BezpiecznaCiaza112023

Witam wszystkie przyszłe mamusie :)

11 lata 6 dni temu #650538 przez pasal
Masz taki mały brzuszek, że aż dziwne gdzie on się tam mieści. Jak on taki 2 kilowy to może i łatwiej będzie Ci go wypchnąć i obędzie się bez nacinania krocza. W Twoim przypadku seks mógłby dużo przyśpieszyć całą akcję :P ale i szyjka byłaby bardziej gotowa na przejście malucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu - 11 lata 6 dni temu #650788 przez poziomka-1801
Sama sie dziwie ze on jeszcze sie tam gniecie,myslalam ze szybciej odpusci i przywita nowy swiat :silly: a seks to juz mi sie sni po nocach...masakra niedlkugo zaczne chodzic po scianach jak on nie zmieni podejscia.
Wczoraj kupilam sobie pas poporodowy za 29zl wiec cena przyzwoita. Mysle ze nie bedzie tak trudno zgubic brzuch o ile skora bedzie sie dobrze wchlaniac...gdyby nie rozstepy to by moze i nawet nie bylo tragedi i by nie bylo widac ze bylam w ciazy.
Smaruje ten brzucho i smaruje nawet 3razy dziennie mi sie zdaza a i tak rozstepy sa....brzydkie jak cholera..i wez ubierz stroj dwuczesciowy po porodzie :dry: chociaz moze jakbym je opalila nie byly by tak widoczne sama nie wiem.

pasal to co piszesz sie na day spa po porodzie ze mna?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #650822 przez pasal
poziomka w kolejnej sprawie możemy sobie podać rękę. Na moim brzuchu niedługo zabraknie miejsca tak mi postrzelał :/ na szczęście rodzimy latem i szybciutko to opalę ( na nogach opaliłam i nie są tak widoczne)
No pewnie, że się piszę! znajdziemy sobie jakiegoś seksownego masażystę a nasi niezwykle wyrozumiali mężczyźni niech siedzą z dziecmi :D Obiecałam sobie, że we wtorek zacznę pakować tą cholerną torbę.. no nie mogę się za to zabrać a i nawet nie mam zrobionych zakupów. A że tego czopa coraz mniej.. to chyba by pasowało się wreszcie przygotować. Przed porodem chcę się jeszcze wybrać do kosmetyczki żeby zrobiła mi porządek z brwiami, paznokciami u rąk i nóg. Dziecko jak się urodzi i zobaczy taką brzydką matkę to na pewno będzie płakać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #650851 przez poziomka-1801
www.unitral.pl/?day-spa-wellness,106

Luknij moze cos wpaadnie w oko,mnie korci na jakis pakiet...zeby sie tak odprezyc mmm :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #650867 przez pasal
poziomka ekstra :) i to w Mielnie, rzut beretem :) a widziałaś, że są zabiegi dla ciężarnych ? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 dni temu #650978 przez poziomka-1801
Widzialam widzialam i korci mnie na nie :silly: mogli dodac jakis zabieg na rozstepy i by bylo w ogole na wypasie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651053 przez pasal
Już swojemu pokazałam, że jadę :) zachęcający jest też ten pakiet z USG i poradami ginekologa.. 180 zł to można czasem za samą wizytę zapłacić a tu jeszcze jakieś zabiegi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651179 przez poziomka-1801
Jak dla mnie to wsztkie te pakiety sa super :lol: jakby bylo kasy troche to bym polazla na kilka. Jak nam tylko odrzyja a rany sie pogoja to wyruszamy na babski wypad :woohoo: juz nie moge sie doczekac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651442 przez poziomka-1801
Hej dziewczyny,wróciłam od gina i znów właściwie jedna wielka niepewnosc nic więcej.
Usg szyjki macicy bez zmian nadal rozwarcie tyle tylko ze sie nie powieksza, ktg pokazało małe skurcze i tez nic więcej,mały rośnie wiec gin chce go ,,spaśc,, jeszcze troche. 20maja kolejna wizyta i gin ma sie odniesc do porodu na 23 maj. Teraz własciwie nic nowego sie nie dowiedziałam ...juz chodze jak na szpilkach bo wkoncu sama nie wiem kiedy ten poród?! :unsure: za to cisnienie miałam nieziemsko wysokie 153/85 i to zaniepokoiło lekarke kazala pic duzo by sikac bo woda moze sie gromadzic i tez dlatego mam obrzęki,waga 8+ a juz stała kilka dni temu w miejscu :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651468 przez Patrizia
hej :)

poziomka wazne ze wszystko oki :) ale jeju to juz za niecale ponad tydzien jesli 23 maja potwierdzi termin :) a mam pytanko bo ty juz na wylocie ;) jak mam napisac to pismo o roczny macierzynski do pracy bo juz zgluppialam na necie pisze ze 14 dni przed planowanym porodem a ja mam dwa terminy bo wg miesiaczki to 27 czerwiec a wedlug usg tym sie lekarz kieruje to na 14 lipca i co teraz mam metlik w glowie jak to zrbilas???




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu - 11 lata 5 dni temu #651563 przez poziomka-1801
Hmm a jak lekarz liczy Ci tygodnie ciązy Patrizia? bo mi wg ostatniego okresu wyliczył na 23czerwca a termin który wpisał jako usg jest na 23maja (?) ze znakiem zapyt. Tyle tylko ze przy liczeniu tygodni kieruje sie tym terminem z OM..wiec i Ty własciwie miałabys juz o kilka tyg pozniejsza ciąze. Nie wiem jak to sie miewa do wyniku z usg bo w 12tc miałam wskazany termin porodu na 18czerwca mimo ze ten OM był na 23czerwca.
Ja narazie powiem szczerze nie robiłam jeszcze tego bo sama nie wiem kiedy urodze:/ bo jesli gin zeecyduje ze 23 to jestem w tyłku bo nie mam tego jeszcze napisanego...liczyłam ze 2tyg przed terminem z 1 usg czyli 2tyg przed 18 czercw to złoże.

Tej mojej kolezance co urodziła niedawno brali pod uwage termin z usg jako termin porodu gdyz kazd akobita ma inny okres miedzy miesiaczkami moze to byc 28dni a przy nieregularnych 25-30dni i w spzitalu zawsze na date usg patrza bynajmniej tu w Koszalinie.

Byłam w biedronie kupiłam kocyk i bodziaki te w 3 paku bo nie mogłam sie oprzec a cena dobra :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651596 przez pasal
Poziomka, może lepiej, że nie wiesz na 100% bo nie będziesz się tak bardzo stresować :) fizycznie i psychicznie się szykuj, że może to być w każdej chwili. Wiem, mi łatwo napisać a za jakis czas sama będę chodziła po ścianach :P w każdym bądz razie tak czy siak Cię to nie ominie.

Kochane co do macierzyńskiego.. ta ustawa jeszcze nie została uchwalona, są to dopiero projekty, które planowo mają wejść w życie od września a sama ustawa ma obejmować wszystkie ( tak, tak wywalczyły babeczki) kobiety ktróre urodziły w 2013 roku. Tak więc nie możemy chyba odnosić się do ustawy, której jeszcze nie ma i wypadałoby robić po staremu a gdy ustawa wejdzie w życie to urlop macierzyński zostaje nam wydłużony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651602 przez pasal
A co do terminu porodu to najprościej - termin ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące. To co wychodzi jest domniemaną datą porodu (40 tygodniem) natomiast terminem są też wszystkie dni wokoło tydzień przed i tydzień po. Te z USG są dla ginekologa, wylicza on je na podstawie długości dzecka, długości kości udowej, rozwoju serca, płuc itp.. ja obecnie jestem w 30 tyg ( od miesiączki) wg USG w 32 jedno dziecko w 33 drugie dziecko.. jakbym teraz urodziła, w dokumentacji dzieciątka miałyby wpisany 30 tydzień. A to, że są lepiej rozwinięte to lepiej dla nich.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651605 przez poziomka-1801
Już czuje że chodze po scianach..bo jesli mam rodzic to za 10 dni ten moment bedzie...schizuje sie :silly: z jednej strony sie ciesze z drugiej mysle ze moze za syzbko to wszystko idzie?
Nie wiem tez jak to działa..chodzi o to ze wpisany mam termin porodu TP-23.05.2013 :silly: (?) i tego dnia wrazie decyzji gina mam sie stawic na porodówe zwarta i gotowa z tyłu karty wpisał mi wskazania tj stan szyjki macicy w 33 tyg odpowiada 37tc,miekka rozwarcie 30mm..ale co jak np w szpitalu mi powiedza ze mam z OM termin na 23.06.2013 a z 1 usg w 12 tyg na 18.06.2013 ..chyba nie mogą tak poprostu mnie odesłac z kwitkiem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 dni temu #651606 przez Patrizia
no wlasnie mozna napisac pismo o ten roczny b jak nie napiszesz t dostajesz pierwsze pol roku 100% a nastepne 60% a ja tak nie chce bo chcialabym od poczatku miec 80%. Ja mam w karcie ciazy napisane tak termin wg miesiaczki 27czerwiec i znak ? i wg usg 14 lipiec lekarz kieruje sie usg a moja polozna ostatnia miesiaczka i powiedziala ze szpital tez bierze pod uwage miesiaczke i jak po tyg od tej daty27czerwiec nie bedzie porodu t musza mnie wziac do szpitala i musze urdzic juz sama glupa jestem nie wiem kogo sluchac a nie chce pzniej biegac z papierkami i zalatwiac chce sie malenstwem nacieszyc a nie wloczyc po urzedach i po pracy




Ksawerek(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl