BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #658600 przez ziii
Ja też muszę przyznać, że ludzie dookoła są raczej pozytywnie nastawieni i bardzo uprzejmi - zdarzyło mi się już kilka razy, że ktoś ustąpił mi miejsca w tramwaju (i tutaj zdziwienie - nigdy nie był to mężczyzna! młodym chłopakom mogłabym położyć brzuch na głowie a i tak będą udawać, że nie widzą :angry: ), panie w przychodni nie każą czekać, tylko rejestrują bez kolejki... Tak, że póki co - szacunek dla Krakowian ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658674 przez EwelinaB87
zrobiłam dzisiaj placki ziemniaczane z gulaszem z woła. pierwszy raz maz powiedzial ze byl doskonaly, ciezko mu dogodzic :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #658683 przez agniesia1604
Ja jakiś czas temu robiłam takie danie:P

placki ziemniaczane ( na grubej tarce ) ( mozna 1 duży zrobić ... lub np 3 małe bo ser je połączy - postarać się aby się trzymało kupy:P )
na niego plasterek sera
na ser
kawałeczki upieczonego kurczaczka (kosteczki - przyprawiony wg swojego uznania... ja przyprawiłam curry i przyprawą do kurczaka:P)
oraz
ugotowany brokuł (posolony oczywiście)
i na wierzch plasterek sera

Następnie podgrzane w piekarniku ( no z 10-15 min w piekarniku wg uznania:P )

Teściowa zaczęła to robić w domu i kto do niej przyjdzie to częstuje:)

Mąż też się ostatnio o nie prosi:))))
Będę musiala znów przygotować:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658791 przez MamaBąbelka
Słodkie brzuszki :).

Groszek, ja się też chcę wybrać na te targi, ale u nas są dopiero na koniec czerwca, mam nadzieję, że dam radę się wybrać, zwłaszcza jeśli można tyle gadżetów przy okazji zebrać :). I myślę też o ekopieluchowaniu oraz o wychowaniu bezpieluchowym, mam nadzieję, że to nie będzie słomiany zapał :).

Nas tylko raz przepuścił pan w kolejce do kasy, bo mieliśmy tylko kilka rzeczy, jedna pani do lekarza w szpitalu zakaźnym i jedna do pobrania krwi, ale poza tym raczej niespecjalnie czuję życzliwość otoczenia. Za to te spojrzenia, jakby pierwszy raz widzieli kobietę w ciąży często napotykam :/.

Po brzuchu macała mnie tylko rodzina i ostatnio ta koleżanka, ale zapytała, czy może.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #658934 przez Kataleja
Dzien dobry wszystkim po nieprzespanej nocy,mialam problemy z zasnieciem ,co chwila sie budzilam :( Zaraz napisze jak po badaniu ale pierw odp,na nadrobione posty :kiss:

Katarzynaxxx89 Dziekuje za komplement brzuchola mojego.i jak kochana ?? Imprezka grilowa udala sie ? :)
Olivka dziekuje i Tobie .Twoj rowniez cudny brzuszek! :blink:
Ewelinkato fakt-brzuszek mam ogromniasty ,a ze ja drobniutka od zawsze wiectaka pilka mega rzuca sie w oczy (kazdy pyta czy tam aby napewno dwa :blink: ale teraz mam na to 100% potwierdzenie :lol: (filmik z USG)A co do zielonych swiatkow -ja rowniez sie napalilam na zakupy,doslownie jak szczerbaty na suchary a tu mnie kurcze rozczarowala rodzinka :angry: choc dobrze ,ze sie odezwali bo dopiero bym sie wkuurz... jakbym poszla by klameczke cmoknac :S
kasiagruszka sesja zdjeciowa to super sprawa ! Wciaz wracam do tych zdjec i za kazdym razem z duma pokazuje bliskim :silly:
cukiereczeksuper filmik,ja wiele razy chcialam nagrac bo moja mega aktywna ale jakos wydaje mi sie ,ze na tel nic nie widac :( ,a Ty nagrywalas tel czy aparatem slonce??:lol:
Niesiazazdroszcze wyjazdu !! :silly: Mi lekarz nie pozwala na zaden wyjazd :dry:
Mama babelkaoj duzy duzy ,juz to czuje w kosciach jak sie porod zacznie :huh:
agniesia1604ja rowniez poranny ptaszek,mala swietnie dba o to bym 7 nie przespala ,pomijajac pobudke o 2 w nocy :blink:
kasica1710witam cieplutko i gratuluje
Patkaslicznie Ci w tej sukience ! B)

a teraz w skrocie wczorajszy dzien -mega do bani :dry: Zaczelo sie od koszmaru nocnego-snilo mi sie ,ze urodzilam corke cala znieksztalcona ,az sie z placzem obudzilam i uspokoic nie moglam :( corce dwie pary nowych butow sie rozwalily przed wyjsciem,wiec nie pojechala z Nami na USG :angry: Do tego m.in spalilam ziemniaki na obiad ,czekalam nie w tym gabinecie na badanie :blush: , wylew jakis pod paznokciem mi sie zrobil u reki(plama czerwona), :angry: pazury sie nie udawaly ,w poludnie zlapaly mnie takie silne skurcze i czeste ( ok30 w godzine :huh: )ze az sie wystraszylam,ze to juz :ohmy: jeszcze pare rzeczy bylo ale juz nie bede przynudzala :blink:
przejde do badania USG :
Mamy plytke z USG i duzo zdjec,lekarz przesympatyczny,bardzo szczegolowy co Nam sie osobiscie spodobalo.Oczywiscie zakochalismy sie w niej od pierwszego ujrzenia -cuuuuudowna <3 Moj P. nawet stwierdzil ,ze mnie dla niej zostawi hehe .
Opis USG:(nie bede pisac szczegolowo bo mam 2 kartki )
a wiec tak
BPD 63,0 mm,ob.glowki 235.0 mm , ob.brzuszka 214,0 mm , FL 48,0 mm ,kosc ramienia 43,0 mm , masa mojej ksiezniczki 868 g

A TERAZ ZLA WIADOMOSC
konczyny -stopa konsko – szpatowata obustronnie :( Za 6 tygodni mamy powtorzyc badanie czy cos sie zmienilo :huh: Pierwsze moje mysli -to ten sen :pinch:
A to moje szczescie :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658954 przez EwelinaB87
Ojej, miejmy nadzieje że stópki się tak niedokładnie poukładały i że to było złudzenie, albo wada jest leciutka i wystarczy korekta, ja nawet sama czasem tak stopy ustawiam, nie wiedziałabym że to zle...

Strasznie mnie ta informacja wczoraj zestresowała, mam nadzieje ze się wszystko poprawi,

Pola ślicznie się prezentuje, a stópki będą zdrowe, bo będą nosić słodziutkie balerinki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658958 przez cukierecek27
Katelaja

życzę by w następnym badaniu była bardziej pozytywna wiadomość!

a jeśli chodzi o nagranie udało mi się aparatem te conieco uchwycić.

zjęcia przepiękne!! ja chyba pojde w 30tyg na 4d jeszcze bo z tego w połowkowym nic nie mozna zobaczyc buzki :( jakies rozmazane jest chyba maja sprzet do kitu, p[ostanowiłam że pójde na nie do innej placówki a nie u swojej gin.... bo jak mam zapłacić znów 200zł i nie mieć z niego pamiątki ...;( ubolewam strasznie nad tamtym nagraniem 4d;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658959 przez Niesia
co do brzuszków Ewelina, mój też nie jest taki ślicznie okrąglutki jak pokazują dziewczyny. jest dość nisko, kształtu raczej jajowatego.

znów zaczynam się martwić o pracę. Napisanie ostatniego teoretycznego rozdziału to pestka. Później muszę opisać pacjenta a jego brak :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658965 przez Kataleja
To Ewelinko nie jest tak jak myslisz,ze stopy sobie do srodka bierze tak jak my slonce bo u ludzi zazwyczaj kolana do srodka ida troche a u niej cale nozki ida prosto a od kostki stope ma do srodka (tak jakby przykurcz czy cos) :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658968 przez Kataleja
Cukiereczku -ja szukamlam po sprzecie medycznym ,ten ginekolog miala - Voluson730 PRO wyszperalam,ze to naprawde dobry sprzet,a zdjecia byly by jeszcze piekniejsze gdyby moja ksiezniczka nie tancowala :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658970 przez agniesia1604
Witam,
dziś trochę dłużej w łóżeczku pospałam:)

Kataleja,
stópki się leczy zaraz po porodzie więc spokojnie :) Kiedyś o tym czytałam i chyba nawet 100% że się z tego wychodzi... no ale leczenie musi być - chyba w gips zaraz wkładają.
Maluszek cudowny:)))) Aha piękne zdjęcia

Niesia,

Jak pisałam pracę magisterską to najpierw środek, potem koniec a na końcu początek :)

a nie znalazłaś na necie takiego przypadku opisanego albo w bibliotece naukowej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658972 przez cukierecek27
Kataleja napisał:

Cukiereczku -ja szukamlam po sprzecie medycznym ,ten ginekolog miala - Voluson730 PRO wyszperalam,ze to naprawde dobry sprzet,a zdjecia byly by jeszcze piekniejsze gdyby moja ksiezniczka nie tancowala :blink:


ulalala :) no widzisz :) super u mnie zabadzo nie mam jak spr na jaki sprzęcie pracują ehhh w tej co tam chce iść ale placówka jest dość młoda ma chyba ok 2 lat wiec mysle ze i sprzet maja dobry.. ide wlasnie tam na prywatną wizyte u kardiologa w następnym tygodniu i podpytam najwyzej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658973 przez inka
Witam wszystkie sierpniowe mamusie :)Jak się czujecie? Jak Wasze maluszki, mocno dokazują w brzuchach? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658975 przez Niesia
agniesia napisanie problemów pielęgnacyjnych to nic takiego, mogę nazmyślać. ale chodzi o leczenie, jego skutki, jakie leki, dawki itd... możliwości leczenia jest wiele. widzialam gdzieś na jakimś forum babki wypowiadają się, że ich dzieci mają astmę, napisałam do nich wiadomości czy udostępnią mi dokumentację ale cisza :(

myślę czy nie przejść się do poradni alergologicznej i tam nie urządzić "łapanki".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658977 przez cukierecek27
Ja się zaraz biore za kłócie sprawdzanie cukru po śniadanku... Moja niunia obudziła mnie dziś o 4 nad ranem i sobie tańce urządzała w brzuszku heheh aż się luby śmiał trzymając ręke pod brzuchem i tak mocno ją czuł i jej harce na górze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl