BezpiecznaCiaza112023

Skurcze, twardnienie, napinanie brzucha w ciąży

9 lata 10 miesiąc temu #894152 przez nenupher
Od ok 22 tyg ciąży czuje takie twardnienie, napinanie brzucha. Lekarka przepisała mi Magne B6 2 -3 razy dziennie, a gdyby było dużo skurczów i bolesne to no-spe. Teraz jestem w 32 tyg. i co jakiś czas nadal je odczuwam. W pierwszej ciąży nie miałam czegoś takiego.

Czy macie podobne objawy i ew. co na to bierzecie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #908209 przez Izma181
mialam podobnie, dostalam nospe i tyle, ale jej unikam niby bezpieczna jednak na ulotce pisze ze przez lozysko moga sie dostac substancje do dziecka a tego nie chce. jestem w 26 tyg bole brzucha sa sporadyczne, przewaznie jak za szybko sie zerwe z łózka to mi brzuch twardnieje, to normalne wody plodowe itp... tak samo jak za dlugo siedze. nie ma czym sie przejmowac, to tylko odczucie dyskonfortu a nie jakis wielki bol;) najlepiej polozyc wyedy reke na brzuszek i milusinsko pogadac z dzieckiem wtedy szybko wszystko przechodzi a i humorek sie poprawia;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914193 przez baska92
witam.:) też tak mam czasami.takie rozpychanie po bokach odczuwam niekiedy,ale nie biorę nic,jedynie jak głowa mi peka to paracetamol.Jak za szybko pozycję ciała zmienie to tak cięzko w dole brzucha,jakbym byla przy końcówce ciązy. :S ale ogólnie daję radę pozdrawiam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914874 przez Izma181
bobaska92 mi tez lekarka powiedziała ze ból brzucha może byc wywołany przez za szybkie zrywanie się z łózka, za szybkie wstawanie itp, to niby jakos tak jest że wody płodowe stawiaja wtedy opór czy jakos tak i dlatego brzuch nas boli, nic powaznego, lepiej powoli wstawac, tylko jak powoli wstać o 3 w nocy jak sie siku zachce i to juz natychmiast!? bedzie lepiej, ponoc od 30 tyg juz tak brzuszek nie boli....ciekawe, pozyjemy zobaczymy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915449 przez baska92
co do chodzenia siusiu w nocy to fakt jest problem..szczególnie jak człowiek zaspany jest :dry: :blink: ciężko wyyyleść z tego łóżka.. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925208 przez Tygryssek
Przez twardnienia brzucha wylądowałam w szpitalu w 20 tc. Dostawałam no spę, a doraźnie brałam Aspargin. Niestety przez to zaczęła się skracać szyjka macicy i przyjmowałam luteinę. Do tego dużo leżenia. Ostatecznie ciążę przenosiłam o tydzień i urodziłam dziecko 4200g, 59cm siłami natury :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl