BezpiecznaCiaza112023

Od kiedy można podawać mleko z kaszką manną

13 lata 4 miesiąc temu #45822 przez mysia-sia
taaak
ja do zupek i deserków dodaję kilka łyżeczek manny jak gotuję dla Kuby i dostaje troszkę glutenu
chociaż jednej nocy tojuż nie wiedziałam co zrobić, żeby poszedł spać i podałam kaszkę manną ze słoiczka i nic mu się nie porobiło, co prawda bardzo dużo tego nie zjadł:)


a to co o glutenie piszą specjaliści od żywienia:
źródło: bobovita.pl/4_6_mc.php?am1=b4&am2=40&am3...ist=1&check_cookie=1

Gluten w urozmaicaniu diety
Najnowsze badania specjalistów w żywieniu niemowląt wykazały, że warto jest wprowadzić do diety maleństwa gluten już po ukończeniu przez nie 4. lub 5. miesiąca życia – w zależności od tego, czy karmisz piersią, czy mlekiem modyfikowanym.

Wczesne wprowadzania glutenu ma na celu zapobieganie wystąpieniu w przyszłości choroby trzewnej, tzw. celiakii.

Glutenem nazywamy niektóre białka roślinne, występujące w zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie.

Wprowadzanie produktów glutenowych do jadłospisu należy podzielić na 3 etapy. Właśnie przyszła pora na pierwszy z nich!


I etap – ekspozycja, czyli stopniowe wprowadzanie glutenu w małych dawkach

Jeśli karmisz piersią

... w 5. miesiącu możesz podać pierwsze przeciery owocowe i warzywne oraz zupkę jarzynową, w ilości 100 ml jeden raz dziennie. Dodawaj do niej 2-3 g produktu glutenowego – czyli np. ok. 1,5 łyżki stołowej kaszki ryżowo-pszennej z jabłkami i gruszkami BoboVita (1,5 łyżki odpowiada 2-3g produktu glutegowego, gdyż kaszka zawiera także bezglutegowy ryż) albo 1 łyżkę stołową wieloowocowej bezmlecznej kaszki manny BoboVita.

Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym

... w 5. miesiącu możesz podać pierwsze posiłki uzupełniające: soczki, zupki, przeciery owocowe i warzywne, zgodnie z ilością podaną w schemacie i zgodnie z oznaczeniem wiekowym na opakowaniu.
W 6. miesiącu wprowadź do diety dziecka pierwsze produkty glutenowe w ilości 2-3 g na 100 ml posiłku.

PAMIĘTAJ, ŻE

Należy podawać JEDEN posiłek z dodatkiem produktu glutenowego w ciągu dnia. Jeśli dodasz mannę do zupki, nie dodawaj jej już do mleka czy deserku.

Dla dziecka na tym etapie odpowiednie produkty BoboVita z glutenem to:
- mleczna kaszka manna BoboVita
- bezmleczna kaszka manna wieloowocowa BoboVita

Pamiętaj, że produkty te na tym etapie mogą być podawane tylko jako DODATEK do posiłków!

Jeśli minęły już dwa miesiące od chwili, gdy po raz pierwszy podałaś dziecku posiłek z dodatkiem produktu glutenowego, pora na przejście do kolejnego etapu.

II etap – zwiększanie ilości glutenu po 2 miesiącach ekspozycji

Jeśli karmisz piersią

... po 2 miesiącach ekspozycji podajesz już dowolną ilość produktu glutenowego. Dietę możesz urozmaicać kaszkami mlecznymi i bezmlecznymi, zupkami, deserami i musami owocowymi oraz posiłkami z mięsem, zgodnie z ilością podaną w schemacie i zgodnie z oznaczeniem wiekowym na opakowaniu. Do picia podajesz soczki klarowne owocowe i owocowe z ziołami oraz herbatki.

Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym

... w 8. miesiącu zwiększasz dawkę produktu glutenowego do 6 g na 100 ml posiłku. Reszta posiłków – tak jak w przypadku niemowląt karmionych piersią.

PAMIĘTAJ, ŻE:

Posiłki z glutenem należy wprowadzać stopniowo. To bardzo ważna zasada. Pozwala uważnie obserwować reakcje dziecka na poszczególne produkty i wcześnie zauważyć wystąpienie ewentualnych objawów alergii.

Dla dziecka na tym etapie odpowiednie produkty BoboVita z glutenem to:


mleczna kaszka manna BoboVita
bezmleczna kaszka manna wieloowocowa BoboVita
tradycyjny krupniczek z cielęciną
warzywa w domowej potrawce z indykiem i kaszą
fasolka z wołowiną i delikatną cukinią
owocowa owsianka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45828 przez alutka1011
Mysia-sia dziękuje ci teraz już wiem wszystko od a do z :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45851 przez mysia-sia
polecam się na przyszłość:) w końcu po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać i dzielić się wiedzą:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #45973 przez martela89
Ja daję małej taki deserek z HIPP-A przysmak na dobranoc-kaszka manna z mlekiem i owocami,albo kaszka mleczna z biszkopcikami po 4 mies i małej bardzo to smakuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67447 przez Martynka__89
O jak fajnie że jest taki temat, lekarz dał mi schemat żywienia i powiedział że mogę wprowadzać powoli gluten. Ja zacznę wprowadzać jak skończy 5 m-cy :) zastanawiam się nad kupnem kaszy manny błyskawicznej i codziennie jedną łyżeczkę wprowadzać do drugiego śniadańka. Czekam może jeszcze Inne mamusie się wypowiedzą jak wprowadzały.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67677 przez martela89
My już jesteśmy po 2 mies ekspozycji na gluten i teraz daję małej już jedzonko z glutenem bez ograniczenia :)

Dzisiaj np jadła rosołek z makaronem :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #67686 przez Emme
ten rosół to już od dawna chyba jej podajesz z tego co pamiętam?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67733 przez martela89
Tak Emme ale nie z makaronem,dzisiaj jadła pierwszy raz z makaronem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67783 przez Martynka__89
Ja poczekam do skończenia 5m-ca nie chcę tyle nowości naraz wprowadzać ;) Ale muszę się pochwalić że Mateuszek je wszystko (to co zaczynam wprowadzać ;)) i bardzo ładnie :) tzw. nie pluje.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67790 przez martela89
To super-tylko pogratulować :)

Moja też wcina wszystko,uwielbia papusiać :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67899 przez Martynka__89
Póki co ulubionym daniem Matiaska jest dynia z ziemniakami :) a my jemy razem :P to znaczy Mateusz nie chętnie się dzieli :silly:



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984871 przez KarolineCZ
A czytałyście o glutenie? Bo teraz tak dużo się o tym mówi. Sama zaczęłam trochę zagłębiać w ten temat. Udało mi się znaleźć taki artykuł www.mojealergie.pl/gluten-w-diecie-niemowlaka/ . Chyba gdybym wiedziała o nim wczesnej to zmieniłabym podejście do glutenu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062100 przez Gaga
Jakie dajecie kaszki swoim malcom? Uważacie, że dobre są kaszki nestle dla dzieci , bo ja właśnie od nich zaczęłam i wydaje mi się, że dobrze wybrałam. Mojemu dziecku smakują, mają dobre składniki. Nie wiem, czy jest sens wprowadzania jeszcze innych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 tygodni temu #1066812 przez Kolendra25
Dziewczyny takie rzeczy jak kaszka ryżowa czy gryczana to chyba można podawać już po 4 miesiącu życia. Ja tak robiłam, karmiłam córcię kaszką od Humany, która ma na prawdę bardzo dobry skład i nie było żadnych problemów. Sądzę, że nie macie się czym przejmować jeśli postawicie na na prawdę dobry produkt o sprawdzonym składzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl