BezpiecznaCiaza112023

Pełzanie i raczkowanie

12 lata 6 miesiąc temu #224556 przez asus
koleżanki mam sie martwic moja córeczka Lenka nie raczkuje woli odrazu na nogi lecz nie potrafi jeszcze uczymac ruwnowagi i staje na palcch ma sie martwic?......tak powinno byc?.....normalnie sie rozwija?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224744 przez bombel779
asus napisał:

koleżanki mam sie martwic moja córeczka Lenka nie raczkuje woli odrazu na nogi lecz nie potrafi jeszcze uczymac ruwnowagi i staje na palcch ma sie martwic?......tak powinno byc?.....normalnie sie rozwija?

Nie wszystkie dzieci raczkują.Niektóre pomijają ten etap i zaczynają od razu chodzić.
Osobiście znam takie dzieciaczki.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224879 przez justyna84
AniaDaniela napisał:

Dziewczyny, mam pytanie.
Mój synek sprawnie przekręca się na brzyszek, zaczyna pełzać, ale nie potrafi przekręcić sie na polecy, czy cos z nim jest nie tak? Ma teraz 4 miesiące i 5 dni

nie masz sie co martwic moj mial 5 miesiecy jak opanowal przekrety z brzucha na plecy i odwrotnie potem mu to szlo jak po masle nie ma sie co przejmowac pediatra i powie ze ma jeszcze czas

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224895 przez ecia
Każdy maluch ma swoje tempo rozwoju. mój najpierw przewracał się z pleców na brzuch a odwrotnie dużo dużo później, tez się zastanawiałam czy wszytsko jest ok, ale pediatra mnie uspokoił.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=24623[/im[img] www.zapytajpolozna.pl/components/com_wid...ew.php?sid=24623[/im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225548 przez Gosia_Krupa
Moja córcia ma 6,5 m-ca i nie odwraca się z brzuszka na plecki. Czasem jej się uda,ale generalnie to nie za bardzo jej się chce :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225718 przez sylwira1721
a Tobi ma juz prawie 7 mies i nie mysli o raczkowaniu tzn nóżki podegnie ale rączek juz nie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #225786 przez sylka
Kuba zaczął przóby raczkowania w 6-6,5 mies. raczkować w ekspersowym tempie tydzień przed skończeniem 8 mies. a tydzień później sam wstał przy wersalce i później w łóżeczku. Teraz próbuje robić kroczki przy meblach. Kazdy dzieciaczek jest inny. Rozwój w małym % zależy też kiedy rodzice zaczęli chodzić, raczkować. Każdy ma na to czas. Raczkuje dziecko w 8-9 mies. podobnie samodzielnie brz potparcia siedzi w tym okresie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl