BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

11 lata 1 dzień temu - 11 lata 1 dzień temu #656026 przez andra88
Adaś je mniej więcej co 3 godziny, góra 3.5 ; :dry:
a to menu Małego:

zazwyczaj wstaje o 5 to dostanie mleczko- 120ml
8/ kaszka albo pszenna albo ryżowo-mleczna wcina łyżeczką ok. 140ml
12/ obiad cały słoik 190-220ml ( zauważyłam że to mu nie starcza :side: :S )
14/ deser, albo słoiczek, albo jakiś owoc, albo biszkopt z owocem
16-17/ mleko 120ml
19-20/ mleko 120ml- od paru dni dodaję kleik kukurydziany do mleka ale za bardzo nie chce mi tego pić :dry:
a później to już różnie: teraz ma okres że budzi się co godzinę, czasem potrafi godz po godz wypić po 120ml, a czasem da się 'nabrać' na wodę.
Pije w ciągu dnia wodę i herbatki, rzadko soczki. Nie jada chrupków bo się ich boi :lol:

Makrelcia pisałaś że dajesz kiełbaskę- kupujesz jakąś specjalną, czy parówki ???
Czytałam gdzieś na forum że już kanapeczki podają z szynką ( czy to nie za wcześnie?? ), albo z serkiem do smarowania, albo z samym masełkiem.
Co jeszcze podajecie swoim dzieciaczkom ???

Buziaki :*****

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 22 godzin temu #656742 przez kasia7775
hej, u nas z jadzeniem nie ma problemów na szczęście. Córka się śmiała ostatnio, że Oli mógłby do reklamy iść i nawet niedobre rzeczy będzie z uśmiechem jeść :silly:

Andra super, że się odezwałaś :) Ja małemu daje kanapeczki z masłem i szynką drobiową albo gotowaną wieprzową.

Makrelcia też już jajecznicę dawałam i też smakowała :) A mleka też mało pije, bo tylko rano i wieczorem.


A to mój smyk pędziwiatr, tylko obraz troche niewyraźny, jakoś nie potrafię dobrze aparatu ustawić :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 14 godzin temu #657018 przez agnesssa
Kasia Super Oliś raczkuje :lol: A pieska nic się nie boi :laugh: :kiss: :kiss:

Ale u nas upał wczoraj i dzisiaj, prawie cały dzień w basenie spędziliśmy, ale teraz jest burza więc pewnie koniec ładnej pogody :blush:

Życzę miłego weekendu :kiss: :kiss:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 12 godzin temu #657211 przez Justysia84
Witam, mam do sprzedania paczkę ślicznych ubranek dla dziewczynki od rozmiaru 74 czyli od około pół roczku wzwyż: allegro.pl/paka-slicznych-ubranek-dla-dz...-el-i3247673900.html
a także zestaw nowych bodziaków w rozmiarze 98: allegro.pl/nowe-body-rozm-98-zestaw-7-sztuk-i3247701186.html Serdecznie zapraszam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 godzin temu #657298 przez Patka0308
cześć :)

Dawno mnie nie było,ale zaczęłam praktyki i nie mam na nic czasu. Wracam do domu to małym muszę się nacieszyć, bo stęskniona jestem a potem jeszcze nauka i doba ma za mało godzin jak dla mnie teraz ;)

Super Wasze dzieciaczki poruszają się, mój to łapie się na dywanie za włosy i sunie tyłkiem po dywanie, do raczkowania się nie bierze, ale gdzie tylko może to wstaje na nogi ;)

Dziś ja idę zaraz na uczelnie a moi mężczyźni pojechali na wieś. Trochę się stresuje bo za dużo mleka to oni nie mają ze sobą,bo u nas przed spaniem chociaż troszkę mleczka przeważnie musi wypić ;) Kurcze tylko on u mnie nie chce za bardzo nic pić, czasem wodę ale to też nie za dużo, nie wiem jak go do tego przekonać... bo jeść to je wszystko co mu dam :D

Zębów dalej nie mamy.
Wczoraj w piaskownicy Grześ najadł się piasku, a odwróciłam głowę tylko na chwilke ;) a jaką miał radochę z tego paplania się w piasku i rozwalania babek ;)

U nas też upał, w takie dni pojechało by się nad wodę, ale niestety nie ma jak.

miłej niedzieli :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #657891 przez makrelcia
KASIA skąd ja znam to klepanie psa po pysku :D Widze, że piesek cierpliwy i tak trzymać :) A Oli świetnie sobie radzi z raczkowaniem. Jerzolowi kulanie się odpowiada i nie widze żeby chciał to zmienić :)

Polecacie jakieś spacerówki ? Mam już dosyć dźwigania mojej ciężkiej spacerówy i to wkładanie rozkładanie do samochodu jest męczące ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #657958 przez Jussstyś
makrelcia ja mam spacerówkę caretero, jakis czas temu kupilam na allegro i jestem z niej bardzo zadowolona, jest lekka, latwo się składa i fajnie prowadzi, no i przede wszystkim ma skrętne kółka (z blokadą) podgumowane także nie trzaskają tak jak w innych spacerówkach. Od kiedy ją mam Julka uwielbia spacerki, bo w zwykłym wózku mimo że siedziała to darla sie w niebogłosy :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #657963 przez Jussstyś
Julka za to jak widzi suczkę moich rodzicow to aż síe trzęsie :silly: ciągnie ją za uszy i ogon i łapie za sierść i wyrywa futro :silly:

Co do raczkowania to nas raczej ominie, bo cos się nie garnie do tego, za to super siedzi i staje na nóżki :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #657973 przez Jussstyś
makrelcia ja mam spacerówkę caretero, jakis czas temu kupilam na allegro i jestem z niej bardzo zadowolona, jest lekka, latwo się składa i fajnie prowadzi, no i przede wszystkim ma skrętne kółka (z blokadą) podgumowane także nie trzaskają tak jak w innych spacerówkach. Od kiedy ją mam Julka uwielbia spacerki :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658104 przez hanias
A u nas gorączka od piątku!!! Jestem wykończona, bo nocki są teraz straszne!!! Byliśmy dzisiaj u lekarza i okazało się że Hania ma chore gardło. Mam psikać jej tantum verde, ale jak jej wpsikałam raz, to mi się tak zaniosła że już mam dość! No a poza tym to u nas pogoda się popsuła. Pada deszcz :(

Kasia - Oliwier niedługo zacznie Ci chodzić! Pomyka na czworakach że aż miło patrzeć!
Moja Hania wciąż nie pojęła że chodzi się do przodu a nie do tyłu :silly: heheheh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658679 przez chasiami
hanias nie zazdroszcze choroby :( Oby Haneczka wróciła szybko do zdrowia :)

U nas nic ciekawego :)
Jutro Ala konczy 9 miesięcy :) a my z mężem 2 lata po ślubie :) także mamy co świętowac :)

U nas dalej brak ząbków, i wiecie co dziewczynki Alicja sama już siadała a od pewnego czasu jej się odechciało i płacze bo chce żebym ja ją posadziła :( raczkowac jescze nie potrafi ale pozycje do raczkowania cały czas przyjmuje, ale za to wstaje w łóżeczku cały czas, chce chodzic chodzic i jeszcze raz chodzic, wiem ze to niezdrowo ale na moment jej nie można zostawic bo wstaje. Nie wiem czy wszystko jest ok? czy nie iśc czasem gdzieś do lekarza skontrolowac.

Sorki jeżeli robie sie nadopiekuńczą mamusią ale jakoś zaczyna mnie to coraz bardziej martwic czy wszystko jest ok :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658766 przez kasia7775
Hanias zdrówka dla Hani :kiss: Oliwier też zaczął od pełzania do tyłu :)

Chasiami myślę, ze nie masz co się martwić. Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju. Kolega Oliwiera, starszy o 4 tygodnie ( z 1 sierpnia)nie raczkuje, słabo siedzi, ale tylko by chodził trzymany za ręce. A mojej siostry córka jak miała 10 miesięcy to tylko siedziała tam, gdzie się ją posadziło. Teraz ma 2,5 roku i na miejscu nie usiedzi :silly: A pamiętam jeszcze, jak kiedyś byłam u koleżanki i ona około roczne dziecko posadziła na środku łóżka i tam siedziała, a matka mogła wszystko zrobić. Przeżyłam szok, bo moich dzieci na chwilę nie można było zostawić :lol:

Ania i co lekarz powiedział na to czerwone na siusiaku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658880 przez PolaL
Chasiami nie martw sę jest tak jak pisze Kasia każde dziecko inaczej się rozwija. Moja mała pomyka tak ze głowa boli ale oglądam filmiki z Szymkiem to gdy miał 8 miesięcy zaczął "dopiero" podnosić się na nogi i wstawać. Mało raczkował, jak już wstał to po jakimś czasie zaczął właśnie dreptać trzymany za rączki. Gabi jest drobniejsza więc jej łatwiej jest ponieść zadek do góry :woohoo: My mamy koleżankę co ma Antosię z 01.07 i mała nie wstaje w ogóle jeszcze na nogi, ale ma tak z 2kg więcej na oko od Gabi.

Ja już dzisiaj odpoczywam po tygodniowej pracy. Zaliczyliśmy jeszcze wyprawę jednodniową - odwoziliśmy moją babcię do wujka. I 1 komunię św. chrześnicy mojego męża. A no i w międzyczasie byłam na pogrzebie - zmarłą mama mojej szefowej.

Aniu mojemu Szymkowi co jakiś czas robi się zaczerwienienie na samym czubku siusiaka, ale po 1-2 dniach znika. Ważne jest żeby dobrze go umyć, bo to najczęściej podrażnienie po siuśkach, albo jakiś brudek wejdzie pod skórkę. Bynajmniej tak jest u nas. Daj znać co zdiagnozował lekarz.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #658913 przez agnesssa
Hej :)

Makrelcia ja kupiłam Mikrus Speed i jest bardzoooo zadowolona, ale on raczej
należy do tych ciężkich więc chyba nie o to Ci chodziło :blush:

PolaL Ale miałaś intensywny tydzień :kiss:

Hanias Dużo zdrówka dla Haneczki :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Chasiami dziewczyny mają rację, że każde dziecko ma inne tempo, po za tym w tym wieku zmienia sie wszytsko tak szybko że to czego dzieci nie robią dzisiaj jutro już będą :silly: Maks np już mówił mama i baba itp a od kąd zaczął raczkować i wstawać to zapomniał o mówieniu ;)

Ja też się zastanawiałam czy to dobrze że Maks chce chodzić już ale jak byłam z małym w poradni rehabilitacyjnej to doktórka powiedziała, ze jeżeli dziecko samo już robi pewne rzeczy to nie trzeba się martwić, że coś jest za szybko tylko na siłę nie uczyć dziecka :)

W weekend byliśmy na plaży w Sobieszewie i Maks rządził na piasku hehe oczywiście musiał trochę zjeść bo wiecznie paluszki oblizywał jak miał od piasku, no i wszytskie patyczki do buzi wkładał :cheer: Generalnie był zadowolony, tylko woda mu się nie spodobała, przestraszył się jak poszliśmy na brzeg :huh: A potem chciałam mu przepłukać nóżki od piachu i tak śmiesznie podkurczał nóżki żeby tylko nie dotknąć wody, bo była zimna :woohoo:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


I od kilku dni mnie zaskakuje bo śpi całą noc :ohmy: Zasypia koło 19 i budzi się koło 6 :) tylko w niedzielę postanowił wstać o 5 czyli właśnie w tedy kiedy człowiek mógłby się wyspać :silly:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #658983 przez andra88
chasiami- Najlepszego dla Alusi :)
agnesssa- ale słodziak z Twojego Maksia, można do schrupać :)

A my mamy piątego ząbka, wybiła się górna jedynka :)
Zazdroszczę że Wasze dzieciaki tak pięknie śpią, mój to z kilkanaście razy się budzi w ciągu nocy- a teraz ząbkuje i np. dzisiejszej nocy spał tylko 1,5godz :dry: Całą noc musiałam go hulać na rączkach, bo ledwo co go odłożyłam do łóżeczka to ryk :dry: Ledwo żywa dziś jestem... tyle dobrze że nie pracuję :lol: :lol:

A najgorsze jest to że złapała mnie rwa kulszowa- masakra :dry: :dry:
Byłam u lekarza, i zalecił żebym dużo odpoczywała i nie nosiła ciężkich rzeczy...
Przepisał mi tone tabletek i się faszeruj babo :dry: A jak się będzie pogarszać to operacja ... :dry: :huh:
ehhh... dość tych smętów ;)
miłego dnia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl