ostatnio zmienia na lepsze; często mamy wybór gdzie rodzić, więc powinnyśmy wybierać szpital, w którym proponują nam to co dla nas ważniejsze; a więcej pacjentów to więcej kasy dla szpitala
ja wolę kiedy są jasne zasady, czyli jeśli chcesz znieczulenie bo chcesz to albo dostajesz albo za nie płacisz, a nie dajesz łapówkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25761 przez money9109
hmm moim zdaniem nie w każdym szpitalu tak jest , nie każda kobieta jest traktowana tak samo. moja siostra jak rodziła to nic nie płaciła a była w ciązy 3 razy. po prostu trzeba wybrać dobry szpital

pozdrawiam i nie denerwuj się




Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25772 przez Manga
Oglądałam ten sam raport dzis w tv i okazuje się, że rzeczywiście szpital nie może pobierać opłaty ani za poród rodzinny (to akurat wiedziałam) ani za znieczulenie na życzenie pacjentki. Można się teraz zgłaszać do szpitali o zwrot poniesionych kosztów - ciekawe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25804 przez kolorowa
Ja jak rodziłam to za nic nie płaciłam,ani za to ze ktoś przy mnie był ani za sale byłam na sali 3 osobowej a łazienka była na korytarzu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25879 przez Joanna-Rona
Wiecie jak urządzili moja koleżankę, która prosiła o znieczulenie. Owszem nikt jej nie kazał płacić, bo przestrzegaja prawa, bo należy sie na narodowy fundusz ale jakimś dziwnym trafem "niedopieszczony" białą kopertą anestezjolog czekał tak długo, że w końcu znieczulenia sie podać nie dało i przy bólach krzyżowych meczyła się biedna 20h. Ja tak nie chce!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25882 przez kaśku
Monami a gdzie rodzisz? w którym prywatnym ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25887 przez monami
Będę rodzić w Salve-Medica w Łodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25892 przez kaśku
dzięki za info :)
u mnie na 99,9% medicover.

jak słysze o poprzebijanych przy cesarce pęcherzach itd to ciarki przechodzą. a swoją droga mam totalnie rozwalone nerki i w nfz w poradni podczas wizyty u nefrologa nie dostalam nawet skierowania na posiew moczu. za to w cm lim u internisty! od reki na usg, posiew, doplera, krew... za które oczywiscie nie płaciłam bo w ramach abonamentu który kosztuje 100zł za miesiac :/

boli mnie to ze na nfz płace o wiele wieksza skladke a tu ... NIC! nic z tego nie mam! i tak musze sie prywatnie leczyc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl