BezpiecznaCiaza112023

Jak wybrać dobry fotelik samochodowy dla dziecka?

13 lata 11 miesiąc temu #16332 przez becia*1980
polecam stronke www.fotelik.info
sa tam testy fotelikow i lista fotelikow najmniej bezpiecznych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39444 przez pulpecja
my jesteśmy zdecydowani na bank na foteli maxi cosi CabrioFix - posiada atesty i wysokie oceny w zakresie bezpieczeństwa.po rozmowie ze specjalistą w sklepie tylko się upewniliśmy co do tego wyboru.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #61923 przez justynak
witam wszystkie mamusi ja mam 9więcio miesieczną córcię i właśnie zmieniamy fotelik dużo czytałam na ten temat i jeen artykuł wpadł mi w oko ze strony damian-mjbobas.blogspot.com/ ale generalnie jestem za firmą ramatti te foteliki maja pięco punktowe pasy i chyba taki kupimy pozdrawiam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128013 przez MagdaM
Czy ktos sie orientuje jaki jest fotelik o jakosci maxi cosi ale tanszy?? Bo niestety MC sa drogie... Nie ukrywam, ze chcialabym MC, a przy wozku przy ktorym jednak chyba zostaniemy jest mozliwosc zamontowania. Wozek ma fotelik Tako (wozek Tako Warrior) ktos korzystal?? Jak sie sprawuje??

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #206952 przez Ubastet
Ja tez polecam stronke z testami fotelików. I nie kupowałabym uzywanego fotelika no na Allegro - nie wiadomo czy nie bral udziału w jakims wypadku a nawet stłuczce - po takim wydarzeniu moze juz nie spelniac dobrze swej roli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #225956 przez kotek23
Zakupiłam córce fotelik do auta firmy Coneco, model Pioneer Plus.
Jestem z niego bardzo zadowolona a przede wszystkim z rozsądnej ceny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #245285 przez bombel779
Przede wszystkim trzeba szukać fotelika odpowiedniego do wieku dziecka, a zatem również do jego wzrostu i wagi - niby banalna sprawa ale jednak istotna ;)

Ważne jest by sprawić czy dany fotelik został poddany testom (ADAC, AA, ANWB, OEAMTC) i jakie uzyskał wyniki.

Fotelik powinien mieć certyfikat ECE.

Należy upewnić się czy pasy bezpieczeństwa są dobrej jakości i system mocowania fotelika gwarantuje jego stabilność.
Obecnie "modne" są pasy krzyżowe które nie uciskają podbrzusza i krocza. Dostępne w fotelikach Ramatti Formula

Warto poprzeglądać różnego rodzaju filmiki z crash testów ( w sieci jest tego pełno)

Dla mnie ważny również był - system ochrony bocznej.

Na koniec dodam,że po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na fotelik Bebe Confort Iseos TT w którym bardzo podoba mi się możliwość regulacji szerokości fotelika :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #245503 przez Agusiak
bombel779 napisał:

Obecnie "modne" są pasy krzyżowe które nie uciskają podbrzusza i krocza. Dostępne w fotelikach Ramatti Formula


Bombel dlaczego "modne" może po prostu skuteczne? :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245578 przez bombel779
Agusiak napisał:

Bombel dlaczego "modne" może po prostu skuteczne? :P :P

Napisałam "modne" dlatego że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie ;) a poza tym - ja takiego fotelika nie mam/nie używam więc nie wiem czy jest to SKUTECZNE :P :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #245614 przez Agusiak
bombel779 napisał:

Agusiak napisał:

Bombel dlaczego "modne" może po prostu skuteczne? :P :P

Napisałam "modne" dlatego że jest to stosunkowo nowe rozwiązanie ;) a poza tym - ja takiego fotelika nie mam/nie używam więc nie wiem czy jest to SKUTECZNE :P :)



to że NOWE nie oznacza że modne, a "modne" ma taki wydźwięk trochę jakby nie koniecznie skuteczne czy dobre ale ważne,że na czasie. Zgadzam się za to z tym, że jest to stosunkowo nowa technologia :) Także takowego fotela nie posiadam, nie testowałam, ale pomysł z krzyżowymi pasami jest ciekawy i oby również skuteczny, ale mam nadzieję, że nigdy nie przyjdzie nam testować w praktyce skuteczności takich foteli. Pozostają więc nam tylko opinie i testy :)
Ale może to ja jakoś inaczej odebrałam to słowo niż Ty miałaś na myśli więc już nic nie piszę :silly: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #245657 przez bombel779
Agusiak napisał:

to że NOWE nie oznacza że modne, a "modne" ma taki wydźwięk trochę jakby nie koniecznie skuteczne czy dobre ale ważne,że na czasie.

Nie to miałam na myśli używając słowa "modne". Gdybym uważała że to nie jest dobre rozwiązanie w ogóle bym o tym nie mówiła. Temat wątku brzmi "Jak wybrać DOBRY fotelik..?" a więc wspominając o foteliku Ramatti chciałam go raczej polecić aniżeli odradzić jego zakupu ;)
Sumą sumarów - źle mnie zrozumiałaś Agusiaku :silly:


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #246097 przez boniucha
bombel779 napisał:

Obecnie "modne" są pasy krzyżowe które nie uciskają podbrzusza i krocza. Dostępne w fotelikach Ramatti Formula
[/img]

pytaliśmy o tę opcję doświadczonego pana z hurtowni fotelików i powiedział krótko: bzdura :) trochę nas to zdziwiło, bo przecież filmiki w internecie jasno pokazują zalety tegoż rozwiązania...jednak według fachowca jest to rozwiązanie dla dorosłych mężczyzn w samochodach rajdowych, gdzie prawdopodobieństwo uszkodzenia wiadomej części ciała jest większe ze względu na inną budowę anatomiczną niż u dzieci i jest to głównie chwyt marketingowy :)
a i mimo zapewnień producenta, że dziecko się szybciej wyciąga to podobno w praktyce jest na odwrót :)

bombel779 napisał:

Na koniec dodam,że po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na fotelik Bebe Confort Iseos TT w którym bardzo podoba mi się możliwość regulacji szerokości fotelika :)

a myślałaś o tym czy przy uderzeniu bocznym ta regulowana część będzie mniej stabilna niż gdyby była na stałe zamontowana :unsure:

my ostatecznie wybraliśmy fotelik Roemer King Plus (również po analizie danych za strony fotelik.info)

trzeba również przy wyborze fotelika sprawdzić czy będzie dobrze "leżał" w danym modelu samochodu, w którym ma być zamontowany (nie każdy fotelik można zamocować stabilnie w każdym aucie)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #246105 przez mamamia
my mamy fotelik firmy MAXI COSI model PRIORI XP.

fotelik jest rewelacyjny!

wygodny, bezpieczny, w dobrej cenie oraz atrakcyjny wizualnie :)

wszystko czego potrzeba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #246537 przez bombel779
boniucha napisał:

a myślałaś o tym czy przy uderzeniu bocznym ta regulowana część będzie mniej stabilna niż gdyby była na stałe zamontowana :unsure:

"Dla większej ochrony głowy fotelik wyposażony został w System Bocznej Ochrony Safe Side. Wzmocnione, szerokie i miękkie ściany fotelika chronią dziecko w przypadku kolizji bocznej."


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #246547 przez boniucha
bombel779 napisał:

boniucha napisał:

a myślałaś o tym czy przy uderzeniu bocznym ta regulowana część będzie mniej stabilna niż gdyby była na stałe zamontowana :unsure:

"Dla większej ochrony głowy fotelik wyposażony został w System Bocznej Ochrony Safe Side. Wzmocnione, szerokie i miękkie ściany fotelika chronią dziecko w przypadku kolizji bocznej."

no to dobrze (sobie wymyśliłam :ohmy: ) ;) ważne,że w testach dobrze wypada :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl