BezpiecznaCiaza112023

GBS

9 lata 5 miesiąc temu #938926 przez Dziubasek1987
mam takie pytanie ostatnio miałam pobierane badanie GBS i niestety wyszło że ma Streptococcus agalactiae ( wzrost średni) mój lekarz powiedział że jak odejdą wody płodowe to mam jechać od razu do szpitala żeby okołoporodowo dostać antybiotyk ale zastanawiam się czy nie odeślą mnie do domu jeśli nie będę miała czynności skurczowej? bo chcę rodzić w innym miejscu niż pracuje mój lekarz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #940968 przez MarzenaBZ
Na karcie ciąży powinni Ci napisać wyraźnie GBS +. Żeby bez względu na to, gdzie pojedziesz rodzić, podano Ci antybiotyk.
Ja miałam wywoływany poród i przed oksytocyną, wstrzyknięto mi właśnie antybiotyk. To ważne, żeby podali Ci coś, bo dziecko przechodząc przez pochwę może zakazić się bakterią, co skutkuje np.zapaleniem płuc czy innymi infekcjami.
Nie jest to groźne i nie ma co panikować:) Jeśli nie masz tego na karcie ciąży, to poinformuj personel że masz GBS dodatni:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941640 przez Dziubasek1987
to że podadzą mi antybiotyk to jest oczywiste ale moje pytanie brzmiało czy mogą mnie odesłać do domu bez czynności skurczowej pomimo tego że wody odpłynęły?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941858 przez MarzenaBZ
Teoretycznie jak wody odeszły, nie powinni Cię wypuścić, ale w praktyce różnie to bywa. ja też rodziłam w innym szpitalu niż mój lekarz przyjmował i wiele razy tam przychodziłam spanikowana z fałszywym alarmem. Nie odsyłali. Za to koleżanka w innym mieście już rwawiła a ją odesłali do domu, mimo że w tym szpitalu był jej lekarz....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl