BezpiecznaCiaza112023

Jak oduczyć malucha cyca:)

13 lata 11 miesiąc temu #14045 przez Madzia89862
jak jest już ten wątek to przepraszam ale nie widziałam go.Moze jakas doświadczona mama sie wypowie?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14047 przez Moniq
Madzia masz już w planach odstawienie Małego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14048 przez Madzia89862
tak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14083 przez Mirella
A czemu tak wcześnie? Ja w tym czasie to płakałam że chciałabym jeszcze karmić a nie mam czym....No ale to Twój wybór, nic nam do tego.
Tylko tak myślę ze ciezko Ci będzie bo to małe dziecko, starsze chyba łatwiej, z cyca się wyrasta, tak mi się wydaje. Zawsze możesz głodnemu dziecku dawać butelkę zamiast cyca, naje się i nie będzie chciał bo nie będzie czuł potrzeby. Ale zebyś Ty wiedziała jakie to paskudne uczucie jak dziecko sie do cyca odwraca a potem takie zdziwione i rozczarowane jak kawał gumy do buzi dostaje... Do dziś mam ten widok w oczach...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14102 przez Madzia89862
coż.mysle o powrocie do pracy to raz a dwa juz widze ze bede miala z tym problem bo Fifi sie nauczylze nawet po obiadku czy deserze musi dostac cyca bo chce spac a inaczej nie zasnie.problem jeszzce tkwi w tym ze on nie chce mleka sztucznego zbytnio.wyprobowalam wszystkie rodzaje i mu nie smakuje.poza tym jakos mnie odraza mysl ze mial by maly do roku wisiec mi na cycu bo tak jest zalecane niby.poprostu o tym mysle.ale szukam praktycznych porad,a nie krytyki:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14108 przez Moniq
ja na razie nie mam własnego doświadczenia ale od znajomych trochę słyszałam, niektóre maluchy wyrastają z cyca ale to chyba częściej dziewczynki; niektóre "siłą" trzeba odstawiać :/ Fifi jest malutki więc możesz mieć większy problem, najpierw przekonaj go do butli a potem do mleka modyfikowanego, pisałaś że żadne mu nie smakuje, możesz na początek mieszać mu modyfikowane z własnym;
ja mam podobny problem, bo nauczylam małą zasypiać w ciągu dnia przy cycu, czasem muszę wyjść, próbuje sobie dorabiać czasem i ostatnio daję jej przed spaniem mleczka z butli, by oduczyć ją zasypiania przy cycu, czasem się udaje a czasem nie; teraz karmię ją piersią cztery razy na dobę, reszte daję jej obiadek, deserek i kaszkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14109 przez Mirella
Kurczę Madzia, to nie tak, przepraszam, ja nie chciałam Cię krytykować, napisałam tylko swoje zdanie i o swoich doświadczeniach z przymusowym odstawieniem. Przepraszam jeśli Cię uraziłam w jakikolwiek sposób.
Co do praktyki to przypomniało mi się ze niektórzy radzą zeby to tatuś usypiał malucha bo tatuś nie ma cyca, i dziecko się oduczy, chociaż płacz na początku będzie. Ale Twój mąż jest za granicą, dobrze pamiętam...?
Jeszcze raz przepraszam, naprawdę nic złego nie miałam na myśli.
A i widzę że Twoje dziecko ma prawie sześć miesięcy to już niedługo powinno przejść całkiem na karmienie łyżeczką, to też będzie łatwiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14122 przez Madzia89862
nic nie szkodzi Mirello tylko tak mi sie smutno zrobiło bo od kazdego slysze slowa krytyki ze jeszcze za wczsnie itp..:(jezeli nie odstawie malego od cyca pozegnam sie z praca:(a tak maz poki co w niemczech siedzi:(a co do karmienia lyzeczka to maly je juz obiadki,deserki,kaszki jednak tez nie chce:(problem jest z butla bo mu nie idzie ssanie jej bo jes ciezej a z cyca latwo leci:/i herbatke daje mu tez lyzeczka.juz sama ni wiem co robic.dobija mnie fakt ze mimo ze maly zje obiadek posiedzi chwile i zaraz dopomaga sie cyca i idzie spac na jakies pol godz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14132 przez Mirella
Kurczę a wszyscy mówią, żeby dziecku butli nie dawać bo z butli samo leci i potem leniwe się robi i cyca nie chce... Ja smoczki poprzebijałam żeby były większe dziurki, bo rzeczywiście było kiepsko. Rozgrzałam widelec nad gazem i kujnęłam :) A z kaszkami to u nas jest tak że jedne smakują bardzo a inne wcale, może u Was jest podobnie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14137 przez Madzia89862
no ja kupilam rozne smaki i te normalne bez dodatkowego skladnika owocowego z bobovity i lipa.probowalam kaszke rozcienczyc nawet w wiekszej ilosci by byla do picia i tez lipa.coz jak butli nie chce trudno nie bede uczyc.niedlugo bedziemy podchodzic do prob picia z kubeczka niekapka.moze wtedy bedzie le[iej.maz jak dzwoni do nas na skype to mowi ze jak strace prace to trudno.maly bedzie zadowolony bo bedzie siedzial z mamusia :)ale sam nie ukrywa ze chcialby sie ze mna napic lampke wina jak wroci bo ominie nas wspolna rocznica slubu a tu wychodzi na to ze bede karmic i nie wypije nawet lyczka.ale juz nie o to sie rozchodzi.jestem rozdarta doslownie na pol.z jednej strony chce karmic jeszcze troche bo wiem ze dla zdrowia malucha i wsumie takie bezpieczenstwo czuje wtedy maluch i bliskosc a z drugiej jak on mnie chapnie czasm az do krwitymi swoimi zebolami,szklanki w oczach staja i strach przystawic go ponownie by nie ugryzl w to samo miejsce,no i powrot do pracy-ale juz to omijam.:((

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14142 przez Mirella
Madzia, ale przecież jak pójdziesz do pracy to ktoś z dzieckiem zostanie i ten ktoś go uśpi, i będzie musiał sobie szkrab bez cyca poradzić, przyzwyczai się zobaczysz :) A Ty możesz go pokarmić na dobranoc :)
Praca niby nie najważniejsza, ale dobrze jak jest, jak masz dobrą pracę to nie trać jej, o nową trudno....
Mama musi być praktyczna niestety...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14144 przez Kathi
ja nie pomoge, ale też się zastanawiam jak to będzie, czy mały sam podziekuje, czy będę musiał mu pomóc :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14162 przez Madzia89862
praca jak praca.nie jest spelnieniem moich marzen.a boje sie wlasnie z drugiej strony czy ja tez bede potrafila wrocic spokojnie do pracy i zostawic malucha pod opieka babci.pozyjemy zobaczymy.przedeskutuje to jeszcze z mezem.ale dziekuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14199 przez Moniq
niezbyt Ci Madziu pomogłyśmy :( szczerze Ci powiem, że współczuję decyzji do podjęcia, sama się z tym zmagałam, i teraz jestem na wychowawczym, tylko czasem jakąś małą robotkę złapię ale to wieczorem lub popołudniu i wtedy mała z tatusiem na 1-2 godz zostaje, ale ja mam super szefa i wiem że po wychowawczym ta praca będzie na mnie czekała :)
może Fifi taki bezkaszkowy będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14204 przez Madzia89862
no bez kaszkowy bez mlekowy to ma tylko obiadki i deserki jesc?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl