BezpiecznaCiaza112023

Gorący temat!

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #900861 przez patka89
Witam Mamusie.!

Postanowiłam założyć ten temat bo ciekawi mnie to co Wy sądzicie o tej sytułacji jaka pojawiła się ostatnio.
A mianowicie o tym dziecku z invitro co urodziło się chorę z wadami.
Moim zdaniem profesor Bogdan Chazan miał rację,że nie chciał usunąć tą ciążę jakby nie było to dziecko i miało prawo przyjść godnie na świat i godnie odejść ze świata.
Oglądałam ostatnio o takim dzieciątku krótki film na youtube,wiecie co aż się łezka zakręciła.
Co prawda tamto dzieciątko urodziło się w Anglii ale Jego rodzicie przyjeli,Go z wielką miłościa,i te 8 godzin jego króciutkiego życia dali mu ją,odszedł na rączkach kochającego tatusia,nie był dla swoich rodziców niczym gorszym.

Mówią lekarze,że takie dziecko nie widzi nie slyszy nie czuje,a jednak ten chlopczyk płakał to znaczy ,że jednak coś odczuwał.
Moim zdaniem każde dziecko ma prawo przyjść na ten świat,wiem,że to nie jest łatwe dla Rodziców ale jednak.

Najbardziej rozbawiło mnie,że matka ta która tak osądza profesora Chazana ma żal bo musiała mieć cesarkę hmmm wiele kobiet prosi się o cesarkę a Ona zrobiła wielkie hallo...

A Wy co sądzicie na ten temat?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #900939 przez Sophie25
Patka według mnie jest do podwójny ból dla matki wiedzac ze dziecko urodzi sie chore i umrze Nosisz dziecko pod sercem kochasz Go całym sercem a wiesz ze i tak pojdzie do nieba ja nie osadzam tu nikogo ale niewiem co bym zrobiła w tej sytuacji majac swiadomosc ze moje dziecko umrze i bedzie chore zmagało sie z zyciem boł jest straszliwy i to wybor matki chciała poprostu oszczedzic sobie cierpien i temu malenstwu ktore nie miała szans na normalny rozwój :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #900946 przez Anabelle
Ja bym doktora Chazana postawiła przy tym dziecku po porodzie, żeby sobie popatrzył jak się dusi, ma drgawki, wylewy do mózgu... Ciekawe czy taki zatroskany profesorek jakąś opiekę psychologiczną matce opłaci.
Polskie prawo pozwala na usunięcie ciąży z ciężkimi wadami i ja również bym taką ciążę usunęła. Nie wyobrażam sobie czuć ruchy dziecka przez kolejne tygodnie żyjąc ze świadomością, że jedyne czego dziecko doświadczy po przyjściu na świat to konanie w cierpieniu.
Co do cesarki to nie jest takie hop siup - to operacja i mogła tego kobieta uniknąć, a teraz każdą kolejną ciąze będzie miała podwyższonego ryzyka dzięki uprzejmości doktora Chazana. Do tego okres kiedy można znowu się starać po aborcji jest krótszy niż po cesarskim cięciu.
Mogłabym tak pisać dalej ale nie chce się denerwować - już mi wystarczy, że jak sobie wyobraziłam męki tego dziecka z układem nerwowym oraz tą matkę patrzącą na to konanie dziecka to się popłakałam jak głupia.
Chore to jest!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #900962 przez patka89
Wiecie moze i tak ake serio widzialam filmik. Podobnej sytulacji tyle ze rodzice byli szvzesliwi ze chodz chwile moga miec na rekach to dzieciatko teraz jestem mobilnie ake bede na kompie podesle linka.A co do cesarki nawet nie wiedzialam ze trzeba odczekac zeby moc starac sie o kolejne dziecko wiem ze 3 miesiace trzeba zyc bez seksu ale tego tez nie powiefziano mi w szpitalu tylko w internecie przeczytalam bo sama mialam cesarke bo ja za mala w biodrach na porod naturalny jestem.Wiecie ale tak swoja droga to ta kobieta mogla isc do innego lekarza tak mi sie wydaje skoro ten nie chcial.A to dzieciatko umarlo w srode o 20:35. Ale no sama nie wiem ciezko mi sie postawic po stronie tej mamy ale dziewczyny jak ogladalam jak bronia sie dzieci w brzuszku a to przed aborcja to masakra a to film o tym chlopcu co zyl 8 godzinhttp://www.elblag24.pl/fakty/86210-po-porodzie-opublikowali-wzruszajace-chwile-z-umierajacym-dzieckiem-a-facebook-usunal-ich-konto-wzruszajaca-do-lez-historia.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #900977 przez Marta1985

Anabelle napisał: Mogłabym tak pisać dalej ale nie chce się denerwować !


Mam tak samo :(

Ja przez ostatnie kilka dni się nasłuchałam o tym i spać nie mogłam :(

To jest tragedia tej rodziny okropna .... I to sprawa jest ich prywatna i nikt nie ma prawa ich osądzać bo nie wiadomo jak by się człowiek zachował w ich sytuacji.

Prof. podobno w młodości usuwał ciąże a teraz nagle się nawrócił .... on jest lekarzem, prawo jest prawem, gorliwym chrześcijaninem może być po pracy ....

On postąpił zgodnie z sumieniem ale już RODZICOM nie pozwolono postąpić zgodnie z nim.

Ja bardzo im współczuję to musi być straszna tragedia. I skoro poddali się in vitro to ciężkie chwile przechodzą od wielu lat ....

Patka ... tamci rodzice tak postąpili bo taka była ich wola i decyzja ... Ci czuli inaczej i inna decyzję chcieli podjąć - mimo wszystko zgodną z prawem.

Mój synek po porodzie był owinięty bardzo pępowiną dostał tylko 3 pkt mimo ze szybko okazało sie że będzie dobrze to musiał 1,5 doby lezec w inkubatorze pod kabelkami rożnymi i to był okropny widok który mnie do płaczu doprowadzał za każdym razem jak do niego chodziłam. Nie mogę sobie nawet wyobrazić co ci rodzice czuli patrząc na swoje dziecko wiedząc że umrze za chwilkę bo tu nie chodzi o to że było tylko upośledzone :(

Życie weryfikuje poglądy i nie nam jest oceniać bo w takiej sytuacji się nie znaleźliśmy i obyśmy się nie znaleźli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #901062 przez patka89
No nie nam oceniac tych rodzicow i ich decyzje.Ale skoro profesor Chazan nie chcial to mogli isc do innego lekarza w Warszawie jest wielu ginekologow.Okey cierpia Ci rodzice fakt ogladac jak dziecko gasnie ciezka sytulacja.Moja corcia byla w szpitalu tylko z zapaleniem ucha srodkowego ale jak widzialam jej raczke z wenflonem i ta okropna kroplowke to bylo smutne ze takie malenstwo a musi cierpiec moze to nie porownanie ale wiem ze zaden rodzic nie chcialby byc w takiej sytulacji jak Ci rodzice.Ale Ja chyba bym jednak urodzila to dzieciatko by milk swoj grobek tak bolaloby mnie to ze musze patrzec jak odchodzi chyba bym plakala dnie i noce ale chyba tak bym zrobila tak teraz czuje latwo mi sie pisze bo nie jestem w takiej sytulacji ale patrzac na moja niunie ktora tak pieknie spi sobie teraz to bym nie miala sumienia masz racje obysmy sie nie znalezli w takiej sytulacji bo to bardzo przykre

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #901100 przez Anabelle
Patka potrzymać dziecko w rękach?
Dziecko z nierozwiniętymi kośćmi twarzy i/lub czaszki często ma też inne deformacje. Nie leży sobie i nie śpi błogo. Organizm nie jest w stanie funkcjonować, organy często są na wierzchu, twarz jak po wybuchu bomby dosłownie. Gdybyś poszukała mocno w internecie to znajdziesz zdjęcia czy nawet filmy. To jest horror dla matki. Tyle lat się starać, wreszcie ciąza z invitro i zobaczyć taki widok?! To można w psychiatryku wylądować.

A co do grobu, to grób zawsze możesz zrobić. Nie musisz donosić ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #901127 przez patka89
Anabel moze masz i racje nie wiem nie widzialam takiego dziecka widzialam tylko ten jeden film z tymi rodzicami z Anglii i plakalam jak bobr ze to dzieciatko placze ale sie nic nie rusza i Oni tak ladnie sie nim zajmuja z miloscia i w ogole ze godnie przyszedl na swiat.Popatrzcie a niektore matki zdrowe dzieciaczki zabijaja! Medal ma dwie strony to fakt nie sprzeczam sie bo nie wiem jak to jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl