BezpiecznaCiaza112023

Kawa

7 lata 8 miesiąc temu #1040587 przez katrina88
Coś tu temat ucichł, ale może uda mi się go wskrzesić, bo mam ciążowy kryzys! Kaaaaawy chcę. Mam totalną zachciankę na kawę. A wiadomo, że kawa w ciąży wskazana nie jest - wypłukuje kwas foliowy, magnez, podwyższa ciśnienie, itd. itp. Co robić? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1040922 przez WiolkaKlaman
Ja piłam normalnie, jedną dwie kawy ( słabe, rozpuszczalne) dziennie, bez nich nie wytrzymałabym z bólu głowy ze względu na niskie ciśnienie. W pierwszej ciąży pytałam się mojego ginekologa dr Rafał Grabowski i on mi powiedział, że ta jedna kawa nie powinna zaszkodzić, ale można też kupić taką specjalną kawę dla kobiet w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041211 przez katrina88

WiolkaKlaman napisał: Ja piłam normalnie, jedną dwie kawy ( słabe, rozpuszczalne) dziennie, bez nich nie wytrzymałabym z bólu głowy ze względu na niskie ciśnienie. W pierwszej ciąży pytałam się mojego ginekologa dr Rafał Grabowski i on mi powiedział, że ta jedna kawa nie powinna zaszkodzić, ale można też kupić taką specjalną kawę dla kobiet w ciąży.


Ja właśnie nie należę do tych z niskim ciśnieniem, raczej przeciwnie. Dlatego tym bardziej chcę unikać kawy, ale... Tak mi się chce smaku, że szok. Gdybym wiedziała na pewno, że nie szkodzi dzidzi, to co innego, a tak mam opory :) Ja co prawda uzupełniam magnez i inne witaminy suplementami, więc powinno być ok, ale z kawą wolę nie szaleć. Specjalna kawa dla kobiet w ciąży? Nie słyszałam o takiej. Masz na myśli jakąś konkretną?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041311 przez WiolkaKlaman
Jest taka kawa- mama cofee, nie pamiętam gdzie ją kupowałam- albo w rossmanie albo w jakimś supermarkecie. Jest ona zdrowa dla dziecka, a smak- prawie ten sam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041398 przez katrina88

WiolkaKlaman napisał: Jest taka kawa- mama cofee, nie pamiętam gdzie ją kupowałam- albo w rossmanie albo w jakimś supermarkecie. Jest ona zdrowa dla dziecka, a smak- prawie ten sam :)


Ooo! Kobieto, ratujesz moje zachcianki :D ale tak z ręką na sercu można ją pić bez jakichś obaw? Bo ciągle mam w głowie ten magnez. Niby w foliku jest, no ale nie po to uzupelniam, żeby wypłukać, mija się z celem :D Ona działa coś na zasadzie kaw zbożowych, które można też dawać dzieciom?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041495 przez WiolkaKlaman
Na spokojnie możesz to pić, zawiera nawet kwas foliowy. Wiadomo nie smakuje całkiem jak prawdziwa kawa, ale jest zdrowa i daje energii jak się jej potrzebuje. Niestety jest jeden minus- jest dosyć droga, chyba koło30 zł w rossmannie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041937 przez MarysiaMaria
ja na czas ciąży zrezygnowałam z kawy wszelkiego rodzaju. Co prawda słyszałam o kawie, która teoretycznie jest zdrowa dla mnie i dziecka, ale jednak wolałam nie ryzykować :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1050059 przez Elvira
U mnie kawa pozostała, raz dziennie piję kawę z mlekiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068038 przez Temaria
Ja nie wiem, jak ja przeżyję w ciąży bez kawy. :D Piję kilka codziennie, więc prawdopodobnie przez pierwszy tydzień będę niesamowicie zmulona. Aż mnie to trochę przeraża.
Będę musiała się zainteresować tą kawą dla przyszłych mam, bo na 100% nie wytrzymam. A czy ta kawa a w ogóle ma kofeinę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068049 przez wallflower
witajcie wszyscy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068061 przez rightbliss
siemanko Wam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068068 przez rogers
pochwalony wszystkim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068083 przez disorder
witam wszystkich!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 miesiąc 2 tygodni temu #1080782 przez Kasandra5
Kawa jak każdy napój... Często to nasz mózg podpowiada, aby po nią sięgnąć. W sumie można się odzwyczaić... Chyba...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl