BezpiecznaCiaza112023

zabawy z dzieckiem 7 m-c

14 lata 3 miesiąc temu #344 przez kasiora
jak myslicie w co mozna sie bawic z dzieckiem 7 m-c??
chodzi mi o zabawy tybu "kosi lapki", "a kuku",:-)nie koniecznie zabawkami.
moje pomysly sie juz wyczerpuja...

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #350 przez Mirella
My oczywiście też a kuku:) U nas to wygląda tak, że Klaudusia kładzie sobie sama pieluszkę na twarzy i czeka aż się jej zdejmie i powie "a kuku", wtedy się głośno śmieje.
Poza tym oglądamy sobie książeczki, nazywamy obrazki, maglujemy w kółko te same wierszyki, żeby to się dziecku znajome wydawało, i na przykład na słowa :"Do biedronki przyszedł żuk" zawsze się uśmiecha:)
No i oczywiście nieśmiertelny saaaaamoooooolooooot:) uwielbia jak się ją podnosi do góry i kręci, albo kładzie na rękach na brzuszku i "lecimy" przez pokój:)
i jeszcze noski-eskimoski, czyli pocieranie noskiem o nosek, też się wtedy śmieje
przyznaję, niezbyt to wymyślne, może ktoś ma bardziej kreatywne pomysły?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #359 przez Katarzyna
Przypomniał mi się wierszyk "idzie rak, niebo rak jak ugryzie będzie znak". Ręka wędruje po ciele maluszka i w momencie "będzie znak" delikatnie udajemy szczypanie malucha :)

Jest też taka książka "Zabawy z niemowlakami" opisane są w niej przeróżne pomysły na zabawę. Także takie wierszowane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #360 przez kasiora
super dziekuje za nowe propozycje :-)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #549 przez ejustysia
Ja ucze synka bić brawo, robić pa pa i tyniu tyniu, troszke cierpliwości i w 2 tygodnie synuś ladnie robi pa pa, i tańczy przy muzycce, oprocz tego synek bardzo lubi byc prowadzony za rączę, ale ma 9 miesiecy więc jeszcze troche. Dużo mu opowiadam bajek intonujc glos, najbardziej chyba lubi jednak naśladowac miny i dzwięki, ja pokazuje mu dziubki ustami i on też, ja robie ba ba ba i on też, ogolnie synkowi podoba sie wszystko co nie jest zabawką i co można robić razem ze mną. Polecam też klocki, ja mam takie miseczki fisher price z ktorych buduje sie wieze, sa tanie i są ulubiona zabawką

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #909 przez aniaw
Dzidzia mojej koleżanki uwielbia noszenie na ramionach, bieganie na czworakach (a już śmieje się uroczo jak ja odwiedzam kumpelę i obie biegamy na czworakach) :laugh:
Poza tym ostatnio bawiłyśmy się bańkami mydlanymi :blink:
Fajnie było być dzieckiem :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #915 przez poli
Moje dziecię bardzo lubi jak z nim cwiczę :) Tzn ja np. robię brzuszki, kładę go na brzuchu , a on myśli, że się z nim bawię :) Tak samo cwiczę ręce podnosząc go góra dół pod paszkami i nogi robiac z nich na czas cwiczeń huśtawkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #975 przez ooOJaJagodkaOoo
z moim maluszkiem nie da się jeszcze bawić, ale fajnie jest poczytać doświadczenia innych mam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1046 przez kasiora
ejustysia napisał:

Ja ucze synka bić brawo, robić pa pa i tyniu tyniu, troszke cierpliwości i w 2 tygodnie synuś ladnie robi pa pa, i tańczy przy muzycce, oprocz tego synek bardzo lubi byc prowadzony za rączę, ale ma 9 miesiecy więc jeszcze troche. Dużo mu opowiadam bajek intonujc glos, najbardziej chyba lubi jednak naśladowac miny i dzwięki, ja pokazuje mu dziubki ustami i on też, ja robie ba ba ba i on też, ogolnie synkowi podoba sie wszystko co nie jest zabawką i co można robić razem ze mną. Polecam też klocki, ja mam takie miseczki fisher price z ktorych buduje sie wieze, sa tanie i są ulubiona zabawką

u mnie jest podobnie mojemu synkowi tez wszystko sie podoba co nie jest do zabawy... oststnio mu dalam do zabawy plastikowe pojemniki na jedzenie, ucieszylo go to lepiej niz jakas zabawka :lol:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1051 przez Scholastyka21
Ja staram się aby mój synek poznawał jak najwięcej faktur, kształtów, wzorów itp. daję mi np. do zabawy kartonik, a on sobie go obraca w rączkach, ogląda, oczywiście po jakimś czasie wszystko musi przejść buziowy atest, ale staram się tego unikać.
Bawimy się też w standardowe akuku i kosi kosi, tak naprawdę to sa najlepsze zabawy, no i wspomniane przez Panią Katarzynę "idzie rak nieborak..." to mój synuś uwielbia, szczególnie jak sie go delikatnie pod szyjką szczypie to śmieje sie na całego.
Polecam jeszcze robienie domowych zabawek, typu grzechotka z pudełeczka napełniona jakimiś gruchoczącymi groszkami (oczywiście szczelnie zamknięta) lub dla starszych dzieci telefon z kubków połączonych sznurkiem, sama sie tak bawiłam w dzieciństwie.
Miłej zabawy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1100 przez tusienka
Mnie też już się wyczerpują pomysły na zabawę z moim niezwykle ruchliwym Szkrabem. Jest akuku, jest raczek-nieboraczek, warzyła sroczka kaszkę, samoloty, taniec w ramionach mamy. Poza tym często Mu śpiewam, wykonując przy tym różne miny, czy gesty, przez co Benio łatwiej je zapamiętuje i szczerzy swoje uzbrojone w jeden ząbek dziąsełka, kiedy spodziewa się zobaczyć znaną sobie czynność :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1545 przez czarna28

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1548 przez czarna28
www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dzieck...7-do-9-miesiaca.html
myśle ze sie przyda ja narazie sie ich ucze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1575 przez Scholastyka21
fajne te rymowanki, też się pouczę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1588 przez kasiora
czarna28 napisał:

www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dzieck...7-do-9-miesiaca.html
myśle ze sie przyda ja narazie sie ich ucze:)

swietne :) moj maluszek bedzie zachwycony :side:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl