BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 10 miesiąc temu #894625 przez katsi87
aggi:)))
Właśnie skończyłam piec Twoje ciasto:D Uwielbiam nasze sierpnióweczki inspiracje kulinarne:D juz nie raz mnie uratowalyscie lub zainspirowalyscie:)
Ja zmodyfikowalam troszke przepis, jak sie schłodzi to zobaczymy co z tego wyszło:D
Zamiast kisielku budyń, na górną warstwę ciasto z kakao:D A we wnętrzu truskawki mrożone: czyli co mialam w lodówce/szafkach i zamrazarlce bez wychodzenia z domu:D

pozatym ogladamy z B ten mundial i nuda jest niesamowita;/ szooooooook kazdy mi mówi: Kasia odpoczywaj poki mozesz, odsypiaj: a Ja sie pytam: ilez mozna spac, no ile? nie da sie spac czy odpoczac na zapas?:O ludzie sa dziwni:D

jutra sie doczekac nie moge powiem wam szczerze, a ciasto upieklam bo moim lekarzom chce zanieść po kawałku: oni sa swietni a ja kasy na łapówki nie mam jak mowilam nie raz i w łape nie daje:D w kazdym razie ciacho im zaniose: mam nadzieje ze beda miec dla mnie dobre wiesci..

buziaczki dziewczynki:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894660 przez asienka87
Bylam dziś na spotkaniu z połozną, jak zapytała mnie jak sie czuje, to powiedziałam, że coraz częściej twardnieje mnie brzuch i boli podbrzusze... kazała polożyć sie na kozetce... i zaczęła sprawdzać mi brzuch :) powiedzial, że główka jest ladnie na dole, ale jeszcze jest luźna, więc nie ustawiła sie w kanale rodnym i że pewnie teraz najgorzej mi sie oddycha, bo dziecko jest wysoko:) ale ze za około tydzien, max 2, zejdzie do kanału rodnego :) spradziła tez jakąś taką dziwną słuchawką tętno.. i powiedziała, ze ładne:) więc troszke mnie uspokoiła przed jutrzejszą wizyta u gina :D



Aggi moi dziadkowie znów nigdy po lekarzach nie chodzili... ale jak trafili, to od razu do szpitala.. no ale piękne lata przeżyli :)
i dzięki za przepis ;)

Dziulka Gratulacje!!! i cieszę sie bardzo :*

Katsi nie ma za co moja droga :) :blush: to polecenie mojej położnej :) kobitka starsza i jednak ma takie stare dobre rady ;)
Najbardziej cieszy mnie to , ze pomogło :D
Czekam na wieści jutro, jak po usg u Ciebie :) ja napiszę pewnie wieczorem, bo wizytę mam dopiero przed 17:)

Inna ciesz sie, ze wszystko dobrze u Ciebie :) my baby to takie jestesmy, czytamy na necie, szukamy, i panikujemy niepotrzebnie :) mam tak samo :P ważne, ze wszystko sie wyjasniło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894723 przez serduszko20
witam:)
znów miałam dużo do nadrabiania ale dałam radę, Wy tak piszecie że spać nie możecie albo że wstajecie w nocy do WC a ja jak już zasne to spię całą noc i nie musze wcale wstawać:)
mój mąż wyjechał do cioci i wujka pomóc im w remoncie a ja zostałam sama na tydzień a ja już tęsknie a to dopiero 2dzień ja nie wiem jak wytrzymują te których mężowie wyjeżdżają na delegacje ja chyba bym nie dała rady, chyba że to kwestia przyzwyczajenia:)

jutro idę do lekarza i zobaczymy co powie ogólnie czuję się dobrze więc wszystko powinno być ok i tej myśli się trzymam:)
w ciągu dnia przenoszę się z mojego poprzedniego pokoju i zostało już niewiele normalnie wszyscy nam zazdroszczą takiego pokoju ale to zawsze tak ładnie wygląda po remoncie:) a jeszcze jestem podekscytowana bo jutro ma przyjść wózek nie mogę się doczekać a łóżeczko robi szwagier bo jest stolarzem i mam nadzieję że się wyrobi przed porodem:) z wyprawki brakuje mi tylko wanienki i kosmetyków a poprać wszystkie rzeczy i z głowy ale z tym praniem jakoś nie mam natchnienia a i tak proszku mi brakuje:)

to miłej nocy DZIEWCZYNY:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894750 przez aggi
Dzień dobry mamusie.
Noc totalnie do niczego :( No ale co zrobić... ciekawe jaka pogoda dzisiaj będzie, mam zamiar zaraz zabrać się do babci ogarnąć jej trochę mieszkanie
póki jej nie ma. i do miasta na jakieś zakupy małe. Także do popołudnia mam co robić. Powolutku z umiarem dam radę :)


Inna no widzisz nie ma co w necie czytać , przekonałam się sama na swoich wynikach :)

katsi no no nie dość że potrójny ciężar w brzuchu to Ty piec nawet masz siły ! Szacun :D heheh pochwal się efektem końcowym !! :D trzymam kciuki za wieści od lekarzy kochana :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

asienka no to dobrze że jesteś uspokojona :) moi znów od lekarza do lekarza, ale za to np tatę albo męża do lekarza zaciągnąć to masakra jakaś :blink:

serduszko zazdroszczę spania bez wstawania :P ja też bym nie wytrzymała bez męża.. kilka godzin mi się dłuży a co dopiero dni?! :huh: pokaż nam później wózek i łóżeczko :D

No nic udanego dnia sierpniówki :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894754 przez asienka87
Dzień dobry :) ja też dziś srednio spałam... w nocy w sumie raz sie obudziłam, ale jak mój L wstał do pracy o 5.00 to już zasnać nie mogłam... no i wstałam:)

Serduszko ja też zazdroszcze bezproblemowego spania :) no , mnie też byłoby cieżko, jakby mój mąż wyjeżdżał na dłużej... jak w pracy jest, to mi tak smutno i samotnie, szczególnie jak ma nocki.. a co dopiero jakby miał wyjeżdżać na dłuzej... ;/
też mam dziś wizyte :) daj znać, jak po Twojej :)

Aggi no to witaj w klubie osób z problemami sennymi :):P
co do męża, to u mnie podobnie :lol: ciężko zaciągnąć do lekarza.. a o dentyście już nie wspomne :P najgorsze jest to, że ma piękne zęby (zazdroszcze :P) i tylko jednego do leczenia i ponad rok się z nim borykam, aby w końcu poszedł :P no ale przecież siłą go nie zaciągnę :) w końcu okazało sie, ze za jakis czas będzie miał w pracy gruntowne badania i musi być zdrów jak ryba, równiez zęby bez zarzutu, więc w końcu będzie to dla niego mobilizacja, aby pojść do dentysty :D
co do taty, to nie ma problemu, bo on znów ma problemy zdrowotne ... i od lekarza do lekarza chodzi.. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894797 przez Wiki
Cześć Dziewczynki :)

Ja dziś siedzę w domku i tylko po syna do szkoły pojadę Wczoraj byłam zobaczyć te staniki do karmienia Ceny wahają się w Triumfie od mam 59 do 99 zł ale oczywiście się nie zdecydowałam bo po prostu dostałam głupawki Ogólnie mam rozmiar 70A teraz 80 C ale na styk więc nie wiem jak to będzie po porodzie czy C czy D i czy mniej w obwodzie Mam jeden taki stary w domku i chyba z niego na dzień dobry skorzystam a kupię jak urodzę :) Właśnie zapisałam się na jutro na wizytę na 16.30 tak późno żeby w końcu mąż też poszedł i zobaczył Bartusia :)

Midnight- bardzo dziękuje za sposób na spranie tych żółtych plam z ubranek rewelacja !!! Wszystko zeszło Wczoraj się bawiłam w gotowanie :)

dziulka- fantastycznie ze Zuzia przybiera na wadze Duży miś jej się należy :)

aggi- ciasto wygląda bardzo smakowicie ale ze mnie słaby cukiernik :) Babci życzę dużo zdrowia a pościel wczoraj przyszła ale łóżeczko jeszcze nie złożone więc wrzucę str z internetu z tym modelem :) mam nadzieję że wejdzie
natka.redcart.pl/p/6/10/posciel-5-el-fer...sciel-dziecieca.html

Kochane czekam dziś na Wasze relacje z wizyt :) Ja Wam jutro zdam relacje ze swojej :)

Miłego dnia Wam życzę i samych dobrych wieści na wizytach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894809 przez nataliaa87
Dzień dobry :)

Ja dzisiaj od rana mam totalnego lenia :P Nie śpię już od dawna, ale nie chce mi się wyjść z łóżka :) Tak czy tak kiedyś trzeba będzie :D

Dziulka pięknie Zuzia rośnie :) Czekamy razem z Tobą na ten magiczny 1 kg :)

Katsi będę czekała na Twoją relację z cesarki, bo tak w sumie w moim otoczeniu to były same porody sn. Czekamy na wieści z wizyty, a szczególnie na datę przyjścia na świat Waszych Fasolek :)

Serduszko bo Ty stanowczo do nas za mało zaglądasz. Męża teraz nie ma, to masz więcej czasu na czytanie i pisanie z nami. Swoją drogą współczuję..Też miałabym problem wytrzymać tyle, ale Ty chyba nie mieszkasz sama, więc może jest Ci trochę łatwiej.

No jak Aggi dodaje post przed 7, tzn, że pracowity dzień ją czeka :D

Kakadu napisałam Ci prywatną wiadomość :)

A ja chyba się wezmę dzisiaj za pranie ubranek.. Za 2 dni zaczynam 9 m-ąc (?!), więc czas chyba już najwyższy się za to zabrać :D Na szczęście nie mam tego dużo.. Wszystko musiałam kupić nowe, więc mam tylko po 4-5 szt. różnych ubranek rozm. 56 i 62. Także szału nie ma. I czasem się boję jak czytam ile Wy tego macie, że mam za mało.. Ale co tam, zawsze można dokupić :D

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #894815 przez midnight
Dzień dobry mamuśki :)
Tak wszystkie cierpiałyście z powodu problemów ze spaniem, to i mi się włączyły pokłady empatii i równo pół nocy spać nie mogłam - tak, żeby każdy miał po równo chyba ;) Jeszcze wczoraj miałam wieczorem i w nocy jakieś dziwne bóle z prawej strony, tak, jakby ktoś mi szpilę wbijał od pachwiny aż pod łopatkę v- 2 sekundy, minuta przerwy i znowu to samo.... nawet się zastanawiałam czy się do szpitala nie wybrać z tym dzisiaj, ale przeszło na szczęście :)
Wczoraj zawalczyłam z kolejną partią ciuszków - posortowałam względnie rozmiarami i uprałam pościele tetry i flanelki. Dzisiaj czeka mnie wieczorne prasowanie tej sterty :) Poza tym dziś kolejne zajęcia w szkole rodzenia, szczerze mówiąc, to nie mogę się doczekać...
Wiki cieszę się, że i Tobie pomogło :) Takie sposoby przetestowane przez inne mamuśki to świetna sprawa :)
kakadu muszę cukier mierzyć na czczo i 1 godzinę po śniadaniu, obiedzie i kolacji (standardowo), ale często też mierzę dodatkowo, jeśli zjem coś międzyczasie i mam wątpliwości jak to mogło wpłynąć na poziom cukru - innymi słowy, jak się naopycham czegoś, czego nie powinnam :) ) Ale już teraz po 20 (! jak to zleciało) tygodniach praktyki wiem kiedy mogę sobie na co pozwolić, i jem określone rzeczy o określonych godzinach i jest dobrze :)

Lecę dziś na poszukiwania w ciuchlandach, bo muszę Oliwce zrobić strój wojowniczki z atlantydy na obóz i muszę upolować jakąś białą kieckę ... :D

Miłego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894823 przez marsi
Cześć witam się słonecznie :kiss:
natalia przyłącze się do ciebie, też mam totalnego lenia :) ale co tam końcówka ciąży to chyba już można mieć takie dni ;)
dziulka czekamy n a upragniony kilogram i misia:) poprosimy o więcej takich wieści od was :kiss:
katsi tak jak wszystkie czekam na relacje z dzisiejszej wizyty. Zuch z ciebie mamuśka no a nie wspomnę o Fasolkach, silne dziewczyny:)
wiki ja puki co też nie mam staników. I zwlekam z ich kupnem na ostatnia chwilę, gdzie to nie w moim stylu. Ale boję się że kupie teraz za mały, a one troche kosztują i nie chce wyrzucać kasy w błoto. Może któraś zna jakiś sposób jak dobrać odpowiedni stanik, jeszcze teraz przed porodem? Myślałam że piersi przestały mi już rosnąć i nawet chciałam kupić sobie staniki o rozmiar większy niż teraz mam. Ale coś przedwczoraj zaczęły mnie swędzić i boleć. Więc chyba jeszcze rosną. Może lepiej poczekać z zakupem?
Widzę, że dużo z was ma w tym tygodniu wizytę, zazdroszczę. Ja mam za tydzień we wtorek, nie mogę się jej doczekać. A to dlatego, że wiem że będe miała robione usg i zobaczę swoją kruszynnkę :cheer: no i może dowiemy się coś o dacie przewidywanego porodu. Puki co zostało nam do porodu 4 tygodnie i 2 dni :)
Na obiadek u nas dzisiaj pierogi ruskie. Trzymać kciuki bo będe robiła je pierwszy raz. Zawsze z lenistaw szłam po nie do sklepu lub dostawałam od teściowej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894828 przez nataliaa87
Marsi do 1.08 zostało 5t i 2 dni :) Także kochana o jednym dodatkowym tygodniu niestety zapomniałaś :D Jak ja sobie pomyślę, że zostało 5 t (albo 4 lub mniej przy mojej cesarce), to wydaję mi się, że to tak długo i że mam na wszytsko czas :D Ale jak sobie pomyślę, że za 2 dni zacznę 36 tc, to sobie uświadamiam, że młody w każdej chwili może chcieć przyjść na świat i wtedy trochę mnie to przeraża :D I weź tu dogódź ciężarnej :D
Powodzenia z pierogami :D Ja odkąd zrobiłam swoje pierwsze samodzielne kilka lat temu, to doszłam do wniosku, że żadne kupne ani inne się z nimi nie równają ( nie chcę wyjść na nieskromną :D) i też robię je zawsze sama :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894842 przez Inna607
Witam :)

no to ja dziś jakas spozniona :) moja nocka bez zarzutu pieknie spalam i tylko dwie pobudki na wc.
Ale zaczęłam mieć metode i zaczyna działać co mi sie bardzo podoba, po poludniami zaczynam sprzątanie powoli nie dużo ale po godzinie mam tak dosyc ze padam wiec i noc przespana :) no i staram się pozno chodzić spać.

Macie miedzy nogami taki dziwny ból jakby zakwasy ??? mnie to tak rwie ze szok a przecież zadnej gimnastyki nie wyczyniam a od paru dni pobolewa no i jak jeszcze mala dołączy tak swoje wygibasy to normalnie chodzenie mam prawie nie mozliwe ojj ciężka ta nasza końcówka ciąży. jejku za dwa dni 36 tydz zaczynamy :blink: to tak logicznie myslac za dwa tyg mozna zacząć porody :woohoo: o kurcze ... ale jazda :D
A ja codziennie po bolach ktore zadaje córcia zastanawiam się czy może to nie dziś hehe :)

ja wczoraj zrobilam ostatnie pranie przez porodem teraz tylko jeszcze to poprasować, ubrac łóżeczko ktore przykryje folia w ochronie przed kurzem i zostanie mi tak naprawdę czekac na męża i córkę ;) ciekawe kto pierwszy hehe :)

hmm dzis misja sprzątanie lazienki :) :)
poki co lezymy w łóżeczku :)
my wizyte u ginka dopiero 7 lipca aby te 7 byly szczesliwe.
Katsi czekamy na dzisiejsze nowinki i informacje kiedy fasolki beda z nami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894858 przez tolad662
Cześć dziewczyny :)
Przede wszystkim powodzenia i życzę szybkich porodów! :)

Jeśli jeszcze kompletujecie wyprawkę to mam do sprzedania ciuszki chłopięce. Mój szkrab urodził się spory i nie ma jeszcze pelnych 3 miesięcy ale ja już sprzedaje ciuszki z rozmiaru 62/68. Może były byście chętne? Zwłaszcza jeśli któraś jest z Warszawy.
oto link do przykładowego ogłoszenia:
olx.pl/oferta/pajac-dresowy-CID88-ID6g281.html

Pozdrawiam, kwietniówka 2014 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894887 przez nataliaa87
Inna ja żadnego bólu między nogami, w pachwinach czy w podobnych okolicach nie miałam i nie mam. Jedyny ból jaki mnie męczy, to bardzo silne kolki z prawej strony jak chodzę.. Mały praktycznie najbardziej prawą stronę mi rozciąga i chyba mięśnie nie wyrabiają.
Ja do siebie na razie nie dopuszczam myśli, że to może dziś czy jutro :) Cały czas myślę, ze jakoś wytrzymam do terminu cesarki :) Ale i tak obiecałam sobie, że z nadejściem 9go miesiąca w końcu spakuję torbę :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #894941 przez dziulka
Dzień doberek :)

Przynoszę dobre wieści :)
Moja córka waży 1020 gr :) Także jak tata wróci z pracy jedzie kupić misia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #895004 przez aggi
wróciłam z 'wycieczki' ;)
pogoda jest fajna bo nie za ciepło B)


asienka daj znać po wizycie :) haha to akurat mój został zaciągnięty do dentysty 'przypadkiem' jak go coś zabolało i usłyszała to moja mama :D A ona jest asystentką hehe i tak go wkręcili że ma wszystkie zęby jak nowe :P Także w tej kwestii nie miał wyjścia, ale z innymi lekarzami już gorzej.

Wiki zazdroszczę super pościel takiej nie widziałam jeszcze :D

natalia masz całkowitą rację jak ja dodaję post rano to wiedz że coś się dzieje :D :P Ty się boisz że masz za mało a ja znów ostatnio stwierdziłam po co mi tyle tego.... :blink: ech te hormony :D

midnight mały napewno uciskał i stąd te kłucia :)

marsi najbardziej urosną zaraz po porodzie jak dostaniemy nawału pokarmu.. niestety tak to już jest. ja kupiłam tylko dwa zwyklejsze do karmienia a później zaopatrzę się w coś lepszego

Inna nie mam takich bóli. Ja mam wizytę 8mego :)

dziulka no pięknie to będzie wielki MIŚ :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl