BezpiecznaCiaza112023

USG genetyczne

13 lata 1 miesiąc temu #82833 przez MagdaM
Nie spotkalam takiego tematu wiec zakladam, jak cos prosze o przesuniecie...
O co chodzi...
Chcialam zapytac czy USG genetyczne (przeziernosc karkowa itp) jest obowiazkowe i w jakim czasie sie je robi??
Mam wizyte w 11tc, moja lekarka nie ma genetycznego (chyba, ze mozna je na normalnym USG zrobic??) a na genetyczne u mnie sa terminy od 3 tyg w zwyz...
I teraz nie wiem co robic... Nie mam jak jej zapytac, pozniej moze byc za pozno, a z drugiej strony boje sie umawiac...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82844 przez baby_55
Madziu genetyczne robi sie miedzy 11 a 14 tyg ciąży i jest obowiązkowe w ciąży, robi się je na normalnym USG, lekarz sprawdza szerokość fałdy na karku, kość nosową i sprawdza też wymiary maluszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82846 przez MagdaM
Aha czyli nie musze sie nigdzie umawiac do specjalisty itp tak??
Ufff to ja juz nie rozumiem pewnych kobiet :huh:
Dziekuje!! :kiss:

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82855 przez baby_55
Możesz oczywiście dodatkowo pójść jeśli nie jesteś przekonana do swojej lekarki, ale ja miałam robione przez mojego lekarza na zwykłym USG i nie czułam potrzeby konsultowania tego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82856 przez MagdaM
Jestem jestem :) Tylko... Nie wiem czy ona robi. A wszystkie znajome umawiaja sie do kogo innego. Bo specjalista od genetycznego a u zwyklych sie nie da. I pytam bo przyznaje, ze zglupialam :huh:

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #82868 przez baby_55
Zarówno ja jak i moje koleżanki robiłyśmy u swojego ginka, nie umawiałyśmy sie dodatkowo, jedynie co to na 3D/4D koło 20 tygodnia w ramach pamiątki, ale tego też nie robiłam, bo to nie ma żadnego znaczenia diagnostycznego, tylko w ramach pamiątki, a za 300 zł to można jednak dużo fajnych rzeczy dla maluszka kupić :)
Przy okazji to nie zdąrzyłam Ci jeszcze pogratulowac Madziu, fajnie, ze tak szybko Wam sie udało :) Bardzo sie cieszę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83026 przez masuska
Madzia, ja robiłam u innego lekarza i prywatnie, bo on ma najlepszy sprzęt u mnie w mieście, a i od razu powiedziałam czego chcę i nie było problemu. Mój ma słabe USG i sam mi mówił żeby spróbować u innego ginekologa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83103 przez MagdaM
Dzieki :)
Pogadam z mezem, bo narazie pytalam mamy to mnie zrypala... ehhh

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83312 przez angellika1
Madziu zależy o jakie badanie Ci dokładnie chodzi?? Jedni mówią na usg przesiewowe genetyczne ale jeżeli chodzi o USG Prenatalne czyli oprócz przezierności karkowej masz też badaną ryzyko wad chromosomowych. zespół Patau. Sprawdzane jest także wstępnie serduszko maluszka, badanie przepływów przez zastawke trójdzielną, lekarz sprawdza czy widoczny jest żołądek i pęcherz moczowy. Potem robiony jest test PAPPA i ew test potrójny - to są badania z krwi mamy. po 20tc jest kolejna usg z oceną narządów wew.
Takie badanie jest bezpłatne dla kobiet po 35 roku życia lub jeżeli maja skierowanie od swojego lekarza i to badanie wykonuje tylko lekarz wyspecjalizowany w tej dziedzinie.

Oczywiście ginekolodzy mają obowiazek między 9-14 tc zrobić usg ale nie będzie one tak dokładne jak to prenatalne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83463 przez MagdaM
Angelika chodzi mi wlasnie tylko o USG z mierzeniem przeziernosci karkowej...
Bez testow Pappa itp

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #83535 przez Edyta
jesli moge cos doradzic to ja mialam USG mierzyl tylko glowke i kark na USG i powiedzial ze wszystko jest wporzadku ze nie ma potrzeby robic prenentalnych badan mimo ze jestem po 30 a jeszcze dla pewnosci moze mi powiedziec ze jest odpowiedzialny za Moja ciaze wiec wie co robi mam co miesiac do 7 miesiaca ciazy robione testy genetyczne genow czy wszystkie kody sa wporzadku mieszaj krew z palaca z moczem i wyniki sa odrazu podkresle ze jestem po za granicami Polski to tez duzo zmienia,ale mysle ze nie ma co sobie nabijac glowy niepotrzebnie chyba ze ktos mial w rodzinie jakies choroby genetyczne lub podobne...zycze wszystkim Mamusia troche spokoju i zeby nie nabijaly sobie glowy a jak nie sa pewne zawsze mamy prawo do badan prenentalnych lub USG powodzonka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #270630 przez Olga
Mam pytanie,czy w czwartek jak pojadę na to badanie genetyczne to nie będzie za wcześnie,dzisiaj mi wyszło 12 tyg. i 1 dzień?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #270897 przez carolin1
Z tego co pamiętam to robi się je między 11 a 13 tygodniem. Jest różnie u mnie wyszło a robiłam około 11 tyg i parę dni ael np u mojej kuzynki dzidzia okazała się za mała i nie mogli przezierności karkowej zmierzyć i musiała przyjść za 2 tygodnie, ale nie wiem czy naprawdę dzidzia była mała czy tylko lekarka tak mówiła a poprostu sprzęt miała kiepski. Potem za 2 tygodnie dobrze wyszło i wszystko było ok a kuzynka najadła się tylko strachu bo myślała że z dzieckiem coś nie tak. Powiem szczerze że u nas też ten wynik nie wyszedł w 100 % ok i do końca ciąży obawialiśmy się że z dzidzią będzie coś nie tak a wszystko dobrze się skończyło. Podczas tego badania lekarz bada kilka czynników, przezierność karkową, kość nosową i inne i u nas np napisał że wątpliwa kość nosowa co wprawiło nas w straszne zdenerwowanie. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #270953 przez Olga
Czy na to badanie wchodzi sie z partnerem,czy proszą tylko mamusie.My musimy 80 km.dojechać i chciałam wziąć z nami córkę,ale nie wiem,czy nie bedzie musiała zostać na korytarzu.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #270985 przez sylka
U mnie przy każdym USG był obecny mąż (pomijając 2 pierwsze, które były dopochwowe). Wszystko tak zalezy od lekarza, ale mama może żądać obecności męża/partnera gdyż ma do tego prawo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl