BezpiecznaCiaza112023

Karminie maluszków

13 lata 9 miesiąc temu #24516 przez sloneczko
dziewczyny wczoraj wypilam to karmi, a w nocy musialam pokarm odciagac bo myslam ze cycki rozwali, kurcze. mmmm ale pyszne bylo, pomimo ze nie to co normalne ale zawsze smaczek jest.

a na taki upal, takie zimne z pianka...mmm jeszcze musze poczekac z tym szalenstwem, no i karmi tez zbytnio nie dla mnie bo wiecej sie nameczylam, nie zdawalam sobie sprawy ze az tym mi pokarmi przybedzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24527 przez jedynaczka
o prosze więc to aż tak pobudza ?? :)
kurcze szkoda że sie dowiedziałam o takim 'cudzie' po fakcie... :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24572 przez Moniq
oj pobudza, pobudza, ja miałam trochę problemów z laktacją a po karmi żadnych; w szpitalu gdzie rodziłam można było pić karmi, co chwile tatusiowie przynosili :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25337 przez alutka1011
Nie orientujecie się czy mogę karmić tylko z jednej piersi dziecko bo w drugiej mam za dużą brodawke a w kapturku dziecko nie chce jeść i je tylko z jednej a tamtą pierś odciągam(znaczy mleko z niej:-))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25353 przez Manga
Z tego co wiem, to można karmić tylko jedną piersią - czasem maluszki preferują tylko tę jedną. Laktacja w drugiej piersi będzie pomału się kończyła. Jakby pierś była bardzo twarda odciągnij trochę, ale tylko do poczucia ulgi, żeby laktacji nie pobudzać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25392 przez Moniq
można karmić z jednej piersi, tylko że wtedy będziesz miała jedną pierś mniejszą a drugą większą, jeśli ich rozmiar jest spory, możesz mieć później problemy z kręgosłupem, bo nierówny ciężar to duże obciążenie dla kręgosłupa i jak skończysz karmić, to ta różnica w wielkości może pozostać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25419 przez sloneczko
dziewczyny mam pytanie jak poznam jak bedzie mi brakowac pokarmu oprocz tego ze dziecko sie nie naje, sa jeszcze jakies zmiany w piersiach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25428 przez Agnieszka
Manga napisał:

Poza tym nazywa się "karmi", a więc sama nazwa wskazuje, że trzeba go pić, jak się karmi... ;P


no super to napisałaś!
PS.A to niespodzianka, nie wiedziaąłm, ze karmi dziaal na laktację...



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25482 przez Manga
sloneczko, z tego co mi wiadomo pokarmu nie będzie Ci brakowało jeśli dziecko będzie miało możliwość ssania. Piersi nigdy nie są puste, bo mleko się produkuje na bieżąco pod
czas ssania.
Na pewno nie sugeruj się miękkością piersi - przez pierwsze ok pół roku, gdy są pełne to są twarde, ale później to już chyba nie. Ja karmię już 14 miesięcy i nie pamiętam kiedy miałam twarde i nabrzmiałe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25484 przez jedynaczka
Manga dalej karmisz? zazdroszcze... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25488 przez Manga
Karmię, karmię...
Na dobranoc i na dzień dobry :)

Póki co Żółwik nie zna smaku modyfikowanego mleka.
Ale ma to tez pewne minusy - np. gdy upał i piersi bardziej dostępne, to mały próbuje w dzień skorzystać z mlekopoju i trudno się było od niego odpędzić ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25498 przez jedynaczka
w końcu każdemy chciało się pić więc nie ma co sie Żółwikowi dziwić :)
kurcze to ładnie oszczędzacie.. ;D mleko modyfikowane do taniego nie należy, a jakoś wiecznie szybko sie kończy hehe

ja miałam to szczęscie że karmiłam do 8 miesiąca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25517 przez sloneczko
wow 14 miesiecy.

no wlasnie moje piersi od kad mialam zapalenie piersi ( to bylo jak mala miala 2 tyg) piersi sa rozne, czasem miekkie i mam wrarzenie ze nic nie leci, ale mala sie na jada. Ale czasem sa i twadre, dlatego pytam jak to jest jak konczy sie laktacja.

a piersi mam jak worki, myslicie ze kiedys wroca do swojego ksztaltu, byly zawsze takie jedrne, buuu no ale jak to ma malej pomoc, to niewazne moje cycki, bh sie zalozy i koniec a i ogladac moze tylko jeden.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25520 przez jedynaczka
Słoneczko najważniejsze żebyś nie myślała że tak ze mała się na najada!
Najada się najada! pozytywne myślenie to podstawa przy karmieniu no! :)

ja też miałam piersi miękkie i tak jakby nic tam nie było, a było i to dużo dużo :)
póki mała ssie to mleczko będzie.

moje piersi nawet nie są takie najgorsze po karmieniu, oprócz tego że wróciły do swojego noralnego rozmiaru niestety ;/
mam rozstępy, ale wybladły i w miare się wyrównały i są dosyć gładkie!
ale przynajmiej eM jest zdrowy i nie wie co to choróbsko <odpukać!>

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25533 przez sloneczko
no wlasnie w tych dniach tzn te 3 tyg co mala miala kolki teraz od 2 dni nie ma, oby tak zostalo, to mialam strasznie miekkie piersi, wrecz tragedia, ale caly czas ja dostawiam i najada sie, czasem dam jej wode po jedzeniu, ale to raczej w nocy, a w dzien zajme ja zabawa zeby tez tak nie jadla jak kiedys lepiej czesciej jak ma jej sie ulewac.

dokaldnie to myslenie ze masz malo pokarmu jest najgorsze, bo wtedy psychicznie myslisz i dlatego zanika, albo jak ktos Ci wmawia, dlatego niepozwole sobie hahah

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl