BezpiecznaCiaza112023

Witaminy dla kobiet w ciąży :)

13 lata 10 miesiąc temu #18510 przez paulinkaaa2202
Ja podobnie jak Martynka kwas foliowy, a w 4 miesiącu prenatal complex :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #18517 przez Katarzynka
A ja feninatal na początku 800 a teraz 400 DHA :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #18532 przez kasia86
ja też Feminatal :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #19041 przez sunaja21
no i ja tez feminatal N i lekarz stwierdzil że wyniki krwi mam takie że spokojnie mogłabym być dawcą :)


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #19153 przez Marysia27
U mnie do 4 miesiąca kwas foliowy, następnie materna centrum.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #19697 przez eash
ja kwas foliowy 3 miesiace przed i pierwsze trzy miesiace ciazy, a do tego odkad sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy (od ok. 5-6 tygodnia) non stop prenatal. jest tanszy od feminatalu, chociaz slyszalam, ze feminatal podono lepszy. w sumie - sklad wszystkich preparatow jest zblizony.

mialyscie wrazenie, ze po witaminach mdli was bardziej? bo ja tak, choc rzekomo redukuja te uciążliwości ciążowe. a do tego kal mam od tego dosc zbity i pachnie wyjatkowo nieprzyjmenie, pojawily sie tez gazy po witaminach :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #19730 przez basik_twins
Też biore centrum materna :) Polozna turtaj chwaliła bardzo ma najlepiej skondensowane wszystkiego chyba nie wiem...

Ja do tego jeszcze 2x200mg zelaza i kwas foliowy 5mg z rana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #19758 przez Moniq
eash napisał:

ja kwas foliowy 3 miesiace przed i pierwsze trzy miesiace ciazy, a do tego odkad sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy (od ok. 5-6 tygodnia) non stop prenatal. jest tanszy od feminatalu, chociaz slyszalam, ze feminatal podono lepszy. w sumie - sklad wszystkich preparatow jest zblizony.

mialyscie wrazenie, ze po witaminach mdli was bardziej? bo ja tak, choc rzekomo redukuja te uciążliwości ciążowe. a do tego kal mam od tego dosc zbity i pachnie wyjatkowo nieprzyjmenie, pojawily sie tez gazy po witaminach :(


jak się bierze witamainy to nie ma potrzeby brać dodatkowo kwasu foliowego, bo preparaty witaminowe mają go tyle samo lub niektóre więcej niż preparaty samego kwasu foliowego
ja miałam też większe mdłości po niektórych witaminach,ale nie pamiętam które były najgorsze, możesz spróbować zmienić preparat, bo może ten Ci nie pasuje.
eash problemy z kupą i gazami to niestety częsta przypadłość w ciąży :/ a jak Twoje wyniki krwi, nie masz niedokrwistości (anemii)??? bo ona też może nasilać takie dolegliwości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21669 przez Martynka__89
Od nie dawna zaczełam brac prenatal DHA :) skonczyly mi się complex i lekarka powiedziała że mam brac DHA i tak też uczyniłam.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21683 przez Emme
A czy Wam gin kazał brać jakieś witaminki? bo mi wręcz zakazał.
Lekarz powiedział, że moje wyniki świadczą o tym, że ich ilość z pożywienia wystarcza. Mogę brać do woli wit c, bo jej nadmiar wydalę, ale nadmiar witamin rozpuszczalnych w tłuszczach odkłada się w mózgu dziecka, i później dzieci te mają nadpobudliwość, a nawet ADHD (nadmiar też szkodzi). Może Wam się ta wiedza przyda (ja byłam tym zaskoczona)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21724 przez Joanna-Rona
Witajcie :)
Ja osobiście zażywam Falvit mama, tran z łososia omega-3, magnez i no-spe.

Polecam Falvit miałam ostatnio świetne wyniki krwi. I myśle, że przy karmieniu też się
na niego zdecyduje. A oprócz tego polecm naturalne witaminki.
Jabuszka, greyfruty, brokułka na parze, kalarebkę, marchewke ale w małych ilościach
i takie tam o i orzechy z migdałami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 7 miesiąc temu #27601 przez eldcia
A ja od 3 tyg. biore Pregnavit 30 tabl. 35 zł. Sobrifer durules ( żelazo) 50 tabl. 37 zł i Acidium folicum 15 mg (kwas foliowy) 30 tabl. 8 zł.

Biore takie leki bo mam anemię :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #36441 przez sylka
Czy w czesie ciązy mozna zażywać tran jeśli tak to jaki,firma kapsuki czy plyn? Przyjmuję Feminatal N.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #36444 przez DariaEm
Joanna-Rona napisał:

Witajcie :)
Ja osobiście zażywam Falvit mama, tran z łososia omega-3, magnez i no-spe.

Polecam Falvit miałam ostatnio świetne wyniki krwi. I myśle, że przy karmieniu też się
na niego zdecyduje. A oprócz tego polecm naturalne witaminki.
Jabuszka, greyfruty, brokułka na parze, kalarebkę, marchewke ale w małych ilościach
i takie tam o i orzechy z migdałami :)

A no wlasnie, jak to jest z tymi orzechami? mozna je jesc? chodzi mi o orzeszki ziemne, ja gdzies czytalam zeby ich unikac bo sie dzinio moze na nie uczulic :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #36446 przez DariaEm
Ja biore Falvit, i Inofer (zelazo)
Ten lekarz ktory prowadzil mi ciaze na poczatku kazal mi brac te witaminy, ale ta druga powiedziala zebym lepiej sie odżywiała i witaminy w tabletkach nie beda potrzebne. Ja narazie biore bo slaba mam hemoglobinę a przez to ze przed ciaza pilam nie normalne ilosci herbaty to brakowalo mi zelaza i lozysko slabe bylo, stad zapotrzebowanie na zelazo wlasnie. Osobiscie wolalabym nie brac tych suplementow, ale jak maja pomoc to biore.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl