BezpiecznaCiaza112023

Usg szkodzi???????????

13 lata 3 miesiąc temu #50648 przez babinka
na stan mojej wiedzy:
1) zakłada się, że USG nie ma wpływu na płód, choć według niektórych badań temperatura płodu nieznacznie się pdwyższa w czasie tego badania, które może być drażniące dla dziecka, stąd na zachodzie lekarze ograniczają usg jeśli nie ma do niego wyraźnych wskazań. w Polsce jest różnie, niektórzy lekarze robią usg w sensownych odsępach czasu, inne często aby usatysfakcjonować matkę, a jeszcze inni straszą pacjentki bo szkoda im czasu i nie chcą kolejek w gabinetach (zwykle prywatnych)

2) siedzenie w ciąży przed komputerem może być szkodliwe o tyle, jeśli siedzimy murem na krześle i się nie ruszamy, poza tym nowe monitory promieniują w stopniu minimalnym, dużo mniej niż inne urządzenia elektryczne. Nie należy siadać za monitorami (od tyłu) bądź telewizorem, zarówno w ciaży jak i na codzień, wtedy negatywny efekt jest. uwaga na ustawienie biurek w pracy

3)komórki są szkodliwe choć głośno się o tym nie mówi, promieniowanie jest bardzo silne, więc raczej z daleka od brzuszka czy głowy np. w czasie snu

to taki mój głos w dyskusji :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50663 przez SISUNIA88
Chciałam zabrać głos w tej sprawie..ponieważ mam wykształcenie medyczne i pracowałam w szpitalu mogę zapewnić że USG nie jest szkodliwe!! obraz uzyskuję się dzięki odbiciu fal to nic groźnego ani dla Nas ani dla naszych maluszków!! pozdrawiam

"Poczęcie dziecka to cud, przed którym człowiek milknie, chyli czoło i klęka"




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50669 przez natmur11
ups... skoro tak to musze zmienic miejsce polozenia mojego tel ktory do tej pory znajdowal sie przy lozku:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50697 przez dormag22
A co do tego USG ja mam robione praktycznie co 3- 4 tygodnie od 7 tygodnia ciąży ponieważ była zagrożona. W chwili obecnej to juz 35 tydzień wiec finish juz niedaleko. Jedynie to co zaobserwowałam ze po USG zwiększa się ruchliwość maluszka, ale może to złudne wrażenie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50717 przez babinka
w pierwszej trudnej ciąży miałam robione usg nawet co kilka dni i moja córcia jest zdrowiuteńka, ale fakt podczas każdego badania uciekała

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #50812 przez monami
dzieciaki nie lubią tych wszystkich ultradzwieków...ale generalnie usg szkodliwe nie jest - przynajmniej zadne badania ( chyba ) tego nie potwierdzają :)

niektórzy lekarze uważają, że nie ma co robic usg wtedy, gdy nie jest ono konieczne - ja chyba jestem tego samego zdania :) robic usg ale nie dla własnej radochy 10 razy więcej niz trzeba :) no..chyba, że jest to konieczne - bywa i tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51539 przez angellika1
Dziewczyny prosze o rade :)
Mam termin usg na 02 luty, oraz na 04 luty (u różnych lekarzy) są to usg genetyczne ja myślę żeby dla pewności iśc na oba ale czy to nie zaszkodzi dzidzi? wiem pisałyście że usg nie jest szkodliwe ale to tylko 2 dni odstępu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51546 przez DariaEm
angelika nic sie nie boj, idz na to usg jedno i drugie, ja sie juz utwierdzilam w przekonaniu ze to wcale w niczym nie przeszkadza, sama mialam robione usg 4 razy w ciagu 3 dni bo podejrzewali nie wydolnosc pepowiny ale tylko im sie przewidzialo na szczescie, dzidzi nic sie nie stalo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51643 przez angellika1
Dziękuje Daria i chyba tak właśnie zrobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #250234 przez Patrycja_Z
Ja miałam jak do tej pory wykonywane przeszło 10 USG. Teraz średnio co 2 tygodnie, bo Malutka ma torbiele na nerce prawej i chyba zaczynają też powstawać na lewej. Nie sądzę żeby USG było szkodliwe. Gdbyby istniały ku temu przesłanki lekarze nie wykonywali by go tak często.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #982394 przez marzenka_staszek
witajcie,

badanie usg jest bardzo ważne i nie warto z niego rezygnować, jest bezpieczne dla zdrowia i mamy i dziecka, polecam artykuł który rozprawia się z tym mitem:

mozgi.pl/czy-badanie-usg-w-czasie-ciazys...iecku-lub-matce-8DB7

Pozdrawiam,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030054 przez junonka
usg 4d warszawa na pewno nie szkodzi dziecku, zresztą tak samo jak i inne usg :) To badanie pozwala skontrolować stan dziecka bezinwazyjnie. To jest najbardziej bezpieczne badanie, jakie można zrobić sobie w ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034402 przez ola1132
USG jest najbezpieczniejsze ze względu na zasadę, na której działa: są to po prostu fale ultradźwiękowe, które są nieszkodliwe dla dziecka.

darmowetesty.com

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034503 przez WiolkaKlaman
Nawet mi przez myśl nie przeszło że usg może zaszkodzić mojemu dziecku. W sumie jak inaczej lekarz miałby sprawdzić czy wszystko jest w porządku ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036295 przez Dorota211
Ja w ciąży na początku miałam robione usg co miesiąc a potem ze względu na zagrożoną ciążę niekiedy nawet co drugi dzień i nikt nigdy mnie nie poinformował żeby miało być szkodliwe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl