BezpiecznaCiaza112023

Przezierność karkowa

9 lata 2 miesiąc temu #962872 przez Madzia80
Witam. W zeszłym tygodniu lekarz stwierdził u mojego maleńtswa podwyższoną przezierność karkową tj. 4,30. Pozostałe parametry obecne. Nie dało mi to spokoju i poszłam do innego lekarza gdzie NT 3,60. Pozostałe parametry obecne. Zrobiłam również test pappa gdzie wyszło : wolne bata hcg- 0,623MoM, PAPP-A 1,286 MoM. w przyszłym tygodniu zdecydowałam się na amniopunkcję. Boję się co jest z moja dzidzia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 tydzień temu #976573 przez Lusek
Hej i jak już wiesz co i jak ??? wyszło :)
Też sie tego bałam ale u mnie było wszystko w porządku.
w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:

NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.

Powodzenia aby wszystko było dobrze.... ;) Trzymam kciuki

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #980486 przez ottokasia
Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie wyszło ok. Niedawno szukałam informacji właśnie na ten temat i znalazłam pocieszający artykuł o tym, że to badanie (na przezierność karkową) jest przeceniane. Postanowiłam go wkleić w tym wątku bo myślę, że choć troszkę uspokoi skołatane nerwy niektórych dziewczyn. To ten artykuł: http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/zdrowie-i-badania-w-ciazy/761-usg-zbyt-czesto-stwierdza-zespol-downa.html Wiem, że czasem zdenerwowanie bierze górę i wówczas takie informacje trochę koja nerwy. No, ale strach pozostaje. W każdym razie tutaj cytat z artykułu "Doktor Hylton Meire, autor publikacji, rozważa, czy badanie ultrasonograficzne jest aż tak wiarygodne, jak się powszechnie przyjmuje. Głównym przedmiotem wątpliwości naukowca jest brak danych naukowych na temat wykonywania pomiaru przezierności karku płodu jako rutynowego testu przesiewowego na obecność wad genetycznych, zwłaszcza zespołu Downa. (...) Naukowiec wykazał, że wartość przypisywania badaniu przezierności karku jest przeceniana". Zachęcam jednak do przeczytania całości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl