BezpiecznaCiaza112023

Dlaczego nie chce pić mleka z butelki???

14 lata 5 dni temu #13161 przez Agatha_
Witam!!!
Mam taki problem mój synek właśnie skończył 10 miesięcy (ur.czerwiec 2009)i chciałabym mu wreszcie wprowadzić mleko modyfikowane bo potrafi całą noc spędzić przy cycu a staje się to bardzo męczące.

Jak tylko widzi butelkę wpada w histerię. (wygina się płacze)

Inne pokarmy je ale dawane tylko łyżeczką (nawet herbatkę) Próbowałam już różnego rodzaju butelek i smoczków i nic... Dodam jeszcze że jak skończył 7 miesięcy wypluł smoczka z którym wcześniej się nie rozstawał (od tego momentu zaczęły się problemy z butlą)

Co robić brakuje mi pomysłów. Próbować go przegłodzić (skoro nie chce jeść niech nie je???) POMOCY!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu - 14 lata 4 dni temu #13222 przez Moniq
niektóre dzieci nie tolerują butelek i co byś nie robiła nic to nie zmieni, mój bratanek taki jest, tylko łyżeczka :) jak widzi butlę, to wpada w szał i za nic nie da się nakarmić

ale możesz jeszcze spróbować kubka niekapka ale nie takiego standardowego z dziubkiem tylko takiego z uszczelką dookoła, dziecko musi ssać brzeg kubeczka żeby pić, moja Niunia go bardzo lubi i tylko z niego pije, taki oto www.lovi.pl/produkty,kubek_360.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13234 przez kaska80
Witam
Mialam ten sam problem z moim drugim synem karmilam go tylko piersia 6 miesiecy gdy dodalam mu stale pokarmy chcialam go tez czyms poic problem sie okazal gdy nie chcial wziasc butelki do buzi i trzeba bylo mu dawac pic lyzeczka
to samo z mlekiem kupilam wszystkie mozliwe butelki i to tez nie pomoglo tak ze zostala mi lyzeczka a potem normalnie z kubka na szczescie szybko sie nauczyl
obawiam sie ze nic nie poradzisz a na noc dawaj dzidzi cos pozywniejszego a placz w nocy spowodowany jest brakiem cyca a nie glodek tez tak mialam wspolczuje musiasz byc silna i go oduczyc jesc piers w nocy powodzenia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 dni temu #13239 przez Mirella
U mnie butla w dzień jest nie do przyjęcia, po prostu Klaudia odpycha rączką i koniec dyskusji, to wzięłam się na sposób i herbatkę w dzień a mleko nad ranem podaję jak śpi, przez sen pięknie z butli wciąga, a jak nie śpi to nie chce i już :) Normalne posiłki tylko łyżeczką już od dawna, a z kubka nie kapka pić nie chce

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97638 przez Scholastyka21
Dziewczyny ten wątek mi trochę rozjaśnił sytuację. My mamy taki problem, że Florek od jakiś 2 tygodni w ogóle wieczorem nie chce mleka. A przecież to jego jedyne mleko dziecięce w ciągu dnia i uważam, że jeszcze za wcześnie na jego odstawienie. Moje rozjaśnienie dotyczy tego, że może własnie chodzi o butelkę Hmm bo właściwie tylko wieczorem ma z nią styczność, a tak to albo z kubka, albo z bidoniku z słomką. Spróbuję więc dać mu dziś z bidoniku mleko i zobaczę co dalej.

A jak myślicie, czy chodzi własnie o to? czy może być jakaś inna przyczyna? (dodam że mleka nie zmieniałam)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97640 przez SISUNIA88
u mnie mały na początku jeszcze jak karmiłam piersią nie chciał pić z butelki herbatek..miałam butelkę z Aventu zmieniłam na Lovi i mały pije..teraz już mleko z butli ale tylko z tej z Lovi... mają takie fajne smoczki i mu odpowiada :laugh:

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97641 przez Emme
pamiętam jak jakiś czas temu koleżanka mówiła, że jej córka (w sierpniu będzie miała 2 lata) nie chciała mleka. trwało to przez jakiś czas. wyglądało to jakby wszystkie produkty mleczne jej się przejadły i po dłuższej przerwie znów z chęcią piła mleko i jadła kaszki. może to taki etap?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97702 przez natmur11
corka kolezanki w 6miesiacu odrzucila mleko a moj brat jak skonczyl rok. moze tez o to chodzi. albo sprobuj jeszcze z niekapka mu dac. ja w ogole wszystkie butelki juz schowalam i teraz tylko niekapek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97835 przez Scholastyka21
jest mały sukces! zrobiłam florkowi pół porcji i przelałam do bidoniku ze słomką, z którego pije na codzien i wypił bez żadnego ale prawie wszystko :) myślę więc że chodziło o niechęć do butelki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97943 przez raczek10
Dzisiaj na TV7 Zawistowska radziła rodzicom 4_latka jak oduczyć go od butelki smoczków i pieluch jednym słowem to był szok 4-latek i pieluchy :ohmy: Tak dziecko zestresowali że normalnie załatwić się nie może tylko w pieluchy :(
Nasz Jaś ma 7 miesięcy i od miesiąca nie chce pić mleka z butelki woli jeść kaszkę i całą resztę tylko nie butelkę!. Ale w nocy pije przez sen 2 razy po 150ml
Więc małymi kroczkami będziemy się żegnać z butelką :)

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97984 przez natmur11
raczek moze tez sprobuj niekapek?
mi kolezanka opowiadala jak babcia zestresowala 2 letnie dziecko zeby oduczyc ja pieluch ze doszlo do tego ze dziecko jak mama byla w pracy nie robilo wcale siusiu. potem moja kolezanka sie nie zajmowala jakis czas i mowi ze koszmar ta dziewczynka na pytanie czy chce siusiu odpowiadala "nie nie ciociu naprawde nie chce" z takim strachem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 tygodni temu #97999 przez Manga
Scholastyka dlaczego nie ma Cię w wątku: mamusie 2009? Hmmm? Zapraszamy! :)

A co do mleka - Aleks odkąd pożegnał się z piersią (15miesięcy), w ogóle nie pije już mleka. Poruszałyśmy gdzieś ten temat na forum. Więc nawet gdyby Florkowi się odwidziało, to się nie martw. Ale chyba rzeczywiście w Waszym przypadku problem tkwi w smoku. I w sumie wie co robi, bo jest już przecież dużym chłopakiem, więc po co mu butla ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045463 przez antosia
Wszystko zależy od danego dziecka. Przeczytajcie sobie artykuł, który wisi tutaj - www.lovelylife.pl
Temat tam ogarnięto, chociaż oczywiście wszystko zależy od przypadku danej osoby - cuda są zbędne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060666 przez Ajra
Jeśli dziecko nie chce pić mleka, można spróbować takich rozwiązań www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/co-jesli-d...nie-chce-pic-mleka-0 Zawsze to jakieś wyjście, chociaż wydaje mi się, że on po prostu wie, że jak będzie pił z butelki, to nie dostanie piersi. Zapewne jak na widok butelki robi histerię, to dajesz mu cyca. Tym sposobem sama go uczysz, że butla = histeria = cyc. Dziecko nie jest przecież głupie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 miesiąc 2 tygodni temu #1080597 przez KarolineCZ
My powoli wprowadzaliśmy mleko modyfikowane. Zdecydowaliśmy się na mleko Bebilon Pronutra - Advance, które powinno się podawać od szóstego miesiąca życia. Mleko to zawiera witaminy A, C i D i zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszą córeczkę. Mleka Bebilon bez problemu kupisz w DOZach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl