BezpiecznaCiaza112023

Co dla niemowlaka?

14 lata 4 miesiąc temu #180 przez Mirella
Mam pytanie do matek dzieci półrocznych i starszych. Jak u Was wyglądało wprowadzanie stałych pokarmów? A tak konkretnie to czym karmiłyście swoje pociechy? Nie chodzi mi o słoiczki tylko o samodzielne gotowanie, najlepiej takie przepisy sprawdzone przez mamy, babcie i prababcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 miesiąc temu #181 przez kasiora
moj maly ma 6 miesiecy bardzo chcialam dla niego gotowac..... ale co mu nie podalam ugotowanego przezemnie plul, wykrecal sie itp... dlatego ja stwierdzilam ze jednak narazie sloiczki, bo nimi sie zajada.
no ale jak by ktos mial tak naprawde sprawdzone przepisy to tez skorzystam :-) moze jednak mu cos posmakuje.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 miesiąc temu #201 przez Mirella
Generalnie to ja robię tak: w jednym garnku gotuję kawałek cielęciny, w drugim warzywa z łyżeczką oliwy z oliwek, i to jest właśnie mój problem, bo właściwie niezmiennie są to: ziemniaki, seler, marchewka, pietruszka. Mojej córeczce to bardzo smakuje i chętnie je, pewnie dlatego, że ziemniaki i seler są słodkie. Próbowałam buraczka dodać, to nie smakował, po brokułach wysypka, po cukinii to samo, pewnie dlatego że pora roku niesprzyjająca świeżym warzywom.
Nic innego nie potrafię wymyślić, mam nadzieję że ktoś podpowie inne zestawy warzyw, które dzieci chętnie jedzą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 miesiąc temu #204 przez real mccoy
a ja wprowadzam po kolei dania z książki "u malucha na talerzu. zdrowa dieta dla niemowląt". Od pierwszej zupy bez zastanawiania się, bo przepisy są właśnie takie "babcine" i proste. Jest ich ponad 100, więc nie ma monotonii. Jak nie mam czasu ugotować to daję słoiczki, ale samodzielnie gotowane dania moja Antosia je chętniej. Te wszystkie słoiczki smakują trochę jak paprykarz. Co sądzicie o gotowych słoiczkach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #606 przez ejustysia
Ja już po 3 tygodniu zaczelam dawac po lyzeczce soczku z marchewki, ogolnie zaczelam wprowadzac pokarm staly wczesniej. Pierwszy obiadek synek dostal majac rowno 3 miesiace - zaczelam od samej marchewki potem dodalam ziemniczki, nastepnie wszystkie inne warzywka na zmiane, i w 5 miesiacu miąsko - terz synek ma 9 miesiecy i je doslownie wszystko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #829 przez poli
Ja korzystałam z przepisów z tej stronki:
przepisydladzieci.webpark.pl/
Są dostosowane do wieku maluszka :)
W razie czego dla zainteresowanych na maila mogę podesłac rozszerzoną książkę kucharską od niemowlęcia do 4 lat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #861 przez Mirella

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1097 przez Scholastyka21
Ja niestety jestem lewus do gotowania, tak więc od 4 miesiąca podaję słoiczki, potem kaszki, a teraz wprowadziłam owsiankę na śniadanie, Dostępność produktów na obecnym rynku jest naprawdę duża, więc jesli ktoś nie umie gotować tak jak ja, to może lepiej skorzystać z gotowców. Po co maluszek ma się nabawić rozstroju.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2105 przez andziaa35
ja mialam dylemat czym karmic. Gotowe czy gotowane w domu? gotowe w sloiczkach jest na poczatek zdrowsze bo niczym nie skazone. Gotowane w domu nie zawsze sa zdrowe bo warzywa nie zawsze pochodza z ekologicznych upraw (wszedzie wystepuja szkodliwe substancje- metale ciezkie i azotany) W sloiczkach warzywa i owoce pochodza z upraw kontraktowych gdzie przeprowadza sie surowe kontrole pozostalosci tych substancji. Czasami gotowalam ale teraz kupilam parowar :) Ale i tak glownie podaje gotowe ze sloiczkow. Zaczelam podawac jak maly skonczyl 5 m-cy.
Na oba sposoby mozna dziecko odzywiac zdrowo i racjonalnie :lol:


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2107 przez poli
Scholastyka21 napisał:

Ja niestety jestem lewus do gotowania, tak więc od 4 miesiąca podaję słoiczki, potem kaszki, a teraz wprowadziłam owsiankę na śniadanie, Dostępność produktów na obecnym rynku jest naprawdę duża, więc jesli ktoś nie umie gotować tak jak ja, to może lepiej skorzystać z gotowców. Po co maluszek ma się nabawić rozstroju.


Gotowanie dla malucha żadna sztuka :) Jeśli masz przepisy to Ci się dzieciaczek nie nabawi rozstroju :)

Ja na początku na gotowcach, ale później zrobił się to drogi interes i też zaczęłam gotowac, chociaż też mówiłam, że nie umiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2133 przez czarna28
ja od miesiąca zaczełam wprowadzać zupki.1-wsze gotowałam sama ale Pawcio nie chciał ich jeść...zaczełam kupować w słoiczkach ale też nie chce jeść.Pierwsze wykręcał głowe i płakał, teraz marudzi buzie zamyka a jak mu dam to pluje dookoła.Jedynie co mu smakuje to deserki.No ale jakoś musze go nauczyć.Już sama nie wiem co robić nawet swoje mleko mieszałam z zupka i nic.Oby kiedyś sie to przełamało...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 2 miesiąc temu #2138 przez poli
czarna28 napisał:

ja od miesiąca zaczełam wprowadzać zupki.1-wsze gotowałam sama ale Pawcio nie chciał ich jeść...zaczełam kupować w słoiczkach ale też nie chce jeść.Pierwsze wykręcał głowe i płakał, teraz marudzi buzie zamyka a jak mu dam to pluje dookoła.Jedynie co mu smakuje to deserki.No ale jakoś musze go nauczyć.Już sama nie wiem co robić nawet swoje mleko mieszałam z zupka i nic.Oby kiedyś sie to przełamało...


Kto Ci doradził, żeby miesięcznemu dziecku wprowadzac stały pokarm? Jaki był powód żeby tak robic? Czy źle zrozumiałam i teraz miesiąc gotujesz?
Ile teraz Pawełek ma?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2152 przez andziaa35
Poli zle zrozumialas czarna ma polrocznego Pawelka i dopiero od miesiaca daje mu jedzenie:)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2157 przez poli
andziaa35 napisał:

Poli zle zrozumialas czarna ma polrocznego Pawelka i dopiero od miesiaca daje mu jedzenie:)

Wiem, gdzieś znalazłam odpowiedź :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2171 przez tysia178
mój smyk też woli te ze słoiczka ;p chyba dar gotowania nie został mi dany :) haha :) może kiedyś będzie lepiej mi to wychodzić:)
ale za to wspaniale gotuję wodę na herbatkę dla mojego maluszka! ona mu smakuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl