BezpiecznaCiaza112023

gluten; karmienie piersia

13 lata 4 miesiąc temu #43301 przez natmur11
czy może mi któraś z Was powiedzieć jak jest z wprowadzaniem glutenu do diety maluszka? przeczytałam przed chwila ze powinno się wprowadzać w 6 miesiącu życia dziecka a jak nie to dopiero w 11. czy to prawda? ja się zagapiłam trochę i nie podawałam Klaudii. i jak to jest z jajkiem czy już można podawać odrobinę żółtka?

mam jeszcze jedno pytanie takie trochę z innej beczki czy wasze dzieci tez nie mogą się doczekać jedzenia? moja Klaudia to mały łakomczuszek ale jak widzi tylko krzesełko do karmienia i ze biorę w ręce jej talerzyk to jest taki krzyk ze najczęściej robię jedzonko biegiem. miedzy kolejnymi łyżkami tez jest krzyk gdzieś w połowie posiłku dopiero zaczyna się dziecko uśmiechać. czasem mam wrażenie jakby nie jadła z tydzień. dodam ze nie lubi jeść wodnistych rzeczy tylko raczej gęstsze papki. karmie ja piersią na zadanie do tego obiad jakiś owoc i kaszka wieczorem. zauważyłam tez ostatnio ze nie zawsze ma ochotę na pierś, są dni kiedy najchętniej jadła by tylko łyżeczka, a cyc to ostateczność raczej jako dodatek. nie wiem co myśleć, nie chciałabym już kończyć karmienia ale mam wrażenie ze ona odrzuca pierś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43335 przez Moniq
żółtko możesz wprowadzić jak Klaudia skończy 7 miesięcy;
moja Mała też się nie może doczekać jedzenia, ma tak od dawna a teraz jest jeszcze gorzej, nie mozna przy niej wypowiedzieć słowa jedzienie, bo juz idzie do stołu i krzyczy mniam mniam i daj i próbuje wdrapać się na krzesełko do karmienia; odstawiła się od piersi jak miała trochę ponad 7 miesięcy, a od 6 miesiąca traktowała ją jako dodatek przed spaniem albo w nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43337 przez natmur11
Moniq ona tak sama odrzucila piers? jak to wygladalo? poprostu przestala chciec?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43340 przez Moniq
najpierw nie chciała jeść w ciągu dnia, wolała "dorosłe" jedzenie ale chętnie jadła na noc aż pewnego dnia przed snem ja jej chcę dać cyca a ona zaciska buzię, odwraca głowę, rączką odpycha, dałam jej butlę i jadła, przez następne trzy dni to samo i dałam sobie spokój, nawet nie tęskniła :) a że miała już dwa zęby ktorych chętnie używała do gryzienia mojej piersi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43344 przez jedynaczka
mój mały, też sam odstawił się od piersi w 7 miesiącu, ale niestety nie rzucał się na jedzenie, i tak zostało mu do dziś... starszny niejadek jest niestety... najchętniej całe dnie jadłby kasze i to na dodatek z butelki !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43458 przez sylwus136
jeśli chodzi o gluten to tu masz fajne artykuły :
www.bobovita.com.pl/4_6_miesiecy/zywienie/121
www.bobovita.com.pl/7_9_miesiecy/zywienie/122

i tu jeszcze jeden ( są tu tez fajne wyjaśnienia )
www.bobovita.com.pl/potrzebujesz_porady/leksykon/30

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43469 przez natmur11
tylko jesli chodzi o gluten nie wiem za bardzo jak teraz postapic, w internecie sa rozne informacje. Klaudii nie wprowadzalam jeszcze kaszki manny a czytalam ze jak nie zacznie sie w 5 miesiacu to lepiej zaczac w 11 dopiero, za to z nie wiedzy dawalam jej codziennie 1-2 biszkopciki a to tez zawiera gluten. spotkalam sie tez z opinia ze kasza manna jest najwiekszym obciazeniem ukladu pokarmowego i lepiej zaczac od kaszy jaglanej? kurcze nie wiem jak teraz postapic. wiem ze najlepiej zapytac pediatry ale nie mam okazji sie wybrac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43474 przez sylwus136
Ja powiem Ci tak ja małemu kupuje kaszki z Bobovity i kaszke manną tez mam.
Na opakowaniu pisze że podaje sie ja po 6 miesiacu i ja mu ją kupiłam dopiero teraz.( mały ma prawie 8 miesiecy). Zawsze tak jak jest napisane na opakowaniu tak własnie podaje :)
A co do biszkopcików to mój mały tez je je i zdarzało się nawet tak że jadł je pare dni pod rząd ( po 1-2 malutkich biszkopcików) . Ach tego wszystkiego jest tyle że można sie pogubic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43529 przez Manga
Jeśli podawałaś biszkopty codziennie, to nieświadomie gluten już wprowadziłaś, wg mnie teraz zwiększaj tylko jego ilość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43540 przez sylwus136
Manga tak chyba bede robić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43589 przez natmur11
czyli myslicie ze starczy jak kupie jej kasze z glutenem np z hippa i bede jej dawac raz dziennie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43651 przez Manga
Jeśli dawałaś biszkopty, to pierwsza przygodę z glutenem już za Wami. Kaszka manna (ja podawałam z bobovity) myślę, że jak najbardziej tak, ale w malutkich ilościach - dosłownie kilka łyżeczek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #171738 przez kivi
Bardzo dużo czytam ale nawet mimo to i ja się zagapiłam, w zasadzie to nieświadomie nie podawałam glutenu gdyż nie doczytałam na opakowaniu że kaszka jest bezglutenowa ( norweska kaszka)i dodawałam ją przez miesiąc do nocnego mleka...upss mój mały kończy za kilka dni 8 miesięcy...od tygodnia dopiero dodaję mu kaszkę z glutenem czasem do obiadku a czasem do wieczornej butelki ( karmię piersią, ale wieczorem czasem daje mu dodatkowo butelkę jeśli się domaga) Myślicie, że mogłam mu tym opóźnionym wprowadzaniem jakoś zaszkodzić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185322 przez justyna84
dziewczyny a nie przesadzacie troche przeciez kiedys czegos takiego nei bylo wcale uczulenie na gluten wystepuje jak mial juz je ktos w rodzinie tak to tym dzieciom nic nie bedzie naprawde wprowadzacie wszystko tak ksiazkowo , gdzies przeczytalam ze te deserki w soiczkach sa dla mam karmionych sztucznie a nie dla tych co karmia piersia . Ja juz mojemu malemu zaczelam dawac pokarmy stale od 3 miesiaca po troszku i co stala sie mu krzywda nie chcial smakowac zupek ale razem z 6 miesiacem te zupki mu zasmakowaly

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #185376 przez natmur11
mysle ze nie bez przyczyny ktos napisal te podreczniki i wg nich sie odzywia dziecko. Kiedys moze sie tak nie robilo ale kiedys nie bylo takiej wiedzy zmutowanych chorob i rozwinietej cywilizacji. No i przede wszystkim kiedys nie bylo takiej gamy produktow dla dzieci wiec dawalo sie co bylo a nie co sie chcialo. A karmienie zalezy od malucha, moja miala 3 miesiace jak dostawala odrobinke soku jablkowego czy marchwiowego ale to ze zwgledu na straszne problemy z kupka jednak gdyby nie to uwazam ze stanowczo wystarcza takiemu maluchowi mleko. na wszystko przyjedzie czas nie ma co sie spieszyc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl