BezpiecznaCiaza112023

Majówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #765564 przez SYLWIA
Paradise1982 napisał:

Hej dziewczyny!

Ja tez jestem uzalezniona, skoro pisze nawet z pracy! Co jakis czas zagladam i czytam, ale nie mialam czasu skrobnac, co chwile mam jakies platnosci do robienia.

Sylwia
- sliczne zdjecie profilowe :) :lol:

Nati - daj znac co tam po wizycie :)

Gosia - glowa do gory. Powiedz mi, a nie moglabyc isc za tydzien, na przyklad prywatnie albo cos? Rozumiem Twoj stres, ale to na pewno nie pomaga ani Tobie ani dzieciatku, kochana. My w UK to nie wiemy nic do 12tc :(, ja to normalnie chyba odjade do 28 pazdziernika, szczegolnie, ze ostatnia ciaze stracilam, ech...

A Wy co robicie dziewczynki?

U nas taka piekna pogoda, zero chmurek, slonce swieci, a ja w biurze musze siedziec, wrrrr! Szkoda, ze w UK nie ma L4 ;-) Bede sobie pracowac pewnie gdzies tak do 30 tygodnia, a jak sie da to i dluzej :lol:




No właśnie nie ma zwolnień. Pamiętam jak mieszkałam w UK i moje koleżanki prawie całą ciąże pracowały. Szkoda mi ich było. Jeszcze zależy kto ma jaką prace.



[url=http://www.su

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765567 przez Paradise1982
Czy ja wiem, w koncu ciaza to nie choroba.... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765572 przez isia
Paradise- ja jestem na sick leave 3 tygodnie ze względu na ten torbiel, ale muszę wracać do pracy jeżeli chcę mieć macierzyńskie z pracy. ja planuję pracować do końca marca. obliczyłam sobie na stronie Gov.uk że najwcześniej mogę odejść na maternity leave 23 lutego.

Sylwia- fajnie że już sprawdzili twojemu maleństwu przezierność karkowa i że wszystko jest ok. u mnie dopiero sprawdzą 04.11. a krew na prawdopodobieństwo zespołu downa 06.12 :(

ja dzisiaj na obiad zrobiłam babkę ziemniaczaną i kapustę zasmażaną. a na deser ciasto salceson :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765578 przez karla2102
witajcie dziewczyny :dry: ja niestety zaraziłam się grypą żołądkową w weekend i od dziś mnie dopadła..... Strasznie się mecze brrrr:(:(
Gosia 27 nie zamartwiaj się kochana;))))
Sylwia super ze wszystko dobrze, ja takie badanko mam 28 już nie mogę się doczekać. U mnie na obiad dziś kopytka i pomidorówka mniam , mniam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765579 przez Gosia27
Paradise mogła bym pójść, ale za bardzo nie mam do kogo, bo świeżo przeprowadziła się do BB i nie znam absolutnie żadnego ginekologa. Nie chcę też się nakręcać. Jeśli do zapłodnienia doszło 12.09 to tydzien z usg dokładnie się zgadza, więc wrzucam na luz. dziś mam trochę zawroty głowy, odczuwalne, do tego duszno mi się robi co jakiś czas. Więc wierzę że fasolka rosnie. To strasznie tak długo czekać na pierwsze usg, potem wyniki badań. Z względu na obciążony wywiad muszę mieć test z Krwi PAPA i znowu pojadę do diagnostyka prenatalnego ze specjalizacją kardiologa płodu. mus to mus.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765594 przez Paradise1982
Isia - no tez sie zastanawialam kiedy pojde na macierzynskie, postaram sie jak najpozniej, bo mam rok macierzynskiego, pierwsze pol roku czy jakos tak platne 100%, ale potem oczywiscie to smieszne £136, przeciez to jakas porazka :( Ale cos czuje, ze zostane w domu kolejny rok, jak dziecko skonczy 2 latka, to bedzie mialo to 15 godzin od rzadu, to moze mi sie uda znalezc cos blizej domu, bo teraz dojezdzam pociagiem i jak sobie obliczylam, to za przedszkole musielibysmy placic prawie tysiac funtow, co jest conajmniej chore. :-/

Ciasto salceson???? Woooooooooooooow! Brzmi cudownie! Moge przepis???? Proszeeeeee!!!!!!!!!

Dlaczego na krew masz pozniej niz USG na zespol Downa? Dziwne....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765605 przez Paradise1982
Aha, rozumiem Gosia. Naprawde, musimy poczekac, uzbroic sie w cierpliwosc i nie dac sie zwariowac. Z drugiej strony martwieniem sie nic nie pomozemy, i niestety co ma byc to bedzie, to okropne, ze nie za duzo mozemy zrobic w tym wzgledzie, poza wiara, ze wszystko bedzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765615 przez moniaW
Gosia na drugiej wizycie lekarz założył mi kartę ciąży i obliczył termin porodu od ostatniej miesiączki,czyli jestem w tym tygodniu który pokazuje suwaczek.
Moje mdłości ustąpiły i wreszcie wrócił mi apetyt :)
Powiedziałam mojemu żeby mi kupił w Biedronie tą książkę "Język niemowląt" bo na komputerze źle się czyta.będę sobie podczytywać wieczorem w łóżku i zaznaczać ważne informacje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765667 przez agnieszka_23
Ja na USG prenatalne jeszcze się nie umawiałam, dopiero w 13 tyg planuje na nie iść, no i u mnie to koszt 330 zł.

Gosiu a może poszukaj na stronie znanylekarz.pl jakiegoś ginekologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765676 przez Paradise1982
Jezu to prenatalne w Polsce nie są na NFZ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765677 przez agnieszka_23
Jak ktoś miał w rodzinie jakieś choroby genetyczne to jest refundowane, na dodatek te 330 zł to tylko USG, badanie krwi +200 zł, ale ja już go nie robię, 500 zł to za duży wydatek dla mnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765702 przez biedroneczka39
Myyy ciasto salceson? Ja też przepis poproszę :laugh:
Gosia ty weź się już uspokuj kochana I myśl pozytywnie :kiss:
A ja spałam dziś do po 12 :silly: Mój facet posprzątał, zrobił zakupy, przyprowadził dziewczynki ze szkoły I pomógł mi ubić karkówkę na zrazy.
No właśnie na obiad robiłam zrazy a później słuchajcie tak mnie wzięło że ugotowałam jeszcze grochówkę. Wyszła pyszna mniam mniam :)
nati jak po wizycie ?


<3 Oliwia i Alicja <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765714 przez isia
Paradise- u nas tak jest że w 12 tyg badania prenetalne ze wszystkimi badaniami krwi, a w 16tyg badanie krwi na zespół downa. z tego co wiem to w całym uk te badania są w 16tyg.
ja też nie wiem czy wrócę do pracy, teraz pracuję na nocki- 4 dni po 12godz i 4 dni wolne, ale nie wiem czy dam radę pracować w tygodniu na nocki z dwójką dzieci. teraz ledwo żyję jak wracam o 5 rano z pracy i już o 7 do małego trzeba wstawać. jak z pracy zgodzą się żebym pracowała tylko piątek, sobota, niedziela oczywiście na nocki to byłoby super, bo w weekendy mój M ma wolne.
O jakie 15 godz od rządu ci chodzi, bo chyba nie jestem na bieżąco???
Ja przez 8 miesięcy wydawałam na prywatne przedszkole 100 funtów tygodniowo, gdzie mały chodził tylko 4 razy po pół dnia!!!

przepis na salceson- www.przepysznie.pl/przepisy/swiateczne/slodki_salceson

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #765738 przez Paradise1982
Agnieszka - to jest skandal :( naprawde drogo :(

Biedroneczka - Tobie to dobrze :)

Isia - ja jak sie zamotam to totalnie :lol: Czyli dlatego mam list ze szpitala na 26 listopada (16 tc), to jest badanie na Downa, ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! W koncu wiem, dlaczego :) O kurcze, musi Ci byc strasznie trudno pracowac na nocki :(
Sluchaj juz wiem dokladnie, 15 godzin w tygodniu dostaje kazde dziecko od 3 roku zycia, czyli moze uczestniczyc w przedszkolu 2 dni za darmo. My tak zrobilismy z moja adoptowana coreczka (teraz 4 lata), w zeszlym roku chodzila do przedszkola we wtorki i piatki. Ja nie wiem, co ja zrobie po macierzynskim. Patrzylam na przedszkola i zeby brzdaca zostawic od 8:00 do 18:00 5 dni w tygodniu to w miesiacu kosztowaloby mnie to niecale tysiac funtow. Wiem, ze sa dodatki itp, ja tez w pracy mam jakies vouchery, ale jakos to wszystko czarno widze...A szkoda, bo lubie moja prace... ech...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765742 przez nati.olsztyn
Hej Kobietki!
Ja po wizycie, ale tak na szybko bo jeszcze z mężusiem na pizzę jedziemy. :-)

Maleństwo ma 37 mm, ruszalo się pięknie i doktor powiedział że wszystko ok:-) Coś więcej może potem napiszę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl