BezpiecznaCiaza112023

badania prenatalne

11 lata 5 miesiąc temu #453120 przez Emme
Emma zgadzam sie z Toba w zupelnosci :) sama nie zdecydowalam sie bo taka wiedza niczego pozytywnego by nie wniosla, nie usunelabym ciazy przez bazowanie na prawdopodobienstwie :/ z reszta nawet gdyby to byla pewnosc to tez bym tego nie zrobila. Znajac szacunek na niekorzysc tylko zamartwialabym sie do rozwiazania, a to nie wplywa dobrze na ciaze. Dodam ze moze wyjsc blad w obie strony, znam kobiete ktora robila b. Prenatalne jak i usg polowkowe i wyszly w 100% pozytywne (robila w 2 miejscach) a dziecko urodzilo sie z zespolem downa, bedzie wnosic sprawe do sadu bo zdecydowalaby sie na aborcje (wg mnie nie ma tu winy lekarzy i badac, skoro byly to dwa niezalene zrodla)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453328 przez polunia
Hej Dziewczyny

Te badania o których pisze eta to nie sa badania prenatalne... :blink:
Ewentualne nieprawidłowości stwierdzone w trakcie tych badań moga byc wskazaniem do wykonania badań prenatalnych.

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #453337 przez eta
polunia pierwsze badanie robiłam jako prenatalne...
i gdyby było coś nie tak.. miałabym możliwość usunięcia ciąży. Oczywiście po głębszych badaniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #457082 przez Asik
Hejka :) pisałam tutaj w styczniu 2011 :) po pierwszym badaniu prenatalnym :)
w marcu miałam drugie robione i okazało sie że mój synek miał rozszczep wargi i podniebienia... ten czas do końca ciąży przeznaczyłam na "szkoleniu" sie itp i cieszę się że wiedziałam wczsniej ze wzgl na możliwość oswojenia się z ta myslą itp, widok synka po porodzie nie był szokiem dla mnie :) a wręcz ucieszyłam się że miał nie całkowity a tylko częściowy rozszczep :) dzisiaj jesteśmy już po operacji ( miał w kwietniu ), rozszczp to tylko wspomnienie :) wprawdzie jeszcze jedna operacja przed nami w przyszłym roku (przeszczp z kości bioderka do wyrostka zębodołowego --dziąsełka) ale to już będzie koniec :D
dodam jeszcze że na zwykłym usg nie było widać ,, a i nie mylcie połówkowego z prenatalnym... lekarz który wykonuje to prenatalne ma certyfikat Fetal Medicine Foundation na wykonywanie tych badan,,, ostatnio modne sie stało wsród ginów podpinanie badań usg bardziej szczegółowych pod własnie prenatalne... badanie prenatalne usg .. trwa około godziny... zdjęć opisów multum ,,, krew pobierana na testy //// tym się rózni...

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #457101 przez Mirella
Emme napisał:

Emma zgadzam sie z Toba w zupelnosci :) sama nie zdecydowalam sie bo taka wiedza niczego pozytywnego by nie wniosla, nie usunelabym ciazy przez bazowanie na prawdopodobienstwie :/ z reszta nawet gdyby to byla pewnosc to tez bym tego nie zrobila. Znajac szacunek na niekorzysc tylko zamartwialabym sie do rozwiazania, a to nie wplywa dobrze na ciaze. Dodam ze moze wyjsc blad w obie strony, znam kobiete ktora robila b. Prenatalne jak i usg polowkowe i wyszly w 100% pozytywne (robila w 2 miejscach) a dziecko urodzilo sie z zespolem downa, bedzie wnosic sprawe do sadu bo zdecydowalaby sie na aborcje (wg mnie nie ma tu winy lekarzy i badac, skoro byly to dwa niezalene zrodla)



Jak widać każdy sposób na zarobek jest dobry, żałosne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #988456 przez antosia
Konkretny opis - http://www.gabinetharmonia.pl/medycyna/badania-prenatalne-test-fmf.html Ale to już pytajcie lekarzy - w Polsce musi być wyraźny powód skierowania na badania. Bo od tak sobie za darmo one nie przysługują, zgadza się?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066352 przez marynika
Tylko trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre dzieciaczki można wyleczyć jeszcze przed urodzeniem, więc jest też druga strona medalu... Czytałam tutaj www.klinikagalena.pl/ginekologia/badania-prenatalne/ o badaniach prenatalnych i wydaję mi się, że ostatecznie warto się na to zdecydować. Szczególnie w przypadku, gdy badania są refundowane przez NFZ.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067178 przez Miria
hey dziewczyny czy robiłyście badanie prenetalne ? Mam 24 lata w 11 tyg jestem ciązy i lekarz zaproponował mi ze mogę zrobić sobie prywatnie takie badanie z krwi kosztuje ono ok 200 zł czy wy tez robiłyście to badanie ?

No bo zastanawiam się czy robić czy nie

taka tam mama
Podziękowania: Małgosia602

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067234 przez alicjajacewicz
Dziewczyny, któraś z was robiła badania prenatalne na NFZ we Wrocławiu? Wiem, że klinika Invicta ma podpisany kontrakt z nimi i można ich zrobić za darmo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067235 przez dariamalska
Tak, właśnie ja robiłam ostatnio.. Tylko musisz spełniać minimum jeden kryterium z poniżej wymienionych!
- wiek powyżej 35 lat;
- obecność nieprawidłowości w kariotypie ciężarnej i/lub partnera;
- stwierdzona obecność wady genetycznej u płodu;
- obecność wady genetycznej w poprzedniej ciąży i/lub u narodzonego już dziecka;
- podwyższone ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową;
- nieprawidłowe wyniki wcześniejszych badań (USG i/lub biochemicznych), które mogą świadczyć o podwyższonym ryzyku wady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067375 przez fijoołeeek
Tutaj na tym rankingu ja szukałam w swoim mieście. Wyskakują ci wszyscy lekarze, ceny i dostępność terminów także spoko. Można tez poczytać opinie i kogoś wybrać. ranking.abczdrowie.pl/s/Badania%20prenatalne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 8 miesiąc temu #1067384 przez jagodakowalczyk
dariamalska, dziękuję za info! Właśnie poszłam do Invicty, bo spełniam jeden z tych kryteriów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067640 przez Dżej89
Ja myślę, że każdy ma prawo do tego, żeby wiedzieć jak się rozwija jego dziecko. Nie będę tutaj oceniać kobiety, które podjęły się usunięcia ciąży, a które zdecydowały się urodzić dziecko z jakimś zaburzenie, bo nie jest to moim celem. Każdy decyduje sam o sobie. Także jak ktoś chce wykonać testy Panorama MediStore czy innego typu badania to je wykona i nie jest w tym nic złego. Bo nawet jak dziecko nie jest w pełni zdrowe, to przyszła matka ma czas na to, żeby się oswoić z nową sytuacją.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067709 przez Orhidea
czy każda zagrożona ciąża uprawnia do badań prenatalnych? darmowych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067710 przez Orhidea
ciekawi mnie to

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl