BezpiecznaCiaza112023

ząbki

12 lata 2 miesiąc temu #303740 przez moniś111
Witam serdecznie,mam mały problem. Moja córeczka skończyła 11 miesięcy a nie ma jeszcze ząbków :( Wasze dzieciaczki też późno ząbkowały?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303935 przez sylka
Mojej znajomej córeczka zaczęła ząbkować dopiero w wieku 12 mis. kilka dni po roczku. Szybko jej się sypały ząbki :) Także niekiedy długo czeka się na ząbki. Wiem że chodzili do lekarza i on i uspokoił ze niekiedy tak bywa. Szczegółów nie znam.
U nas pierwsze 2 ząbki wyszły w wieku 5,5 mies.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 tygodni temu #338560 przez ewelciaM.
mojemu bratu wyszły ząbki jak miał roczek :) wyszyły w krótkim czasie aż cztery :)





nie poznał głębi strachu ten kto nie ma dzieci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 tygodni temu #338652 przez aanaa
Moim zdaniem nie ma powodu do paniki :) Moja znajoma ze swoim synkiem czekala do 13 miesiaca. Choc slyszalam ze jak do roku nie wyjda powiedziec lekarzowi. A nie zaszkodzi :) Wspomnij cos na wizycie nastepnej jak bedziesz miala nawet na szczepieniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 tygodni temu #338941 przez Emme
Parę dni temu sama byłam zaniepokojona, choć moja córka pierwszego ząbka miała w wieku 5 mies, teraz ma 16 miesięcy i niedawno wyszedł jej 7 ząbek, więc będąc u dentysty zapytałam jak to jest. Powiedział mi, ze w zasadzie nie ma określonego wieku do kiedy powinny wyjść ząbki, ale lepiej jest kiedy wyjdą później, bo ich budowa jest trwalsza, ząbki są twardsze i nie są tak narażone na próchnicę, bo są silniejsze. Więc przestałam się przejmować, powiedział, że jeśli chcę to mogę zrobić prześwietlenie czy są, ale uważam to za zbyteczne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #345069 przez gosia880
hehe a u mnie moja córa zaczeła ząbkowac gdy miała 5 miesięcy .Teraz skonczyla 9mies i ma juz ich 7 :) .Jednak strasznie przechodzi zabkowanie .Juz od samego poczatku wiedzialam ze jej zabki wychodza bo strasznie marudzila i wszystko do buzi wkladala co jej sie nawinelO pod reke.Kazdy kolejny zabek to dla mnie trauma hehe ale jakos daje radE:0.wiec nie martw sie zabki napewno sie jej pojawia predzej czy pozniej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #345173 przez Emme
pisząc wcześniejszego posta nie wiedziałam, że wyszły jej 4 ząbki, nie miała objawów żadnych, nawet kataru, który był za każdym razem. czyli ma 11. wychodzą jej średnio 2 co 3 miesiące :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #345180 przez Martynka__89
Mateuszkowi pierwszy ząbek wyszedł jak miał skończone 10 m-cy, teraz ma skończone 18 i posiada 16 ząbeczków. Były ząbki, które przechodził nie najlepiej to znaczy był bardzo marudny, miał katarek,gorączkę, brał wszystko do buzi i narobił rekordową ilość kupek. A były perełki, które wychodziły jak grzybki po deszczu szybko i bezobjawowo :) Ale zawsze wychodzą parami ;)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #345617 przez Dorciaition
moniś111 napisał:

Witam serdecznie,mam mały problem. Moja córeczka skończyła 11 miesięcy nie ma jeszcze ząbków :( Wasze dzieciaczki też późno ząbkowały?


Moniś podobno im później wychodzą ząbki tym lepiej. U mnie zaczęły wychodzić po skończonym roczku i teraz mam zdrowe zębiska. Główka do góry. Na pewno nie długo wyjdą.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #347600 przez moniś111
witam, niedługo po tym jak tu napisałam niuni wyszły 2 ząbki wystukałam je łyżeczką przypadkowo;-) ale od tamtej pory mineły 2 miesiące i cisza, dziecko skończyło 13 miesięcy i ma tylko 2 zęby;-( no cóż trzeba czekać obawiam się tylko Ze jak się sypną to kilka sztuk na raz;-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #347858 przez Martynka__89
moniś111 nie przejmuj się u mojego Synka teraz wychodziły 4 ząbki na raz i dwa w drodze, bałam się że będzie koszmarnie. Ale nie ma źle :) wszystko kiedyś przeminie. Pozdrawiamy.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #347862 przez moniś111
dziękuje;-) odezwę się jak coś się pojawi;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 dni temu #348440 przez _aga86_
Moja mala miala 10,5 m-ca jak wyszedl Jej pierwszy zabek. Potem zaczely wychodzic jak "grzyby po deszczu" ;) Ale wiem co czujesz tez czekalam na pierwszego zabka z niecierpliwoscia :) W dodatku balam sie, ze jak zaczna wychodzic tak jeden po drugim to mala strasznie przejdzie zabkowania, ale nic takiego nie mialo miejsca. Chyba tylko raz miala temperature podczas zabkowania, a poza tym nie bylo objawow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 11 miesiąc temu #361021 przez moniś111
witam mamusie u Nas ciągle cisza z ząbkami, są tylko te 2 :( już mi ręce opadają :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #387585 przez anuskka
Dziewczyny nie wiem czy to was pocieszy -mojej corce tez pozno wychodzily zabki ,szly nie po kolei i kilka na raz.A synowi dolna piatka wyszla dopiero teraz w pietnastym roku zycia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl