BezpiecznaCiaza112023

rodzaje porodów...

13 lata 1 miesiąc temu #87352 przez Kunder
no więc witajcie dziewuszki znów będę was męczyć :-)
mam jeszcze troszkę czasu ,ale zastanawiam się nad porodem...
czy mogłybyście coś więcej na ten temat powiedzieć ?
dziękuję ;-)

Kochamy Cię nasz syneczku pamiętaj ,że zawsze będziesz dla nas ważny.
02.04.2011r.

"Śmierć ma urok tylko dla odważnych."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87368 przez Monix
A co chcesz konkretnie wiedzieć ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87369 przez martela89
No właśnie konkrety :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87371 przez Monix
martela89 napisał:

No właśnie konkrety :lol:

He, he ... :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #87385 przez Kunder
bardzo trudne ,bo ja chcę wszystko wiedzieć :O
no ok np. czy lepszy jest poród w wodzie niż poród aktywny itd...

Kochamy Cię nasz syneczku pamiętaj ,że zawsze będziesz dla nas ważny.
02.04.2011r.

"Śmierć ma urok tylko dla odważnych."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87387 przez natmur11
moim zdaniem i jeden i drugi jest aktywny:D ale do rzeczy w ktoryms z watkow pisalame mi woda wcale nie pomagala a wrecz pogarszala bole wiec o porodzie wodnym nie bylo mowy. rodzilam naturalnie a raczej zaczelam bo skonczylo sie kleszczami:/ ale z tego co mi wiadomo w polsce sie tego nie praktykuje wiec nie ma raczej sie czym martwic:) chociaz ja przed porodem trafilam akurat na jakas wypowiedz o porodzie kleszczowym zamknelam to bo mowie przeciez mnie to nie bedzie dotyczyc a jednak dotyczylo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87394 przez _aga86_
Kunert trudne pytanie zadalas :P Porod to indywidualna sprawa : jedne wola rodzic w pozycji lezacej, nastepne w innej. Jedne rodza kilka h inne kilkanascie itp. Nie wiem, czy na forum jest kobieta, ktora rodzila w normalny sposb i w wodzie, bo tylko taka osoba moglaby sie wypowiedziec na ten temat, bo miala porownanie. Tutaj sa opinie na temat porodu w wodzie: www.zapytajpolozna.pl/forum/porod-forum/...4-0-porod-wodny.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87480 przez sunaja21
u mnie np w wodzie bole były duzo mniej odczuwalne jak siedzialam w wannie od 6cm rozwarcia do 9cm/ pol godzinki to trwalo/ wiec jak dala mnie woda jest super ale rodzilam naturalnie i mysle ze w wannie bylo by ciezko sie tak zaprzec i wogole ciagle sie tam slizgasz i wydaje mi sie ze normalnie jest lepiej!


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87486 przez natmur11
nie wiem jak na polskich porodowkach ale w uk wanny do porodow sa specjalnie wyprofilowane. tam sie nie rodzi w zwyklej wannie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87487 przez baby_55
Sunaja myślę, że kwestia ślizgania to zależy dużo od wanny, są takie specjalne gdzie się nie ślizgasz, bo dno jest antypoślizgowe, zresztą sam poród w wodzie, który przynosi ulgę w bólu to też sprawa zależąca od podejścia szpitala i położnych, w większości szpitali po pół godz. musisz wyjść i potem po pół godz. znowu na pół godz do wody i tak w kółko, a są też takie gdzie możesz cały czas w wodzie siedzieć, w obu przypadkach odczucia i reakcja organizmu będą różne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87520 przez makaja
poród jak poród ważne żeby dzidzia urodziła się zdrowa :) ja nie korzystałam z wody tzn nie bylam w stanie takie miałam bóle za to połozna kazała mi kucać i przeć, troszkę mieszane miałam uczucia ale stwierdziłam, że połozna mądra kobieta i muszę jej zaufać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87533 przez _aga86_
No wlasnie jedna ogolna rada (tyczy kazdego rodzaju porodu) : NALEZY WYKONYWAC POLECENIA POLOZNEJ I LEKARZA nawet jesli wydaje nam sie, ze wiemy lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #88450 przez sunaja21
to nie byla zwykla wanna i miala to antyposlizgowe ale i tak bylo slisko :P


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #88514 przez natmur11
ja przed porodem mowie ze chce sie umyc i zrobily mi kapiel polozne w zwyklej wannie, podczas skurczy tak latalam w tej wannie ze pawel musial mnie trzymac bo bym sie chyba utopila:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #90943 przez bombel779
Ja bardzo chciałam rodzić w wodzie,ale niestety w moim szpitalu nie było takiej możliwości. Mogłam jedynie korzystać z prysznica,co robiłam bo bardzo mi pomagało.Może bólu nie łagodziło,ale mogłam się trochę zrelaksować,rozluźnić..
Poza tym po wielogodzinnej walce na nic nie miałam siły,nie umiałam wejść na łóżko(mąż i położna musieli niemalże mnie wnosić na nie) także "skakanie" do i z wanny chyba raczej by nie przeszło.
Wanny szpital nie ma,ale za to można rodzić na takim specjalnym krzesełku.Ja początkowo bardzo chciałam na nim właśnie rodzić,
ale że byłam strasznie słaba mogłam jedynie leżeć.I najwygodniej było mi na boku.
Także chyba na nic nie można się nastawiać.Co ma być to będzie.W praktyce wyjdzie co dla Ciebie jest najlepsze.
Najważniejsze jest to co powiedziały już dziewczyny-słuchać położnej!! ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl