BezpiecznaCiaza112023

"Motylki" w brzuchu

5 lata 1 miesiąc temu #1068522 przez ana.p
Kiedy po raz pierwszy poczułyście ruchy swojego dziecka, który to był tydzień ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 miesiąc temu #1068531 przez majka_k
Pierwsze ruchy, takie niewinne i bardzo delikatne poczułam w 22 tygodniu a później to już z górki, kopanie i rozpychanie :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 miesiąc temu #1068533 przez gier.barbara
Świadome odczucie ruchu to w 21 tc, wcześniej trudno było mi sprecyzować. U mojej siostry dzieciątko zaczęło kopać już w 18 tc ruchy były gwałtowne i widoczne przez skórę. Wierciło się i rozpychało przez 24 godziny na dobę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 miesiąc temu #1068541 przez kujawianka_z
Położne ze szkoły prenalen twierdzą, że pierwsze ruchy dziecka pojawiają się pomiędzy 15 a 20 tygodniem ciąży, przy czym w pierwszej ciąży ruchy pojawiają się później, tak samo kobiety szczupłe szybciej wyczuwają ruchy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 tygodni temu #1068550 przez majka_k
Stwierdzam, że te motylki są cudowne, dzisiaj zauważyłam małą stópkę na swoim brzuchu :). Zauważyłam jeszcze jedną zależność, gdy ja trzymam ręce na brzuchu maluch szaleje, wierci się i skacze, natomiast gdy swoje ręce położy mąż jest spokój. Czy też tak macie, czy tylko u mnie dziecko już czuje respekt przed ojcem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 tygodni temu #1068553 przez gier.barbara
Ja mam podobną sytuację, gdy chcę pokazać mężowi łokieć lub stopę maluch zaprzestaje wiercenia. Ogrzewaliśmy nawet dłonie męża lub trzymał przez kilka minut dłonie na brzuchu ale nic to nie dało ;), nie potrafię rozgryźć tego orzecha ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 4 tygodni temu #1068558 przez Zara345
He He miałam podobnie :) coś w tym musi być, jakby zastygał maluch, jak tata trzymał brzuszek. Wiercenie odczuwałam w 20 tygodniu i później już kopniaki były regularne. o naszą dzidzię bardzo się staraliśmy, pomógł Cyclotest MyWay komputer cyklu, teraz cenimy każdą minutę z maleństwem, nie ma większego szczęścia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 tydzień temu #1068598 przez kujawianka_z
W moim brzuchu obecnie dochodzi chyba do "przemarszu wojsk" ;), brzuch faluje i pływa. Rozpychanie, wyciąganie i przeciąganie, czyli gimnastyka całodobowa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 tydzień temu #1068602 przez gier.barbara
Jeśli "przemarsz wojsk" to może ciąża bliźniacza lub więcej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl