BezpiecznaCiaza112023

co oprócz tabletek

14 lata 3 miesiąc temu #416 przez Agatha_
Mam pytanie. Mój synek ma 7 miesięcy i zastanawiam się nad jakąś metodą antykoncepcji. Problem leży w tym ze jeszcze karmię piersią (głównie nocą, nie miałam dostałam jeszcze okresu. Na ostatniej wizycie u gin. lekarz powiedział że lepiej się jeszcze wstrzymać z hormonami bo nie ma co niepotrzebnie dziecka faszerować hormonami... Zresztą u mnie tabletka odpada bo ją trzeba brać regularnie a ja jestem dosyć niesystematyczną osóbką... Jakie jest wasze zdanie na temat spirali jest ktoś kto jej używa/używał????
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #694 przez JoG
Za wiele w tym temacie nie pomogę bo moja córcia ma niecałe cztery miesiące, karmię piersią i tabletki odstawiłam po jednym opakowaniu a teraz nie zabezpieczam się w żaden sposób. Trochę naiwne, ale liczę, że nic nie będzie. Tabletki okazały się nietrafione bo na 28 dni przez około 20 dni się ze mnie lało i to rzeczywiście była najlepsza antykoncepcja bo nawet nie miałam na nic chęci :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #718 przez poli
Do mamy karmiącej jeszcze piersią - polecam obserwowac śluz - jeśli wystąpi jaki kolwiek z oznakami płodności oznacza, że płodnośc wróciła i albo należy zacząc stosowac dodatkową antykoncepcje, albo zachęcam do stosowania NPRu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #751 przez mlodaaa85
Ja jestem dopiero dwa tygodnie po porodzie :laugh: ,ale już myślę o antykoncpecji.Dziewczyny co myślicie o spirali?Tabletki odpadają ponieważ karmie piersią. :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #766 przez andziaa35
ja zalozylam sobie implant i jestem z niego bardzo zadowolona, zalozylam 3 m-ce po urodzeniu ale juz nie karmilam.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #811 przez jedynaczka
no właśnie jaka antykoncepcja najlepsza ??
u mnie tak samo tabletki odpadają. po pierwsze karmie piersią, bo drugie nie mam głowy do tego żeby pamiętać o jej połknięciu ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #844 przez Mirella
A ja nie stosuję żadnej, jak będzie druga dzidzia to będę się bardzo cieszyć :) uważam że jedynactwo to kalectwo, a różnica wieku między dziećmi nie powinna być duża, tak naprawdę to marzyłam o bliźniakach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #851 przez jedynaczka
jedynactwo to kalectwo ??
ja jestem jedynaczką i nie uważam się za kalekę pod żadnym względem ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #872 przez Mirella
ja też jestem jedynaczką i widzę że ludzie którzy mają rodzeństwo są inni, chociaz bardzo sie staram i kiedyś mi koleżanki powiedziały komplement, że ja się nie zachowuję jak jedynaczka :), bo one na ogół widza w jedynakach różnice.
Poza tym kalectwo ma różne formy, samotność na przykład. Tak mi się zycie ułożyło że wcześnie straciłam rodziców, i bardzo mi było źle na świecie, dlatego nie chcę zeby Klaudia była jedynaczką, dobrze żeby kogoś miała, kogoś z kim się wychowa i z kim będzie od dziecka bardzo związana.
Mam męża, mam różnych ludzi wokół siebie, bardzo mi bliskich, ale uważam że to nie to samo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #996 przez jedynaczka
rozumiem Cie, bo mnie też kiedyś ktoś powiedział ze w życiu by nie pomyślał że jestem jedynaczką... tez sie z tego ucieszyłam ;)
ale ja nie czuje sie samotna mam kochającego wspierającego mnie męża no i mame która w razie potrzeby jest ze mna :)
i póki co nie wyobrazam sobie drugiego dziecka chyba moje nerwy by tego nie wytrzymały :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1033 przez Mirella
Ja też mam męża, mamy niestety nie, ale popatrz na swoje kolezanki które mają siostry albo braci, więź jedyna w swoim rodzaju, nie chcę mojego dziecka tego pozbawiać, a boję się ze im później tym trudniej będzie mi się na drugie dziecko zdecydować, dlatego żadnej antykoncepcji!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1038 przez jedynaczka
każdy ma swoje zdanie...
ja jednak wole poczekać :) ale też nie chce żeby mój syn był jedynakiem ;)
ale co bedzie to zobaczymy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1047 przez tusienka
Ja również karmię piersią i swego czasu zastanawiałam się nad implantem, ale w końcu stwierdziłam, że nie chcę niepotrzebnie faszerować hormonami żeńskimi mojego Synka :blink: Teraz zabezpieczamy się za pomocą gumek, może i niewygodne, ale u nas się sprawdza na razie :silly: A jakby się nam coś przydarzyło, to płakać nie będę, bo i tak marzy mi się druga dzidzia :) I podobnie, jak Ty, Mirello, chciałam mieć bliźniaki - ale już mi przeszło ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1052 przez jedynaczka
My też tylko gumki... i jak na razie też sie sprawdzają... i oby tak dalej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1128 przez tysia178
a może mi ktos napisac coś więcej na temat tych spirali? wiem,że zakłada się je na dłużej, ale chciałabym uzyskac jakieś głebsze wiadomości na ten temat. Będę wdzięczna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl