BezpiecznaCiaza112023

Witaminy dla kobiet w ciąży :)

14 lata 1 miesiąc temu #6680 przez Mirella
Ja brałam dopóki karmiłam, a prenatal classic to nawet dłużej, żeby się trochę zregenerować po ciąży
Tak na miesiące to ja się nie znam, ale wychodzę z założenia ze nawet jak nie pomoże to nie zaszkodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6692 przez _aga86_
Pomylilam sie w ciazy bralam pregnant care, a podczas karmienia prenatal DHA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6695 przez Moniq
Mirella napisała:

Ja brałam dopóki karmiłam, a prenatal classic to nawet dłużej, żeby się trochę zregenerować po ciąży
Tak na miesiące to ja się nie znam, ale wychodzę z założenia ze nawet jak nie pomoże to nie zaszkodzi :)

nadmiar witamin też jest szkodliwy
ja przed ciążą zaczęłam brać kwas foliowy, bo jest on najbardziej potrzebny dziecku w pierwszych tygodniach, kiedy to jeszcze nie wiemy przeważnie że już jest; jak zaczeliśmy planować dzidzię zaczęłam brać kwas foliowy a potem w ciąży w pierwszym i trzecim trymestrze brałam prenatal a od 12 tyg prenatal DHA i niestety żelazo, po którym nasiliły mi się nudności i wymioty :angry:
moja ginekolog uważa że jeśli nie ma się niedoborów i stosuje się urozmaiconą dietę to nie ma potrzeby cały czas łykać witaminy, bo witamin zawarte w jedzonku są lepiej przyswajalne niż te z tabletek
teraz nie biorę żadnych witamin, tylko przez miesiąc po porodzie brałam żelazo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6698 przez Madzia89862
no zelazo po porodzie brałam przez 3 tyg.i nic poza tym a moniq butla karmisz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6720 przez Moniq
nie Madziu, karmię piersią :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6750 przez sylwus136
najwiekszy błąd który robi wielekobiet w ciąży to branie kwasu foliowego i witamin naraz a to dlatego moje kochane ze suplementy witamin które są dla kobiet w ciąży zawierają jużpotrzebnądawkekawsu foliowego.kwasu foliowego nie nalezy dziennie przekraczaćbo nie jest to wskazane dla dzidzi.wiec branie nadmiaru niestety szkodzi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6752 przez Mirella
Ja nie proponuję brania bez limitów tylko chodzi mi o dawkę wskazaną kobietom w ciąży i karmiącym. Taka dawka nie zaszkodzi, a czy pomoże? A kto to wie.... Ale na wszelki wypadek lepiej brać, tak mi się wydaje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6765 przez Moniq
tak naprawdę kwas foliowy najbardziej potrzebny jest maleństwu przez pierwsze dwa tygodnie życia, kiedy to zamyka się cewa nerwowa i bez odpowiedniej ilości kwasu foliowego może się nie zamknąć a to prowadzi to między innymi do powstania przepukliny oponowo-rdzeniowej lub rozszczepu kręgosłupa, dlatego już kobitki planujące ciąże powinny brać kwas foliowy; a jak ciąża jest starsza to kwas foliowy wspomaga rozwój układu nerwowego ale nie jest już taki niezbędny; a wszystkie witaminy dla kobiet w ciąży zawierają kwas foliowy więc nie ma potrzeby łykać go dodatkowo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6793 przez Madzia89862
ja przez 1 trymest pralam folik a od 2 prenantal classic tylko.moniq to jak karmisz piersia to jakis witaminki bierzesz?bo sie pogubilam.ja nie biore bo powiedziano mi ze nie ma potrzeby ale mam pewne watpliwosci ze zawalilam..ze powinnam brac cosik mimo iz lekarz nie zalecil

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6885 przez Moniq
Madziu, nie biorę żadnych witamin

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6907 przez Gosia
Mój lekarz polecił mi Feminatal 800 do 12-go tygodnia ciązy a następnie Feminatal N i mogę go brać do końca ciąży oraz przez okres karmienia piersią. Zawiera również potrzebną dawkę kwasu foliowego. Dobrze się po nich czuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6923 przez Madzia89862
moniq a z dzieciątkiem wszystkow pozadku?a lekarz tez ci nie zalecal brania czy tak sama z siebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6925 przez Moniq
ja ogólnie nie przepadam za braniem leków, ale pediatra powiedziała mi że nie ma takiej potrzeby

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #8473 przez Kathi
Witam,
ja stosowałam i stosuje nadal feminatal metafolin + DHA. nie zmieniałam witamin w czasie ciąży. Wyniki miałam b.dobre.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #18459 przez Martynka__89

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl