BezpiecznaCiaza112023

pierwsze słowa

13 lata 4 miesiąc temu #37910 przez jedynaczka
wiem doskonale, że każde dziecko na innym etapie swojego rozwoju zaczyna mówić, wypowiadać pierwsze świadome słowa.
Mój Mikołaj no już ma prawie 15 miesięcy... i nie mówi niczego normalnego..
to znaczy żadnych słów opróćz 'tata' ale to jest nieświadome raczej, woła tak na wszystko praktycznie.. no i woła jeszcze 'lele' na królika Leona :)
ja słowa 'mama' jeszcze sie nie doczekałam... :dry: i już powoli trace przez to cierpliwość :ohmy:
no bo ileż można czekać ?? :P
a jak jest u Waszych maluchów?
dużo słów już używają? mówią świadomie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #37917 przez sylwus136
mój ma pół roku i mówi baba,mama, i pewnie tez nieswiadomie ale powtarza to codziennie.
Nie wiem jak bedzie dalej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #37955 przez ilona
to musi być cudowna chwila kiedy dziecko świadomie powie "MAMA" chociaż nieświadomie wypowiedziane pierwszy raz też musi być piękne....

Ja to już wiem, że pewnie uronię łezkę bo jestem taki cholerny wrażliwiec :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #37967 przez Mirella
pierwsze co Klaudia świadomie powiedziała to było "ciii ciii" i wcale nie znaczyło cicho tylko kici kici :) teraz kotek jest ulubionym zwierzątkiem i ulubionym słowem :) mama się kiedyś doczekałam chociaz nie jestem pewna czy to bylo świadome, w każdym bądź razie dotknęłam palcem jej piersi i powiedziałam "Dusia" (tak mówimy na nią) na co ona mi się zrewanżowała, dotknęla mojej piersi i powiedziała "mama". Oczywiście wcześniej długo to z nia ćwiczyłam :D Kiedyś mój mąz zapytał "gdzie mama" to pokazała palcem i powiedziała "tutaj" :D Także chyba wie kto to mama. Poza tymm mówi różne rzeczy, i tak na przykład okej, to wcale nie okej, tylko okulary :D kooa to znaczy kolanka, ces - chcesz czyli chcę, zazwyczaj pokazuje butelkę, jak nie chce jeść to mówi "nie ces", pokój, to nie pokój tylko spokój jak psy szczekają :D jak się zakrztusi to sama sobie mówi pokojnie czyli spokojnie :D i jeszcze parę bym znalazła ale nie będę Was zanudzać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #37990 przez jedynaczka
o kurcze Mirella, to masz małą gadułe w domu :)
zazdroszcze!
kiedy mój eM w końcu zacznie coś mówić...eh

Ilona to Ty masz tak jak i ja. ja też strasznie wrażliwa jestem, i na pewno jak Mikołaj powie w końcu mama to sie rozpłacze ;D
czasem mu mówie 'powiedz mama to bede Cie nosić do końca dnia na rękach' a on na to tati ;D
eh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38003 przez kasiora
gabriel juz swiadomie mowi mama zawsze wtedy jak placze bo cos mu sie stanie i mnie szuka i wola mama. :)
tata tez juz wola jak slyszy otwieranie drzwi (jak moj wraca z pracy), wtedy biegnie i wola tata. :)
ostatnio dalam mu pilota i mowie daj tacie , kurcze no i dal :)
jak ubieramy sie do wyjscia to macha rekami i wola da-da (to jego pa-pa). :)
na dziadka wola jadzia dla niego to dziadzia :lol:
mysle ze nawet sie nie spostrzezemy a bedziemy z naszymi maluchami gadaly jak ze starymi :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38005 przez Mirella
pa pa też mamy w repertuarze, przez moment funkcjonowało to pa, nie wiem dlaczego zawsze po buziaku :) chyba jej się kojarzyło że się tak z męzem żegnam :D
no mam gadulę mam, a ile po swojemu gada to ho ho ho :D I patrzy na mnie i się dziwi że nie rozumiem ;) I już musze uważać co mówię bo baaardzo dużo powtarza, kiedyś powiedziałam do kota gamoniu, a Klaudia moniu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38012 przez sara125
no grzes tez sporo mowi mama, tata baba, dada, papa, daj, ne= nie, oć= chodź, mama daj, majusia= mamusia, ociam= kocham, tata be, i p[o swojemu rzecz jasna. a jak wszystko probuje wymuszac placzem to szok normalnie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #38028 przez _aga86_
Julka swiadomie mowi: ma-ma, ta-ta, da-da (w sensie papa), daj (czasami powie daj to), ciii (cicho), czasami powie ba-ba, i beee lub bleee (uzytwa zazwyczaj jak stoi przy smietniku i jak pytam co ma w pampersie)... to chyba na tyle. Bardzo czesto w ciagu dnia powtarza Ma- ma a jeszcze czesciej (chyba milion razy) DAJ :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38029 przez Moniq
u nas dużo gadania po swojemu i zdziwiona minka że nie rozumiem, a oprócz tego mama, tata, daj, nie, nie ma, papa jak wychodzimy, miau na kota, mu na krówka, hau na pieska, baba, dada na dziadka, mniam jak jest głodna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38061 przez jedynaczka
kurcze zazdroszcze...
To mój mały przy Waszych pociechach to nic nie mówi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38169 przez Manga
Aleks mówi już pełnym zdaniami!
Np.: baba jaja bum - co w wolnym tłumaczeniu znaczy: Gdy byłem u babci to stłukłem dwa jajka ;P

A taj bardziej na poważnie, to w jego słowniku są takie słowa, jak:
mama, tata, baba, dada (dziadek), buba (Kuba), niania, nie, ta (tak), da (daj), jaja, tuj (stój)i odgłosy zwierząt i inne dźwiękonaśladowcze: bach, bum...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38189 przez jedynaczka
haha Manga zabiłaś mnie tym 'wolnym tłumaczeniem'
kurde... musze jakoś pogonić mojego leniuszka do mówienia :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #38200 przez Manga
Jedynaczka, po prostu sama dużo do niego mów (co pewnie robisz), a jak przyjdzie jego czas to sam zaskoczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #38221 przez _aga86_
Jedynaczka kazde dzieci rozwijaja sie swoim tempem. Czasem jest tak, ze dziecko dlugo nie mowi, a potem gada pelnymi zdaniami. Slyszalam, ze to tez jest dzieciczne- jesli Ty lub Twoj maz pozno zaczeliscie mowic, Wasz maluch tez moze mowic pozniej. Podobno jak dziecko nie mowi do 3 roku zycia nalezy sie martwic i skonsultowac z lekarzem, wczesniej nic nie robia. Mojej kolezanki corka prawie do 3 roku zycia mowila tylko mama i tata i jak poszla z tym do lekarza powiedzieli jej, ze dopiero jak skonczy 3 latka ma wrocic, ale naszczescie mala zaczela mowic i to pelnymi zdaniami tak z dnia na dzien.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl