BezpiecznaCiaza112023

niejadek

14 lata 4 tygodni temu #10064 przez jedynaczka
od prawie dwóch tygodni mój mały eM stracił całkowitą ochote na jedzenie wszelakiego rodzaju obiadków. Czasem zje kilka łyżeczek i to wszystko.. a wcześniej zajadał sie wszystkim ze smakiem.
Nie wiem teraz co mam robić, może ogólnie odstawić i nie namawiać?
Oczywiście nie zmuszam go na siłe do jedzenia, no ale samo mleko i kaszka w diecie takiego malucha to raczej za mało.
Może znacie jakieś sposoby aby mały zaczął jeść z powortem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10110 przez sara125
nie martw vsie moj wcale nie cche jesc mleka ale odkrylam dlaczego.bo nie chce z butli... lyzeczka je pieknie... moze dziasla go bola moze zabki ida:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10146 przez jedynaczka
no właśnie ma już dwa ząbki, znaczy się przebiły i rosną dalej... ale widać ze ma napady bólu dziąsełek.. myślisz że to od tego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10149 przez Mirella
u mnie to samo już od dłuższego czasu, tylko łyżeczka :) a jak był poważny problem z jedzeniem, to sie okazało że to zapalenie gardła :( bolało przy jedzeniu i stąd problem.
Sara ma rację, może ząbki idą i dziąsełka bolą, i wtedy jeść się nie chce, bo myślę zę jakąś poważniejszą chorobę to już byś zauważyła. Na ząbkowanie polecam dentinox N

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10152 przez Madzia89862
skoro na dole mu zabki wyszly to mozliwe ze zaczynaja dziaselka u gory byc podraznione:)moj maluch tak mial na dole ledwo co przebily sie to po tygodniu siedzial z paluchem w buzi i gorne dziaselka sobie sam masowal i prosze czuc pod palcami juz zabki znowu:)te byl troche rozdrazniony ale wtedy nie rozszezalam mu diety takze nie wiem ale mozliwe tez ze jakas infekcje zlapal i poprostu nie ma apetytu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10188 przez sara125
jedynaczka mysle ze to zabki. moj mimo ze butli nie chce nawet mleka tylko kaszki i lyzka to jak bola dziasla to nic a nic nie chce tylko zimne napije pije.nie zmuszam wazne ze pije przynajmniej sie nie odwodni ale caly czas probuje cos mu dac do zjedzenia. chociazby deserek na zimno albo biszkopta czy herbatnika.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 tygodni temu #10383 przez jedynaczka
pewnie macie racje... ale mimo wszystko sie martwie ;/
eh.
też próbuje co chwile podsuwać coś do jedzenia, ale jedynie butelke przyjmuje...
mam nadzieje że za niedługo to sie rozwiąże.. po dolnych ząbkach też nie chciał jeść ale przez dwa dni było normalnie z jedzeniem a teraz znów sie zaczynają własnie cyrki..
no ale bede próbowała do bólu:)

a co do DENTINOXU to mam kupiłam już jakiś czas temu, ale u nas on sie nie sprawdził wogóle..
nic a nic nie pomaga, ani na chwilke ;/
pewnie wypróbuje jakiś inny..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31597 przez jedynaczka
ja musze znów ponowić temat..
od pewnego czasu mój mały jadek stał sie całkowitym niejadkiem...
nie akceptuje prawie że niczego do jedzenia...
nie chce jeść... zamyka buzie, odwraca sie, krzyczy.. gdy już mu wcisne coś do buzi to oczywiście wypluwa..
i to już się ciagnie prawie miesiąc czasu...
może macie jakieś sprawdzone sposoby na niejadka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31602 przez Mirella
wypisz wymaluj Klaudia.... tyle że nie wypluwa, ale jak się uprze to nic jej do buzi nie włożę, może to etap taki i trzeba to przetrwać? U nas pomaga, o zgrozo, oglądanie reklam w telewizji.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31610 przez sloneczko
ale Mirella jak sie Klaudia czy eM przyzwyczaja do telewizji to beda godzinami jesc, i to tez sie nie najedza, ja uwazam to nie za dobra metode.

wiadome to sa za mele dzieci zeby wytlumaczyc, ze jak nie zjesz to nie bedziesz miec sily, czy bedzie ci zle, ale hm, moze jakies owoce chociaz albo plyny, niekonieczkie kawalki ziemniaczkow (niewiem co mu jedynaczka podajesz) sama niewiem.

jedyne co powiem to z moim chrzesnikiem tez byla taka sytuacja i jest do dzisiaj, to byla tragedia, teraz jeszcze zje co nieco, ale cos niefajnego. i wlasnie tez mysleli ze jak bajke puszcza to bedzie super, bajka sie skonczyla a talerz byl pelny, i on ma teraz 6 lat i do dzis tak jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31617 przez Mirella
A widzisz słoneczko, a u nas bajka czy coś nie działa, a wystarcza jedna przerwa reklamowa i obiadek zjedzony :)
Ja też uważam że metoda jest do kitu, ale jak nic innego nie działa, to sięgam po pilota.... Jeszcze do niedawna recytowałam jej wierszyki przy jedzeniu i było cacy, teraz juz wierszyki nie działają. No czasem książeczkę przy jedzeniu ogląda i się udaje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31635 przez Madzia89862
dziewczyny to jest taki okres przejsciowy ja wychodze z takiego zalozenia ze jak nie chce to nie a jak zglodnieje sam wezmie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31641 przez jedynaczka
Madzia no własnie ja też wychodziłam z takiego założenia i na początku go nie zmuszałam, niestety to nie działało bo im bardziej był głodny to wydzierał sie w niebogłosy i już nic nie dał sobie wepchnąć... u nas działa jedynie kasza i to o zgrozo z butelki...
własnie wczoraj Mirella wyczaiłam że mały na balkonie zaczął jeść :) zjadł dwa serki na raz :)
więc chociaż tyle :)
chyba sie przeniose z jedzeniem na balkon, wczoraj w nocy specjalnie gotowałam rosołek bo to jego ulubione danie, mam nadzieje że dziś zje chociaż miseczke...
kurde zastanawiałam się czy nie udać sie do lekarza bo jakieś kropelki albo coś na apetyt co o tym sądzicie?
nie dawno eM wyszedł z anemi i pewnie znów nas to czeka jak nie zacznie normalnie jeść

Słoneczko małemu próbuje wszystko dawać, ugotowaną marchewke taką do rączki, paróweczki dla dzieci takie jedzenie nawet zeby nie musiał w krzesełku siedziec... no ale ugryzie kilka razy i wyrzuca... normalnie chyba osiwieje przed 30 przez niego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31644 przez sloneczko
moze zacznie jesc, gorzej bo ranki i wieczory sa zime to bedzie jadl z zimnym powietrzem.

wiecie co ja tez sie zastanawialam bo kiedys Laurze probowalam na lyzeczce jablko z hipp podac i zjadla moze z dwa razy i koniec, a jak ma w butelce to pieknie wszystko je, a jak sie skonczy to sie domaga, a ona zabkuje, czyli cos w tym musi byc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #31646 przez jedynaczka
rano mały po przebudzeniu dostaje kasze.. drugie sniadanko cos tam zje.. najgorsze sa obiadki... moze jak sie nauczy na balkonie to z powrotem zacznie jesc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl