BezpiecznaCiaza112023

Witaminy dla kobiet w ciąży :)

13 lata 6 miesiąc temu #36527 przez bombel779
Ja w pierwszych kilku tygodniach brałam Folik (kw.foliowy).Później lekarz przepisał Feminantal 800 i Biofer (dodatkowe żelazo).Po skończonym I trymestrze biorę Feminantal 400 i w dalszym ciągu Biofer.
Oprócz tego codziennie do obiadu wypijam szklankę soku z buraków. I jak dla mnie wcale nie jest zły :) Powiedziałabym nawet,że jest dobry :P :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36578 przez baby_55
Mnie lekarz do 12 tyg kazał brać 1x dz. kwas foliowy, MBE (magnez z wit. B6 i wit. E) i 3x dz. wit. C
Od 13 tygodnia mam brać Magnez z wit. B6 i wit. C i prenatal.
Wyniki jak narazie mam idealne nawet żelaza mam ponad normę, to pewnie dlatego, że lubię zieloną pietruszke, sypię ją do każdej zupy :silly:
wyczytałam gdzieś, ze wit. B6 pomaga zmniejszyc mdłości i mnie faktycznie było trochę lepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #36751 przez alutka1011
Ja też na początku brałam folik a potem feminital czy jakos tam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37282 przez MagdaM
Sluchajcie a czy zwykly Falvit (nie dla mam) mozna przyjmowac we wczesnej ciazy czy nie bardzo??

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37293 przez Emme
Ja uważam, że jeśli lekarz nic nie zalecił to nie brac nic na własną rękę. Nadmiar witamin też szkodzi jak ich brak. Lepiej zajadac się naturalnymi, a jak nie wystarczą to napewno lekarz sam coś zleci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37295 przez MagdaM
Hmm no wlasnie mnie zalecil internista bo mam niedobor witamin a tam jest tez folik... I teraz nie wiem, moze pojde raz jeszcze do niego i zapytam

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #37299 przez Emme
w takiej sytuacji lepiej zadzwonic do ginekologa, czy można je brac czy od razu kupic jakieś dla kobiet w ciąży. Chociaż właściwie najlepiej w aptece poprościc o witaminy dla kobiet we wczesnej ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #42337 przez newjersey


Witam wszystkich:) Ja obecnie jestem w 16 t.c i od początku ciąży zazywam Pregna Plus.Sa tam wszystkie cenne witaminki.Jest też jod,który budzi wiele leku u niektórych przyszłych mam więc nie każda mama zdecyduje pewnie łykać te witaminki.Cena w zalezności od apteki 35-39 zł.W opakowaniu jest 30 tabl.
Witamki są zalecane przez mojego ginekologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42438 przez Groszek
Feminatal na początku 800 potem 400 :) niestety potem żelazo bardzo spadło i brałam biofer :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42441 przez sylka
ja od początku brałam Feminatal N, teraz "zjadłam" jedno opakowanie Feminatal 400 + DHA i wracam do N. Zelazo cały cas w normie i pozostałe składniki też.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42443 przez ilona
Ja prawie przez cała ciąże brałam elevit. Zawsze wszystkie wyniki książkowe i morfologia i elektrolity. Jedyny minus tych tabletek to rozmiar, bardzo duże kobyły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42728 przez Winka
Bardzo dużo lekarzy poleca właśnie feminatal - ciekawe czy faktycznie jest najlepszy ;) Moja siostra i kuzynka też go brały. Ja dla odmiany elevit. O ile wiem to wiele bardziej istotny jest na początku ciąży kwas foliowy. Tutaj znalazłam coś o witaminach - witaminy w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42733 przez OlaToma
folik 2-3 mies. przed ciążą potem feminatal aż do teraz kiedy karmie piersią z tym że co 2,3 dni bo wyniki mam dobre :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42735 przez sylka
Winka napisał:

Bardzo dużo lekarzy poleca właśnie feminatal - ciekawe czy faktycznie jest najlepszy ;)

Mi akurat lekarz nie zalecał go powiedział żebym sobie wybrała bo jest b. dużo witamin. Przeanalizowałam skład i stwierdziłam że najlepszy jest Feminatal N a i tabletki nie są wielkie co jest plusem, przed ciążą i do końca 3 mies brałam Folik. Lekarz powiedział że rzeczywiście Feminatal N ma dużo potrzebnych składników m. in. jod, żelazo. Mi odpowiada wyniki mam dobre, nie twierdzę że inne witaminy są złe każdy wybiera takie które mu pasują :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42736 przez makaja
ja polecam te witaminki, które sa najlepiej przyswajalne... czyli naturalne np nurilite, a dziewczynom majacym problem z żelazem też polecam żelażo z firmy nutrilite rano po posiłku, ale trzeba odoać, że zelazo się lepiej wchłania z wit C , wię przed posiłkiem wit C potem żelazo.... tak mówi mój genialny Pan Dr. :D
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl