BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #662472 przez makrelcia
PolaL mój też "pożera" wiedze :) Uwielbia książki i gazety :D

Co do fotelika to Młody siedzi przodem do kierunku jazdy w pozycji siedzącej. Jak dorosły facet ;)

Jeszcze nie mam pomysłu na dzień dziecka. Też ma pełno zabawek i nie wiem co mu kupić. Może po prostu wybierzemy się do zoo albo może karuzele jakąś prawdziwą zaliczymy :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662598 przez kasia7775
U mnie z przewijaniem jest koszmar :silly: tylko pieluchę ściągnę i już Oli jest na czworakach i z przewijaka wspina się na stojącą obok komodę. Najciekawiej jest jak ma kupę :lol: Ostatnio pieluchę zakładam mu na kolanach, bo inaczej się nie da :silly:
Poza tym na chwile nie można zostawić go samego, bo wszędzie się wspina i czuje się już na tyle pewnie, że tylko jedną ręką się trzyma. No i się przewraca :( Wczoraj mojej mamie o kant ściany huknął i ma guza i zadrapanie na głowie.
Co do spacerówki to moja ma tylko opcję siedzenia przodem do kierunku jazdy i od stycznia tak jeździmy. Generalnie mój synek jest kochany na spacerze, a w domu to diabełek :P
Fotelik też już musimy zmienić, bo Oli lada dzień przekroczy 13 kg :P Chce do porządnego sklepu się wybrać i przymierzyć fotelik do dziecka i do samochodu. Myślałam o Maxi Cosi Mobi, w którym dziecko cały czas tyłem jeździ do kierunku jazdy.

Makrelcia super to zdjęcie z psem :lol:

Czajusiątko moja praca by tak nie leżała długo na kanapie :silly: Połowa byłaby skonsumowana, a połowa w promieniu 2 metrów :lol:

Andra przecież dziecko nie będzie cały dzień w skoczku ani w chodziku, mój wytrzymuje góra 10 minut :) Skoczek który ja kupiłam ma pozytywną opinię instytutu matki i dziecka i ponoć dobrze wpływa na nogi.

Ania to normalne, że dzieci mniej przybierają teraz. Jeżeli, tak jak pisze Magda, na siatce centylowej jest równy przyrost, bez skoków, to jest wszystko ok.



Z moją praca licencjacką dupa, bo co z tego, że się sprężyłam i napisałam, a promotor przez 2 tygodnie mi nie odpisał nic. :( a jutro powinnam oddać, żeby w pierwszym terminie obronić. Nie chcę przez całe wakacje myśleć, że jeszcze mnie obrona czeka. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #662642 przez andra88
kasia7775 a mogłabyś mi napisać producenta tego skoczka, albo posłać linka :kiss: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662645 przez hanias
Ale się rozpisałyście. Uf...ciężko to wszystko przeczytać i odpisać każdej z osobna. :P

My też zastanawiamy się nad fotelikiem i w grę wchodzi póki co Maxi cosi tobi lub romer king plus. Oba mają 4 gwiazdki w testach i cena też podobna. No ale zobaczymy. Podobnie jak Kasia musimy się do sklepu wybrać i poprzymierzać.

2 dni temu pisałam że Hania robi trzy kroczki i siada, a teraz już raczkuje na całego. hehehe Robi nam się mała rozrabiaka :laugh: Wszędzie jej pełno.

Poza tym jest tak marudna i płaczliwa że szkoda gadać. Chyba zęby jakieś się pojawią :unsure:

Makrecia - zdjęcie z piesiem rewelacja! Widać że się dogadują heheheh :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662667 przez Ania14.09
Makrelcia strasznie mnie ubawiłaś tym zdjeciem z psem, :lol: :lol: :lol: :laugh: Choć jak ci kiedyś pisałam ja mam rezerwę do zwierząt, może dlatego, że pies mojej znajomej pogryzł jej dziecko, to był rodwailer,a podobno jak tego psa źle się prowadzi, to może być agresywny. Ten chłopiec nic psu nie zrobił,a ten go zaatakował, mocno go nie pogryzł,bo szybko zareagowali,ale sam fakt

Ja na dzień dziecka jadę z młodym na basen, to już dziś. Zobaczymy czy nam się spodoba, to będziemy chodzić. Na lagunę, PolaL to blisko ciebie, bo ja mieszkam na prawobrzeżu Szczecina, więc nie mam tak daleko :) i godziny mi w miarę pasują

Ja też się zastanawiałam nad tym skoczkiem, bo Filip też wymusza "chopsia",ale to przez tatę, co go ciągle "chopsia" on mógłby tak godzinami z łapkami w buzi. ;)
Nie ma mowy o raczkowaniu. Jak się go położy, to siada, później staje i próbuje łazić w łóżeczku.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662721 przez czajusiątko
Heh dziewczyny wierzcie mi, że Oliwka też umie szybciutko zrobić porządek z tymi kartkami. Tutaj tylko stała tak grzecznie na potrzeby zdjęcia :P :P :P

Makrelcia super to zdjęcie z psem, a w tym foteliku tak uroczo wygląda :)
Andra o ile się nie mylę to Kasia ma ten skoczek zdrowe-zabawki.pl/sport-i-rekreacja/103-...zek-baby-jumper.html . My też mamy akurat ten
Kasia Oliwia też jak stoi przy schodach to puszcza się jedną rączką i się chwieje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662726 przez Sandra85
Witam :) U nas zabki wychodza, slina sie litrami leje,prawa jedynke juz widac ladnie,a lewa to jakos tak na skos wychodzi :silly: Maly bardzo marudny od kilku dni,wymusza placzem raczki i nigdzie go nie moge zostawic :dry: A na dokladke przedwczoraj dostal kataru i leci mu z noska jak z kranu,wczoraj w nocy nie spalam prawie nic,co 20 min. placz,cyca nie mogl ciagnac przez katar,rano zrobilam mu kaszke i jadl lyczeczka,taki byl glodny.Dzisiejsza nocka troche lepiej,spal z nami,ale na poduszeczce,zeby mu ten katar tak nie przeszkadzal,no i sie tak nie budzil czesto,chociaz i tak z 10razy marudzil przez sen :( Daje mu ta sol fizjologiczna do noska,ale na sile,a nie mam sposobu,zeby mu te glutki wyciagnac,nawet w dwie osoby,tak sie drze i glowka kreci,ze sie nie da :huh: Makrelcia sliczna ta fotka :kiss: Czajusiatko Oliwcia przeslodka :kiss: Bruno zaraz by te kartki potargal jego ulubiona zabawa :silly: Koncze bo Bruno juz placze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662856 przez siteczko
Witam się i ja :)
Strasznie pracowity był ten tydzień, ledwo udało mi się podczytywać... na szczęście dziś już luzy ;)

Makrelcia świetna fotka z psem, hehe może mały się bawił w chowanego ;) w końcu pod łóżkiem dobra miejscówa ;)

MADZIA Tymek też już umie wymuszać wiele rzeczy, a raczej pokazać złość jak mu się coś fajnego zabierze - czyt. nie zabawkę ;) jak się skończy jedzenie, pokaże że nie ma, to jak sobie pojadł to się śmieje, cieszy, a jak by zjadł jeszcze to się złości :) jak za długo jest w jednym miejscu też da znać że mu się nie podoba :)

Co do spacerówki, my mamy możliwość przód tył i od początku jeździ przodem do mnie, póki co nie narzeka, a ja mam go przynajmniej na oku i mam się do kogo odezwać :D

Też pomału rozglądamy się za fotelikiem w sklepie nam doradzono aby przyjść jak syn skończy 9 miesięcy, tak więc mamy jeszcze miesiąc ;) ale nie ukrywam, że chciałabym aby była możliwość by jeździł przodem, bo troszkę by mi to ułatwiło gdy będę jeździć sama z nim, bo wystarczy że się obrócę i zobaczę czy wszystko ok, a gdy będzie tyłem nie mam takiej możliwości... :)

Zębów nadal nie mamy... :) a za 4 dni skończy 8 miesięcy :) Nadal nie raczkuje, póki co w błyskawicznym tempie się obraca pełzając, z tym nie ma problemu jak i z obrotem z pleców na brzuch, wymaga nie lada sztuki aby go przebrać, bo ciągle by się przewracał, nie wiem co będzie jak nauczy się raczkować hehe

Ale zdecydowanie najbardziej się cieszę z bezproblemowego zasypiania, jedzenia, a przede wszystkim bezbolesnego odstawiania od cyca...
Może po kolei ;) Odkąd skończył 5 miesięcy nie było problemu by sam zasypiał w ciągu dnia... tarł oczka był znak że trzeba odłożyć na początku to było jeszcze do wózka, a później do łóżeczka... jakoś zaraz też ładnie sam zasypiał na noc, mimo moich obaw, że bez cyca nie będzie potrafił, a tu niespodzianka, sama nie wiem kiedy co się zmieniło, że cyc nie był potrzebny, może pomogło systematyczne czytanie bajek po kąpieli...

Następnie z wprowadzaniem jedzenia nie było problemów, bo wszystko ładnie jadł i je nadal :) chociaż nie chwyci się owoca w kawałku :| za chrupkami kukurydzianymi też nie przepada, czy wafelkami ryżowymi... zresztą obiadki, jak mają większe grudki też jest męczarnia z jedzeniem... mam nadzieję, że to też się zmieni..

A jeśli chodzi o odstawianie cyca, szczerze nie przypuszczałam że to tak szybko nastąpi :( patrząc jak wcześniej wisiał przy cycu non stop w dzień i w nocy... a tu jakoś samo bez większych problemów przestał się domagać w dzień... jakoś jak miał 6,5miesiąca chociaż wcześniejsze pół miesiąca to już było rzadkie przystawianie... a w nocy już nie karmie od soboty.. zaczęło się od tego że co raz rzadziej się budził na cyca... później już 1-2 razy a później już wcale, wystarczyło dać smoka i obraca się na bok i śpi ładnie dalej... myślałam że to był jednorazowy wyskok z sb-nd ale mamy dziś piątek i tak było każdej nocy! tak więc karmienie piersią zakończyliśmy jeszcze przed skończeniem 8 miesięcy :( a myślałam, że będę karmić dłużej... cieszę się tylko że to była jego 'decyzja' nie musiałam nic kombinować, oszukiwać itd :) mimo wszystko nie przesypia całej nocki bez pobudki, bo trzeba mu dawać smoka, ale nawet nie wiem ile razy, bo robię to na śpiąco ;) tak więc powodzenia i wytrwałości dla tych z Was które są na etapie odstawiania! Maluszki więdzą same kiedy ma nadejść ten moment ;)
Pediatra powiedziała mi jeszcze taką ciekawostkę... nie wiem na ile to prawda.. że u człowieka, odruch ssania powinien zanikać między 8-11 miesiącem życia... jeśli w tym czasie się nie odstawi, to że potrzeba ssania powraca i w ten sposób może być jeszcze gorzej odstawić i można karmić nawet do 6 roku! ale to nie dlatego, że dziecko się najada, tylko że ma ten odruch ssania..to nie moje słowa ;)

Co do przyrostu wagi, nie ukrywam że też się przestraszyłam, ponieważ jak pisałam ostatnio przez miesiąc przybył tylko 240g! a teraz jak byłam w środę na wizycie to przez 20 dni tylko 120g! dodam że od prawie 1,5 miesiąca nie je cyca w dzień, a w nocy od tej soboty... więc myślałam że może mało mu daje, chociaż więcej się nie domaga... Pediatra mnie uspokoiła że wszystko jest ok, teraz będzie mniej przybierał bo jest bardziej ruchliwy, po za tym jak na swój wiek i wagę urodzeniową powinien ważyć 8 kg z hakiem a nie jak teraz 10270g... więc jest wszystko ok :) gorzej jakby nic nie przybierał no i nie miał tego zapasu który ma ;)

Kolejna sprawa to do książek, kartek jest pierwszy! :) Nie można nic koło niego wyciągnąć bo od razu by brał, hehe zresztą podobnie jest do pilotów, komórek, laptopów, kabli, wszystko co nie jest zabawką jest super :) a i ma też manie porywania ubrań swoich i naszych, jak tylko leżą w zasięgu ręki :) a jak tylko uda mu się coś 'zakazanego' chwycić to tak śmiesznie się cieszy na głos :D

Za 2 tygodnie o tej porze będziemy wyjeżdżać na nasze pierwsze wspólne wakacje :) już nie mogę się doczekać :) chociaż troszkę jestem przerażona, bo mamy 800km do zrobienia ;) ale oby tylko pogoda dopisała... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662862 przez siteczko
Oj ale się rozpisałam :| Przepraszam Was bardzo! :) Ale tyle tu nic konkretnego nie pisałam, że się nazbierało ;) Jeszcze raz przepraszam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662865 przez Ania14.09
siteczko twoja lekarka ma chyba rację.
U nas jest tak, wracam z pracy-cyc i nieważne, że Filip 5 minut temu wypił butle mleka, a w nocy, to mam wrażenie, że cyc, to smoczek. Już to przerabiałam z Magdą,a mąż żartuje, że to dlatego, że mam takie fajne cycki, że trudno sie odczepić :silly: :woohoo:

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #662887 przez kasia7775
Andra dokładnie taki skoczek mam, Czajusiątko mnie ubiegła :silly:

Ania moja koleżanka, która też karmi piersią mówi, ze chłopaki tak mają, ze nie mogą się od cyca odczepić ;)

Siteczko to gdzie w końcu jedziecie? No i za co przepraszasz, cieszymy się, ze jest co czytać i jest o czym pisać :lol:
A z zębami u nas odwrotnie, za 5 dni skończymy 9 miesięcy, a zębów 7 :ohmy:

A tu moje dwa rozbójniki :lol:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #662931 przez siteczko
Kasia hehe fajne te Twoje rozbójniki :) nieźle jak już się zabrał za szuflady, to teraz tylko patrzeć jak będzie z nich wszystko wyrzucał i robił po swojemu porządki ;)
A jedziemy nad nasze Polskie morze... do Dźwirzyna :) tam znalazłam fajne domki i w ogóle ośrodek przystosowany dla dzieci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663146 przez hanias
A my jedziemy za 3 tygodnie i też do Dźwirzyna B)

siteczko - u nas ze spaniem to jest odwieczny problem. A najbardziej mnie złości to że wieczorem odkladam ją do łóżeczka i sama zasypia a w dzień nie ma mowy, jak próbuję ją odłożyć to wydziera się i kończy się na bujaniu na rękach :huh:

Kasia - widzę że Oli już się wziął za szuflady heheh Oj niedługo trzeba będzie biegać za naszymi maluszkami.

U nas Hania póki co najbardziej zainteresowana jest płytami cd i amplitunerem. Jak mówimy "oj, nie wolno" to się odwraca i uśmiecha i cofa rączkę, ale czasem jest to silniejsze od niej i jednak się skusi by poprzestawiać płyty albo pokrętłem pokręcić heheh :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663442 przez siteczko
Hanias oj to znaczy że my wyjedziemy a Wy przyjedziecie ;) szkoda, że nie trafiliśmy na ten sam turnus ;) my będziemy od 8-15.06 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #663551 przez hanias
heheh a my 15.06 właśnie przyjeżdżamy a powrót 22.06. SZkoda, że się miniemy bo by nasze szkraby mogły razem powojować. Liczę na to że pogoda dopisze (nie zależy mi na nie wiadomo jakim upale, ale niech będzie ciepło, żebyśmy mogli chociaż pospacerować i poleżeć trochę na plaży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl