BezpiecznaCiaza112023

Karmienie piersią za i przeciw

13 lata 5 miesiąc temu #39028 przez Bagira
Ja się zalewałam w nocy. Po mimo 6 -8 wkładek wszystkie były na wskroś przemoczone a co gorsze mały był cały mokry bo spal wtedy ze mną z plamami na bluzce też chodziłam :blush:
Mój mnie gryzł i chociaż od początku karmiłam w nakładkach korekcyjnych to bolało jak diabli. Ząbków i pomysłowości małemu nie brakowało.
Szczęśliwie mogłam jeść wszystko i syn nie miał kolek. A ta więź o której pisze Gosiaczek jest faktycznie ogromna. Az płakać mi sie chciało jak Maks odwracał głowę od piersi bo nic w niej już nie było. Karmienie piersią jest taką jakby niewidzialną pępowiną. Fajna rzecz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39458 przez Moniq
Martynka__89 napisał:

Mam pytanie czy jedzenie może jakoś wpływać na laktację np. ją osłabić bądź pobudzić ?

u mnie miało wpływ i to duzy, jeśli danego dnia nie zjadlam ciepłego posiłku albo jadłam nieregularnie, czyli co popadnie albo rzadko to i z mleczkiem było kiepsko;
im bardziej byłam wypoczęta, tym było lepiej;
karmi ma poniżej 0.5 procenta, w szpitalu połozne mówiły że jest bezpieczne dla dziecka;
podobno to mit, że bawarka zwiększa laktację, ja nie próbowałam więc nie wiem, ale mleko krowie może powodować kolki u dziecka i reakcję alergiczną
Martynka, odnośnie tego, że mały się nie najada, może więcej potrzebuje i musisz go często przystawiać żebyś mogła więcej naprodukować; ja co 4-6 tyg miałam taki kryzys, że mała nie najadała się, trwało to 2-3 dni, była wtedy co chwilę przy piersi a potem wszystko wracało do normy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39478 przez Martynka__89
Jak na razie nic się nie zmieniło, jem raczej w tych samych porach. A Mateusz czasem zaczyna się już denerwować przy piersi :( wtedy daje go do drugiej :(



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39525 przez Moniq
ja za każdym karmieniem musiałam małą przystawiać do obu piersi bo z jednej się nie najadała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39539 przez Bagira
Nie powinno się karmić dziecka tylko jedna piersią. Trzeba na zmianę raz jedna raz druga bo inaczej może się skończyć zastojem mleka i w rezultacie zapaleniem.
Mój synuś zawsze jadł 45 minut z jednej i 45 z drugiej nieraz dawałam jeszcze do tej pierwszej aż miał dość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39542 przez natmur11
ja tez karmie z obu, czasem starcza jej jedna ale na duzy glod daje obie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39572 przez jedynaczka
dobrze na laktacje Martynka wpływa spędzony cały dzień z dzieckiem w łóżku, i karmienie na życzenie no i przytulanie dziecka do piersi.
U mnie to pomagało w 100% :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39728 przez Martynka__89
Kochane ja spędzam z nim prawie całe dnie, przytulam, buziaczkuje, ale on jest wiecznie na cycach daje go nom stop z jednej do drugiej i tak w kółko :( na początku jak odciągałam laktatorem to wyciągałam 120 ml z jednej piersi i mogłam bym i więcej nawet. A może tak z ponad tydzień temu (gdy nie dawałam butelki) chciałam odciągnąć pokarm to z obu piersi było ledwie 80 ml :( czemu to tak się dzieje. A teraz nawet nie mam kiedy odciągnąć by sprawdzić ile mam bo Mateusz wiecznie na piersi.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39739 przez Bagira
Martynka, spokojnie w tym okresie przychodzi kryzys laktacyjny i wiele kobiet przechodzi na butlę myśląc ze to koniec karmienia a to tylko chwilowe. Wszystko wróci do normy tylko się nie denerwuj bo to nie sprzyja laktacji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #39767 przez martela89
Martynka przede wszystkim bądź spokojna bo nerwy też działają źle na laktację.
Nie martw się i nie rezygnuj z karmienia piersią póki masz jeszcze pokarm i na pewno wszystko będzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl