BezpiecznaCiaza112023

Mamusie CZERWIEC 2017

6 lata 10 miesiąc temu #1064024 przez Loq90
O kurcze Aleksia.. słyszałam żeby do kąpieli dawać garść mąki ziemniaczanej. Ja dodaję profilaktycznie. I przemywać woda przegotowaną

Monia zapalenie spojówek. Jakiś syfek się dostał. A przemywalam tylko sola fizjologiczną i gazą. Albo ja miałam brudne palce albo malutka. Lub po prostu kurz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064025 przez aleksiaa88
jak płacze to tez bardziej to widac a jak twarz sie nie czerwieni to widac takie placi czerwonawe kryształki - nadmanganian potasu bez recepty a masc recepta

szatke na allegro zamówiłam sa tez w postaci podbródka albo chustki albo sukienusi alre syn tez miał taki krój tylko bez koronek po bokach i atłasowa a ta jest matowy materiał 27 zł z wysyłka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064026 przez Loq90
Śliczna szatka:) my mamy zaplanowany chrzest na koniec sierpnia lub wrzesień. Zależy od mojej siostry czy wolne dostanie na którąś niedzielę.

Było kilka upalnych dni i Marysia miała okazję założyć swoje kreacje :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064027 przez aleksiaa88
www.1000dni.pl/6-zlotych-zasad-na-1000-dni/#poradniki na tej stronie pierwsze do pobrania poczytajcie wychodzi że wszytsko możemy jesc a nawet powinnyśmy żeby mleko było wartościowe
tylko ja bym kazdo nowe wprowadzała po trochu i patrzyła czy nic sie nie wydarzy przez 2 doby

pisze cos tam o orzechach a ja juz je jadłam ziemne nim to przeczytałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064028 przez aleksiaa88
pierwsza sukienusia sliczna
u mnie dzis prawdziwy skwar ciepły wiatr wieje takie pwinno byc lato

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064029 przez aleksiaa88
ale ta mąka na co jest? i cała ja w tym kapiesz a potem płuczesz? i żadnego szaponu już ? tez słyszałam ale o co w tym chodzi nie wiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064031 przez Loq90
Dodaje garść mąki do wody w wanience i tylko tym myje Małą. Używam też mąki ziemniaczanej przy zmianie pampersa. Nakładam w fałdki żeby nic się nie odparzylo:) i póki co nie mamy z odparzeniami żadnych problemów. A ta makaa w kąpieli jest dobra na potówki i w ogóle podczas upałów. Zapytajcie swoje położne to pewnie lepiej Wam wytłumaczą;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #1064039 przez Judyta1992
Ja tez nadmanganian potasu dodawalam do wody kak maly mial wysypke na calym ciele jednak do twarzy uzywalam bepanthen sensiderm tez mial cos na wzor Waszych maluchow taka kaszke.
Jednak u nas bylo to od mleka. Polozna mi mowola ze kasza raczej jest od mleka a pojedyncze zaropiale bylyby tradzikiem krory zreszta tez mial. Dodatkowo moj synek robi takie luzne niemal wodniste kupki to kest tez objaw nietolerancji laktozy ale nie sa takie kupki niczym groznym tez wustepuja przy duzej ilosci spozuwanego blonnika przez mame.U nas wysypka zeszla po tygodniu diety bezmlecznej. Za jakies dwa tyg zaczne powoli wprowadzac mleko bo strasznie ciezko uwazac na wszystko co ma w sobie mleko.
Pozostale rzeczy jem normalnie no ale malo jiz tego.

Tak Ihnas ma mniejsza nerke wyszlo nam w szpitalu przy okazji przesiewowyxh badan. Tego sie nie leczy, nic z tym sie nie zrobi tylko trzeba kontrolowac czesto. Teraz np musze co tydzien badanie moczu robic. Za dwa tyg ide do szpitala na wizyte bede wiedziala troche wiecek i zrobia badania a w czwartek na usg brzuszka. Kolejne we wtorek usg bioderek tez tylko przesiewowo.
Super ubranko do chrztu musze tez pomyslec o takim.
A Marysia jak laleczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu - 6 lata 10 miesiąc temu #1064040 przez Judyta1992
A jak czesto budza Wam sie maluchy w nocy? Moj dalej co 3,5 h maksymalnie a zdarza sie raczej co nawet 2h ale teraz juz raczej tylko jedna lub dwie zmiany pieluchy w nocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064043 przez MoNiaaa
nadmanganian potasu to tzw fioltet co się dawniej dzieci z ospa smarowalo???
kapalam mala wlasnie w fiolecie a wczoraj w mace ziemniaczanej (to najlepsze na wszelkie problemy skorne) ale na razie dalej ma ta wysypke :( na buzi lepiej może wygląda bo dziś nie jest taka czerwona.moja mama i maz się upierają ze to potówki ale ja nie wiem sama wlasnie to jest taka kaszka i kupy tez robi zadkie.
co do jedzenia to w szpitalu mówili żeby jesc wszystko wiec nie mam jakies diety unikam jakiś ciężkich rzeczy tylko. może powinnam cos wyeliminować tylko teraz nie wiem co może szkodzić a co nie.
3 dziecko a takie problemy :( dziewczyny nie miały takich wysypek jedynie trądzik ale chyba tez nie wielki i w miare szybko zszedł pamiętam ze wtedy uzywalam linomagu na buzke może sprobuje tez tego??

Amelka je caly czas co 3h w nocy czasem co 4h ale nie przebieram jej na każdej pobudce.
na brzuszku ja klade ale za długo nie lubi podnosi wtedy glowke i przekłada na obie strony

Marysia slczna :)

a mnie chyba zawiało bo ucho mnie boli :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064060 przez Judyta1992
Moze sprobuj ograniczyc mleko to w czystej postaci i serki jogurty bo tam jest duzo laltozynz ktora dzieciako maja czesto problemy z trawieniem.
My juz po szczepieniu! Mam nadzieje ze mi maluch nie hedzie goraczkowal ani nic. Szczepionka na rotawirusy jest do picia i Ignas strasznie sie nia delektowal:) jedno szczepienie a juz 400zl.
Wazy juz 5950g moj olbrzym :)
Jutro usg brzuszka. Trzymajcie kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064073 przez Judyta1992
Jeju dziewczyny jakas tragedia Ignas jakies 2h krzuczal doslownie krzyczal robil sie caly siny chwile odpoczywal i znowu krzyk nic go nie moglo uspokoic. Taka realcja na szczepienie no ale mam nadzieje ze juz sie wykrzyczal i bedzoe juz dobrze.teraz spi od 20 minut u mnie ja brzuchu jawet nie kombinuje z wkladaniem go do lozeczka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064085 przez kakasia20
U nas w piątek mika drugi tydzień od narodzin Wiktoria Ale ten czas leci .He .
Drugiej str teraz 6.07 miałam iść a wizytę do ginekologa w ciąży jak bym byłemu bym szła rodzic dopiero. Ale mały się pchal na świat szybciej więc jest z nami :):) kolejny raz bym nie przeżyła cc źle go wspominam jakaś masakra .
Ale ważne że jest zdrowy i cały .:) jutro położna wpada zdążyć wiktorka.
Byliśmy już w urzędzie wyrobić akt urodzenia będzie Wiktor Antoni :)
Teraz pełno papierów do wyrabiania wypisywania mamy .:)
Dziś pogoda brzydka pada od wczoraj wieczora zimno się zrobiło i wieje.
Wiktorek też ma oczy zaropiale ale położna kazała przemywac rumiankiem oczka .pępek na dniach dopadnie nam.
Co do karmienia mam odciagac pokarm ile się uda i do tego dodać mm i wodę zagotowana i przejść na mm by mały lepiej przybrał .( mam za słabe mleko )

Co do snu wiktorek. O 21:00.pije mleko śpi do 23/24 potem znów mleko i do 3:00 śpi znów mleko hi śpi do 5:00-7:00 zależy od dnia :):- )
Mało płacze mamy złote dziecko dużo śpi :) :*
A ja mam czas by ogarnąć dom w między czasie :)
Mój m.od środy idzie do pracy więc będę musiała dzień ustawić sobie tak by każdemu było dobrze pewnie spacery będą z dziećmi płacę zabaw :)
Pozdrawiamy was .dam wam znać ile przybrał mały jutro :)

www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=74794

Michałek 3.11.2010
Majka 10.10.2012
Aniołek 09.2016+

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064093 przez Loq90
A u nas zaczynają się problemy. Mała pręży się przy karmieniu, ma ataki płaczu, przelewa jej się w brzuszku, ciągle strzela bąki. Wyczytałam że to kolki, nietolerancja laktozy lub po prostu niedojrzałość układu trawiennego. Jak się obudzi to skoczymy po jakiś probiotyk na początek. Stosowała ktoras z Was krople BiGaia? Spróbujemy z nimi najpierw.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1064094 przez MoNiaaa
kasia u was 2 tydzień a u nas już miesiąc!!! strasznie mi leci czas mala rosnie i wydaje mi się już taka duza :)
już nie spi calych dni częściej się budzi i wtedy chciałaby na rekach na szczęście bujaczek tez daje rade :)
wczoraj piekna pogoda dziś leje ale jestem padnieta to z czystym sumieniem mogę siedzieć w domu :P
a to moja ksiezniczka :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

http


]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl