BezpiecznaCiaza112023

Miejsca przyjazne mamie i dziecku

12 lata 9 miesiąc temu #139544 przez Agata257
Pytanie tylko czy mamy muszą być skazane na takie ukrywanie się pod pieluchą lub spojrzenia, które mogą krępować? www.ofeminin.pl/akcja-spoleczna/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #139564 przez bombel779
Polska jest zacofanym krajem także nie liczmy na wiele.. :dry:

Dzisiaj w DDTvn był poruszany temat publicznego karmienia piersią. Przeprowadzili sondę czy -jesteś na tak,czy na nie i o dziwo przeszło 70% rzekomo nie miało nic przeciwko :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #142473 przez Agata257
Tak w teorii większość jest na tak. Ale w praktyce to chyba inaczej wygląda www.ofeminin.pl/akcja-spoleczna/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #142500 przez Emme
Agata257 napisał:

Pytanie tylko czy mamy muszą być skazane na takie ukrywanie się pod pieluchą lub spojrzenia, które mogą krępować? www.ofeminin.pl/akcja-spoleczna/


a czy karmienie pod pieluchą uwłacza godności kobiety?
nie wydaje mi się.
Poza tym tu nie chodzi o karmienie piersią same w sobie, a o sposobie karmienia. Szczerze mówiąc to (jak już wcześniej napisałam) mnie krępuje widok karmiącej mamy (tej, która sama się nie krępuje pokazywać wszystkim swój biust). tak samo krępuje mnie widok nastolatków obściskujących się na środku chodnika. nie porównuję dla jasności tych dwóch rzeczy, chodzi mi o zachowania społeczne. Rozumiem, że dziecko jest głodne, ale zrobienie tych kilku kroków więcej w poszukaniu bardziej ustronnego miejsca od ławki przy kasach w sklepie lub w parku przy najbardziej uczęszczanej alejce nie zrobi krzywdy dziecku (z resztą z czasem można przewidzieć kiedy dziecko będzie chciało jeść i nie będzie dawało znać, że jest głodne z zaskoczenia). Jeśli dla mam karmiących jest to coś wspaniałego (co niejednokrotnie stawało się argumentem), dającego metafizyczne odczucia, to dlaczego nie chcą tego celebrować w ustronnym miejscu? przecież to jest chwila dla niej i dla malucha, a nie całego świata. Ja nawet karmiąc butelką staram się znaleźć takie miejsce, które pozwoli spokojnie nakarmić dziecko.


Ale, żeby nie zbaczać z tematu wątku to faktycznie takich miejsc jest mało. u mnie w mieście najbardziej przyjaznym jest "Galeria" Carrefour- tam jest super pokoik dla rodziców i McDonald's :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #142542 przez sylka
Karmię piersią i "stosuję" zasady o których wspomniała Emme. Staram sie znaleść zaciszne, oddadole od zgielku miejsce w parku czy kawiarni i tam karmię. Wtedy Kubusia nic nie rozprasza. "Nie wywalam" całej piersi tylko zawsze na spacer mam zalożoną sukienkę, bluzkę z dekoltem lub na ramiączka który/re mogę delikatnie zsunąc i odpinając miseczkę stanika nakarmić maluszka. W zależności od miejsca w którym karmię zakładam na ramię pieluszkę i w tym namiociku nic nie widać. Osobiście nikt mi jeszcze nie zwrócił uwagi czy ostentacyjnie ogladał jak karmię. Gdyby jednak ktoś powiedziałby coś na temat karmienia to zapytałabym czy on je gdy mu pozwalają czy gdy jest głodny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #142657 przez martela89
Już gdzieś to napiłam i się powtórzę kobiety które karmią w miejscu publicznym nie jednokrotnie spotykają się z komentarzami albo z głupawymi spojrzeniami.
Niektórym kobietom nie przeszkadza karmienie w miejscu publicznym (ja do takich nie należę :) ) po prostu maluch jest głodny ,a one go karmią.
Jak idzie po mieście sobie "ktoś" i obrzydliwie obżera się np.zapiekanką to w tym nie ma nic złego,ale jak kobieta siedzi w parku i karmi dziecko to już jest złe-to jest chore podejście wielu ludzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #142700 przez Emme
myślę, że nie o fakt karmienia chodzi tylko o sposób. jeśli ktoś karmi dyskretnie to nikt nawet uwagi na to nie zwróci. piersi jednak większości kojarzą się z seksualnością, więc nie każdy chce taką kobietę podglądać, nie każdy ma ochotę na to patrzeć. dla otoczenia przede wszystkim jest kobietą, a karmiąc "otwarcie" uchyla rąbka swej kobiecości co może być krępujące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #142712 przez martela89
Więc jeżeli komus to nie pasuje to niech się głupio nie patrzy i przejdzie obojętnie i tyle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #142724 przez Emme
Czasem "wpada się" na coś wzrokiem. nie możemy przewidzieć co za chwilę zobaczymy. gdybym to wiedziała, to nie widziałabym nigdzie pająków :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #142744 przez martela89
Ja też

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #146624 przez taakamama
Emme napisał:

myślę, że nie o fakt karmienia chodzi tylko o sposób. jeśli ktoś karmi dyskretnie to nikt nawet uwagi na to nie zwróci. piersi jednak większości kojarzą się z seksualnością, więc nie każdy chce taką kobietę podglądać, nie każdy ma ochotę na to patrzeć. dla otoczenia przede wszystkim jest kobietą, a karmiąc "otwarcie" uchyla rąbka swej kobiecości co może być krępujące.


Nie do konca sie z toba zgodze.
Ja jak musialam nakarmic dziecko poza domem zawsze szukalam ustronnego miejsca i zawsze zakrywalam sie pieluszka, a mimo to uslyszalam kilka razy negatywny komentarz :(
Pamietam jak kiedys bylismy w restauracji na obiedzie, musialam nakarmic Ige. Maz podszedl do obslugi i zapytal o ustronne miejsce. Pani nam takie wskazala, Usiadlam tylem do wszystkich, nakrylam sie pieluszka a mimo to podeszla jakas baba i z oburzeniem zapytala czy mi nie wstyd i ze jak sie ma dziecko to sie nie lazi na obiadki do restauracji :( Bylo mi przykro ze mimo moich staran ludzie maja takie podejscie :(

Takich sytuacji mialam wiecej bo dosc dluugo karmilam pierwsza corke i nadal karmie druga.

Niestety nadal brakuje miejsc gdzie mozna spokojnie i bezstresowo nakarmic dziecko i nie wydaje mi sie ze szybko sie to zmieni :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #146629 przez Emme
taakamama napisał:

Ja jak musialam nakarmic dziecko poza domem zawsze szukalam ustronnego miejsca i zawsze zakrywalam sie pieluszka, a mimo to uslyszalam kilka razy negatywny komentarz :(

takie zachowania są już patologiczne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #146635 przez taakamama
najbardziej dziwilo mnie to ze mlodzi ludzie nawet nastoletni chlopcy nie zwracali na to zadnej uwagi, moze nawet nie kojarzyli pozycji i pieluchy z karmieniem piersia :) natomiast najgorsze byly starsze panie( niewiem moze ma to zwiazek z jakimis kompleksami albo cos :unsure: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #146640 przez Emme
starsze panie to w ogóle w temacie ciąża-matka-dziecko-rodzina są hymm... łagodnie mówiąc niewyrozumiałe. chociaż coraz częściej spotykam się z życzliwością. Najgorsze jest to, że u starszego pokolenia w tym temacie ujawnia się mechanizm grupowego myślenia i lawinowo wygłaszają komentarze w miejscach publicznych, że co "dzisiejsza młodzież" sobie wyobraża... że im nikt nie ustępował miejsca, a wyjście gdzieś z dzieckiem ograniczało się do wyjścia w pole, ewentualnie przed dom, więc gdzie te dzisiejsze matki się "pchają"- do domu pieluchy prasować!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #146645 przez taakamama
:lol: :lol:
zapomnialas dodac chlopu obiad ugotowac :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl