Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Poród

4 lata 9 miesiąc temu #864182 przez zauroczona222
Hej ! Jestem w 27 tygodniu ciąży z moją ukochaną córeczką ! Jednak przeraża mnie wizja porodu .. Boję się tego bólu, nie jestem odporna ;c Rozmawiałam już z ginekologiem i powiedział, że jest możliwość użycia znieczulenia i umówi mnie z anestezjologiem . Jednak najpierw chciałam się dowiedzieć o tym czegoś więcej, a mianowicie mam parę pytań . Jeżeli mam chorobę neurologiczną ( np. podejrzenie padaczki od pary lat ) czy należy mi się to znieczulenie? Czytałam, że wtedy powinnam dostać . Czy można mieć cesarskie cięcie na własne żądanie i czy poleca się? I czy można użyć znieczulenie zewnątrzoponowego przy naturalnym porodzie? Proszę o szybką odpowiedź ! :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #864232 przez zauroczona222
nikt na tym się nie znaaa????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #866509 przez srenka_918
Nie wiem jak to jest przy podejrzeniu padaczki, a Twój gin (o ile nie pracuje w szpitalu w którym będziesz rodzić) ma mało do powiedzenia na temat znieczulenia.
Wyszukaj sobie szpital w którym chcesz rodzić i tam dopytaj się o znieczulenia. W bardzo wielu szpitalach nie ma funduszy na ANESTEZJOLOGÓW tym samym jedynym możliwym znieczuleniem przy porodzie naturalnym jest gaz rozweselający który nic nie daje oprócz suchości w gardle, ale jak to powiedziała jesna z położnych jest po to aby rodzącą czymś zająć, by nie myślała o bólu a o oddychaniu gazem ;)

Jeżeli szpilat kktóry wybrałaś ma dośc anestezjologów, by jeden siedział na porodówce dla naturalnie rodzących to masz do wyboru znieczulenie podpajęczynówkowe i podtwadrówkowe (szczerze nie wiem czym się różnią, ona są w kręgosłup) Ja miałam znieczulenie do kręgosłupa przy histeroskopii przed ciążą i od tego czasu mam nawracające bóle kręgosłupa w miejscu podania znieczulenia, miały minąć po pół roku... Nie mijają... A podczas porodu to rwały mnie plecy jak cholera... A u nas w szpitalu tylko gaz...
Nawet jak trzeba było nagle zrobić cesarkę, to na anestezjologa czekali ok 30 min... W trybie zwykłym rodzące nie umówione na cesarkę, tylko takie że trzeba zrobić bo dziecko ustawione dupką, ale skurczy nie ma więc czas nie goni czekały po kilkanaście godzin na anestezjologa!!!!

Jak dowiesz sie co i jak w szpitalu, to wtedy będziesz mogła dopytywac się dalej i snuć marzenia jak miło rodzisz ;)
Słyszałam od niejednej mamy że rodząc ze znieczuleniem to jak nie rodzić, bólu brak ;)

Cesarka na żądanie tylko prywatnie, na NFZ muszą być jakieś przesłania ku temu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu - 4 lata 2 tygodni temu #866535 przez julka
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

 • Koszulka Regularna mama

  Regularna mama

 • Koszulka Brioko baby

  Brioko Baby

 • Dzienniczek ciąży

  Dzienniczek ciąży

 • Dzienniczek żywienia dziecka

  Dzienniczek żywienia

 • Dzienniczek żywienia maluszka

  Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2019 ZapytajPolozna.pl