BezpiecznaCiaza112023

Praca przed komputerem w ciąży ponad 4 godziny

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #780943 przez Asia K
Witam
ZAczynam 17tc i pracuje przed komputerem około 8 godzin dziennie.
Wiem ze kobiety w ciazy powinny pracowac nie dluzej niz 4 godziny ale nie jest to udokumentowane ze jest to szkodliwe dla malenstwa.
Pytam Was - mamusie i cieżarówki - Czy któraś z was tez pracowała w czasie ciazy przed komputerem? Jesli tak to ile godzin dziennie spedzałyscie przed monitorem?

Co o tym myślicie? Prosze o komentarze na ten temat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #780960 przez Porto1987
Część Asia :)

Z tym komputerem to jest tak, że prowadzone były badania na kobietach, które pracowały do 4h i dlatego uznaje się, że do 4h nie jest szkodliwe. Ale też się tyczy starego sprzętu komputerowego. Nowoczesny sprzęt nie powinien mieć jakiegoś negatywnego oddziaływania. Wczoraj na szkoleniu BHP nagadali Ci?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #780968 przez Asia K
Nie nie Porto na szkoleniu nie bylo o tym mowy - tylko jestem ciekawa czy inne mamusie tez pracowały przed kompem dłuzej w czasie ciazy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #780971 przez Porto1987
Powiem Ci, że chyba w domu się dłużej siedzi :P ale jak byłam u lekarza na badaniach z pracy, to mi napisała na zaświadczeniu, że praca przy kompie do 4h i właśnie powiedziała, że byłby prowadzone badania tylko na kobietach, które właśnie pracowały max 4h. Nowe monitory mają już odpowiednie filtry, które nie powinny stanowić zagrożenia. Ze starymi, to fakt mógłby być problem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #796592 przez Loca
No to ja jako Behapowiec w ciazy sie wypowiem w temacie :)

Akurat od poczatku ciazy siedze na l4, wiec nie mialam okazji pracowac pow. 4h, ale znam osoby ktore pracowaly w ciazy i po 9 h. Ja na szkoleniach zawsze powtarzalam ze prmieniowanie promieniowaniem, ale w ciazy kobiety maja szerg innych objawow w ciazy, ktore moga sie nasilac przez wymuszona pozycje ciala. Prawde mowiac w domu raczej jednym ciagiem nie siedzi sie przy komputerze, zwykle mozna sie plozyc badz isc na spacer. No ale ze znanych mi osob, ktore byly w ciazy i pracowaly po tyle h, to wszyskim dzieci sie rodzily zdrowe ;) tyle tylko ze brzuchy przeszkadzaly, nogi puchly i kregoslupy bolaly, wiec po cos te 4 h zostaly wymyslone.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #800235 przez Asia K
Loca - wielkie dzieki za odpowiedz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #803839 przez karolcia1919
Hej.
jestem wrzesniowka ;)

ja pracowalam 8h przy komputerze oczywiscie robilam sb przerwy na sniafanie wc czy sie rozprostowac...
praca przy kompie mi nie zaszkodzila...a pracowalam przy kompie do 8msc..

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 tygodni temu #1066829 przez antosia
Patrzcie tutaj - www.gowork.pl/praca/gdynia;l
Skoro pracy jest aż tyle, to może lepiej iść w tym kierunku?
Nie odpowiada wam w jednym miejscu, to idźcie do kolejnego.
Warunki pod tym względem się przecież totalnie odmieniły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 tygodni temu #1066837 przez poloznapani
Myślę, że taka praca nie powinna zaszkodzić. Jeśli czujesz się na siłach to dlaczego nie. Wiadomo, że trzeba robić przerwę by troszkę odpocząć od siedzącego trybu oraz od patrzenia w monitor. Wiele moich koleżanek pracowało w domu będąc w ciąży i twierdziły, że nic złego się nie działo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067176 przez Miria
Absolutnie nie musi być to groźne. Każda kobieta inaczej przeżywa ciążę. Dla jednej taka praca nie jest problematyczna, dla drugiej już może być .Tak więc proopnowałabym obserwowac siebie i zobaczyć jak się czujesz :)
Jeśli czujesz się dobrze to nie ma przeciwwskazań

taka tam mama

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068035 przez Temaria
Myślę, że to bardziej jest ograniczenie dla samej mamy niż dziecka - wymuszona niewygodna, stała pozycja może być naprawdę szkodliwa dla mamy szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży.
Potem można mieć problemy z kręgosłupem i ogólnie ze zdrowiem, a tego chyba każdy chciałby uniknąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 8 miesiąc temu #1069543 przez Quake
Praca 8h przed komputerem jest męcząca dla każdego, a dla przyszłej mamy zwłaszcza, gdy ma już dodatkowy ciężar.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 miesiąc 4 tygodni temu #1080823 przez KarolineCZ
Ważne jest to, abyś miała na tyle szybki komputer aby nie wydłużał Twojej pracy przed nim. Tutaj masz różne komputery do biura: http://www.slik.com.pl/laptopy-do-biura . Myślę, że ten ranking ułatwi Ci zakup odpowiedniego laptopa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl