BezpiecznaCiaza112023

Szpital w Będzinie

12 lata 8 miesiąc temu #179355 przez Agusiak
jeśli któraś mamusia jest z Zagłębia, z okolic Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, to polecam szpital w Będzinie. Sale są typowo szpitalne, ale pomalowane na świeże, wesołe kolory, sala porodowa ma wszystko co potrzeba: wannę do łagodzenia skurczy, piłki, worki.
Ale najważniejsza i najlepsza w będzińskim szpitalu jest opieka :)
Ja jestem osobiście mega zadowolona. Położne, siostry z porodówki i te od noworodków są bardzo miłe i pomocne, można się do nich zwrócić z każdym problemem czy wątpliwościami.
Pamiętam jak jedna z lekarek z ekipy, która robiła mi cesarkę przez całą operację głaskała mnie po głowie, mówiła, że wszystko pięknie idzie, tłumaczyła co w danym momencie robią lekarze, chwaliła, że jestem dzielna i zapewniała, że wszystko będzie dobrze.
Potem po przewiezieniu na salę poporodową, ciągle ktoś przychodził i pytał jak się czuję, czy czegoś potrzebuję, może jakiś zastrzyk przeciwbólowy? Nie musiałam się prosić żeby ktoś mi coś podał na ból (a był straszny), siostry same się o to pytały. Panie z noworodków sprawują całkowitą opiekę nad dzieckiem, przewijanie, kąpanie. Córkę przynosiły mi tylko do karmienia, pomagały przystawić do piersi, a jak dziecko płakało lub było już pojedzone to przychodziły i pomagały luz zabierały malucha. Oczywiście jeśli mama miała życzenie to dziecko mogło być przez cały czas przy niej, ale ja po cesarce to się ruszyć nie mogłam a potem było to bardzo trudne i bolesne, więc nie wyobrażam sobie, że miałabym jeszcze coś poza karmieniem koło małej robić. Czasami córka była ze mną dłużej na sali to siostra przyszła i spytała czy ma ją zabrać żebym sobie odpoczęła.

Pamiętam, że pewnego dnia mnie i inne dziewczyny dopadł babyblues i ryczałyśmy jak małe dzieci, że karmienie nie wychodzi, że chcemy do domu. Wówczas siostry siedziały z nami, rozmawiały, podnosiły na duchu, no normalnie byłam w szoku. Jak słucham co niektóre dziewczyny przechodziły w szpitalach to czuję się jakbym ja była nie w szpitalu, ale na wakacjach.
Dzieciaczkami oczywiście także świetnie się zajmowały, jak mała była u nich to ja byłam całkowicie spokojna. Nie tak jak w niektórych szpitalach gdzie podobno dzieci się drą a szanowne siostrzyczki oglądają TV lub plotkują lub "imprezują". Jedną taką historię opowiadała mi znajoma.

Po opuszczeniu szpitala nadal mogłyśmy dzwonić z każdym problemem dotyczącym dziecka czy laktacji, a nawet przyjść na oddział gdyby coś nas niepokoiło.

NO ja śmiało polecam ten szpital. Może nie mam tam łóżek sterowanych pilotem, ale jest to co potrzeba i najwspanialsza opieka pod słońcem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl