BezpiecznaCiaza112023

Kryzys 8-ego miesiąca

13 lata 11 miesiąc temu #15437 przez Scholastyka21
tzw. kryzys 8-ego miesiąca przybył do nas z daleka :p dokładnie 5dni temu. nie mogę Florka z nikim zostawić bo ciągle woła mama i chce do mnie, boi się zostać sam w pokoju i ogólnie bardzo potrzebuje mnie teraz, tylko u mnie czuje się bezpiecznie, myślałam że skoro młody ma już 11 mies. to nas nie dopadnie, ale niestety przybył :/

a jak tam u was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15453 przez iwonan12
Ja jak na razie nie narzekam mały zostanie z tatą gorzej już w większym gronie jak mnie nie ma zaczyna płakać.Ja od miesiąca wróciłam do pracy mały zostaje z tatą więc przyzwyczaja się do nieobecności mamy



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15464 przez Mirella
Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego :) Był taki moment że Klaudia marudziła, bo płaczem tego nie nazwę, jak wychodziłam do kuchni, albo gdziekolwiek, ale z tego gdziekolwiek zawsze krzyczałam do niej że jestem nigdzie nie poszłam, tylko na przykład zupkę robię, albo pranie wieszam, albo coś i się nauczyła, że mamy może być nie widać, ale to nie znaczy że mamy nie ma :) Mogę ją zostawiać nawet z kimś obcym, to znaczy nie całkiem obcym, znajomym, ale spoza rodziny, byleby trochę znała i jest ok :) Moja starsza siostra już parę miesięcy temu stwierdziła, że Klaudia ma bardzo duże poczucie bezpieczeństwa w sobie, może coś w tym jest....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15489 przez Manga
U mojego Żółwika dokładnie w 8 miesiącu trafił się tzw. lęk separacyjny - na widok nowych osób (tych których nie widział kilka dni) płacz i tulenie się do mamy. Na szczęście bardzo szybko przeszło!

Scholastyka21 a czy Florek ma kontakt z dużą ilością osób? Może za dużo czasu spędza tylko z Tobą i stąd tak bardzo jesteś mu bliska, że nie wyobraża sobie być z nikim innym?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15492 przez Madzia89862
no kobitki u nas jest tak ze Fifi jak widzi inne osoby ktorych nie widzial jakis czas placzem sie zanosi a bron cie panie boze by isc do kogos na rece.i ma tak mimo ze ma 6 mies:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15497 przez jedynaczka
u mnie Mikołaj już od jakiegoś czasu zanosi sie płaczem jak tylko znikne mu z oczu.. a co do innych ludzi to wtula sie we mnie i wyciąga rączki żeby go brać na ręce ale śmiało sie uśmiecha do ludzi a nawet zaczepia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15501 przez Mirella
No to widocznie to od dziecka zależy, bo Klaudia tylko ze mną siedzi, z innymi ludźmi widuje się sporadycznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15504 przez Madzia89862
kazde malenstwo ma inny charakter przeciez:)ale co tam:)wszystko da sie przetrwac:)Florkowi napewno z czasem przejdzie choc powiem ze moja kolezanka ma 2,5 letnie dziecko no i od 5 miesiecy dopiero pracuje i masakra byla jak wychodzila a zostawala z babcia i dziadkiem z ktorymi mieszkaja i sa ze soba przez caly dzien praktycznie.:(ale juz jest dobrze:)mala sie nauczyla ze mama pracuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15540 przez Scholastyka21
Manga właśnie problem w tym, że Florek żyje w otoczeniu wielu wielu wielu osób, moi rodzice, teściowie, pradziadkowie, ciotki wujkowie, no i dodatkowo jest maskotką osp naszej więc na każdej imprezie strażackiej obecność obowiązkowa :p, ale teraz byliśmy na komunii i bylo wiele nieznanych mu twarzy więc podejrzewam, że stąd to poczucie niepewności :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #15542 przez Manga
Czyli moja teoria, że może nie ma kontaktu z innymi poza Tobą, runęła w gruzach.

Ale wiesz, wyczytałam, że ok. roczne maluchy zaczynają się bać różnych rzeczy - np. tego, że mama zniknie, gdy wychodzi z pokoju. Może to po prostu tego typu lęk, który szybciutko zniknie - czego życzę Tobie i Florkowi!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15571 przez _aga86_
U nas chyba nastaje ten kryzys- choc niunia ma 6,5 miesiaca. Jak tylko otworze drzwi juz robi smutna minke, a jak wyjde to krzyczy. Jednak jak jest z nia tatus to nie ma tego poblemu- chyba poprostu nie lubi byc sama. Jednak w duzym stopniu zalezy to od humoru, bo czasami nie zwraca uwagi na to, ze wychodze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19111 przez sara125
u nas lek separacyjny zaczal sie jak Grzes mial 7 miesiecy dzis ma 9,5miesiaca i chyba zaczyna mu przechodzic.zaczelam prace i zostaje z opiekunka ibardzo lubi Marte[opiekunka]. Choc najpierw przychodzila kilka dni na godzine jak ja bylam zebysie przyzwyczail.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19200 przez jedynaczka
mojemu eM już od jakichś dwóch tygodni minął ten płacz gdy znikałam mu z oczu..
ale to może też dlatego że zajety jest swoimi sprawami :)
nauczył się wstawać i raczkować więc zwiedza całe mieszkanie bardzo bardzo dokładnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #107964 przez raczek10
odkurzam temat bo mój synek jak widzi ,że wychodzę z pokoju to plącze a po nocach to muszę go nosić ,żeby zasną a jak go odkładam do łóżeczka to plącze przeraźliwie ,że nie mam sumienia go zostawiać samego w łóżeczku :blush: co robić ???? poradźcie czy to samo musi minąć wiem ,że niektóre dzieci jak SA pozostawione same sobie to mogą nabawić się choroby sierocej i będą się kiwać w łóżeczko ,albo walić głową w łózko :ohmy:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 dni temu #107981 przez Emme
Raczku choroba sieroca jest efektem długotrwałego zaniedbania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl