BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

7 lata 9 miesiąc temu #1040775 przez Sevilla
Maluchy mają najczęściej czkawkę jak im zimno lub jak się z siusiają ku walną kupę.

Ewa przeproś się chociaż ze smoczkiem, bo jak odkryje że można ssać palucha a odkryje, bo u każdego malucha następuje etap poznawania ciała to będzie problem. Smoczka zabierzesz a palucha nie obetniesz. Nie namawiam, ale przemyśl to. Z butelka luz, ja sama nie przepajam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1040776 przez madzialenka
Dobranoc;)) popołudniowa drzemka a właściwie tuż przed.my też mamy czkawką choć teraz rzadziej i tak jak Ewka zapijamy ja mlekiem ;) i smoczka również nie lubimy.butli z wodą czy herbatka również ;))

Sevi będę się spierać z Tobą odnośnie paluszka bo Filip był anty smoczkowy i nigdy nie ssal mi palucha. Zasypial bez niczego ;)) aczkolwiek wiadomo różnie może to być nam się poprostu udało.;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040786 przez Ewaaa1988
Sevilla nam mowili ze czkawka tez moze sie pojawic jak brzuszek maluszka jest przepelniony :) A co do smoczka to probowalam dawac przy mega kolkach jak plakala na caly dom ale nie umiala go zassac i tylko lizala i cmokała ale jak zauwaze ze raczki wsadza do buzi to napewno dam jej smoczka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040788 przez magmus88
Hej :)

No ja w sumie też z czkawką nic nie robię.. tylko szkoda i tego malucha jak go tak narywa :( myślałam, że może Wy macie jakieś złote środki :) Ja też nie poję mojego malucha.... W sumie tak też powiedział mi lekarz...

Madzia mój mały też miał już taką akcje, że przespał mi 6 godzin :) póki co jednorazowo :P hehe chociaż nie ukrywam, ze fajnie by było gdyby zdarzało mu się to częściej :)

Powiem Wam, ze co mama to inne rady hehehe :) ale wiadomo, każda wie co najlepsze dla swojego malucha :)

My dziś mieliśmy gości... jutro też mam się widzieć z koleżanką na placu zabaw bo ma być ze swoim maluchem.

Ciekawe co u pozostałych mamusiek :) Do usłyszenia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040793 przez Sevilla
Ewa u nas też młoda nie chciała smoczka. Po pierwsze nie pasował jej kształt i tworzywo. I tak z Aventu silikonowego przeszliśmy przez Canpola kauczukowego do Nuka kauczukowego. Obydwa ostatnie mają ten sam kształt, ale otoczka plastikowa nuka jest lepiej wyprofilowana. Jednak smoczek tylko się sprawdza w momencie kolek lub zdenerwowania. W kazdej innej sytuacji go nie chwyci.

Maks był cycozwisem i potrzebował zaspokoić potrzebę ssania, więc rekompensował sobie to smoczkiem i szybko załapał. Baśka cycozwisem nie jest. Cycek jest do jedzenia, ewentualnie uspokojenia, a teraz zastępuje to smoczek. Bo jak Baśka chce się uspokoić a nie jeść to wypływ mleka jeszcze bardziej ją drażni.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1040820 przez Ewaaa1988
No to ja juz nie wiem ktore opinie sa lepsze bo jedni polecaja twardsze smoczki inni miekkie, jedni wyprofilowane inni znowu mowia zeby nie brac wyprofilowanych tylko okragle czyli takie jak mam teraz kupione bo dziecko bedzie mocniej ssalo bo bedzie myslalo ze sobie wyprofiluje tak jak uformowalo sobie brodawke... Ale zauwazylam ze ladnie go ciagnie jak jest glodna bo jak normalnie jej daje to sie nim bawi i nie chce zlapac :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040826 przez Sevilla
Nie każde dziecko załapie każdy smoczek. Taka jest prawda, najważniejsze to to by nie zmieniać kształtu smoczka, jak dziecko się przyzwyczai do określonego typu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040832 przez Anna1991

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040842 przez Lustigpaula
A ja już mam swojego królewicza dwa miesiàce przy sobie,tak sie zleciało.
Noce u nas raz lepsze,raz gorsxe.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040843 przez madzialenka
Lustig kawaler dla Zuzi w sam raz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040845 przez madzialenka
A.moja lala znowu zasnela od 20 do... 5.44 ale super by było jak tak częściej zacznie;)

Młody mając 6 mięs przestał robić w pieluszke w nocy a przsypial mi pięknie noce mniej więcej w 4-5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040853 przez Smerfetka005
Dziewczyny nie zapytalam wczesniej, czy wsztstkie z was mieszkaja w Pl? Ja nie pisalam ale mieszkam za granica? Moze z ktoras z was znajde wspolny jezyk na temat mieszkania daleko od rodziny i to jeszcze z dzieckiem ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040907 przez Smerfetka005
Halo co taka cisza u was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040912 przez magmus88
Hej hej :)

Smerfetka no ja niestety Ci nie pomogę.... bo rodziców jak i teściów mam blisko. Poza tym spore grono znajomych...

Madzia, tylko pozazdrościć :) Taki mały dzidziol i już 10 godzin przesypia.

Mój mały budzi się przeważnie raz w nocy i później nad ranem jak już jest jasno. Przeważnie w okolicach 6 rano. Ale nie narzekam... bo mogłoby być gorzej :)

Powiem Wam, że nie myślałam, że czas przy dziecku tak szybko może biec... Dopiero co przyszedł na świat a dzis kończy 4 tygodnie... chciałabym, żebby jak najdłużej był taki maleńki :) a z drugiej chciałabym, zeby nabrał już siły i masy ehhe. bo teraz taka kruszynka bezbronna.

My we wtorek mamy wizytę kontrolną u lekarza.... Podpytam jeszcze o szczepienia... Chyba, ze Wy wiecie?? Czy te szczepienia 6 w 1 to są te same co z NFZ i różnią się tylko ilością wkłuć?? Czy czymś jeszcze?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040916 przez Lustigpaula
Madzia, oj tesciowa bedzie ze mnie cìężka :laugh: .
U mnie w noxy różnie, ale przespi tak ciągiem 5-6h, to sukces dla nas,pozniej juz sie budzi co te 2h
Ogolnie zasypia około 21-22 a gotowy do dzialania jest o 6; i wtedy dopiero ok 13 drzemka.

Ja mam rodzine aż za blisko :cheer: .

My bylismy wczoraj nad morzem z Olkiem ;). Zmiana otoczenia dobrze mu zrobiła, lubi kiedy coś sie dzieje. I zaskoczył mnie poz6tywnie bo był bardzo grzeczny, dał mi odpoczać. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl