BezpiecznaCiaza112023

ubezpieczenie , ciąża i poród w niemczech

8 lata 9 miesiąc temu #990911 przez jagodzianka96
Witam, pisze z takim pytaniem. Mieszkam w niemczech od ponad 3 miesięcy. Okazało się ze jestem w ciąży (pieczątek) . Chłopak ma założoną gewerbe ale nie opłaca ubezpieczenia niemieckiego tylko ma polskie turystyczne tak jak ja i córka. Moje pytanie czy jeśli chłopak skorzystał by z ubezpieczenia niemieckiego to czy ja i córka również były byśmy podpiete do jego ubezpieczenia niemieckiego? I moje drugie pytanie. Czy z urzędu pracy mogę dostać darmowe ubezpieczenie ? Nie pracuje . Jestem w ciąży i nie mogę podjąć pracy. Proszę mi jakoś doradzić w kwestii ubezpieczenia żeby pokrywalo ciążę, poród oraz dalsze życie po porodzie. Proszę o odp :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991160 przez ann-sunshine
Najlepiej by było gdyby mąż mógł mieć opłacane składki na ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech i mógłby wtedy dopisać was do swojego ubezpieczenia, tak samo jak to funkcjonuje w Polsce. Jeżeli nikt z Was nie pracuje w Polsce i składki tutaj nie są odprowadzane, to nie jesteście ubezpieczeni w Polsce. Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego można się posługiwać tak długo jak jest się osobą ubezpieczoną lub uprawnioną do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej. Jednakże nie służy ona do leczenia planowanego, a jedynie daje możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w nagłych wypadkach lub w zachorowaniu. Możecie też dopytać w AOK o możliwość indywidualnego ubezpieczenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl